تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۱۷ - ۰:۱۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

از گلایه‌های مدیران واحدهای صنعتی تا استقرار ۸۰ درصد صنایع سیمرغ در ناحیه صنعتی

تور رسانه‌ای صنعت با حضور مسئولان شهرستان سیمرغ و اصحاب رسانه در ناحیه صنعتی سنگتاب برگزار شد و خبرنگاران از ۲ واحد تولیدی فرآورده‌های لبنی و قطعه‌سازی بازدید کردند

به گزارش سیمرغ ما، امروز تور رسانه‌ای صنعت به مناسبت روز خبرنگار در سیمرغ برگزار شد.

 

در این بازدید امام‌جمعه، فرماندار، جمعی از رؤسای ادارات شهرستان سیمرغ و خبرنگاران این شهرستان حضور داشتند که در طی بازدید از این دو واحد صنعتی از چرخه خط تولید و بسته‌بندی این محصولات دیدن شد.

 

در حاشیه بازدید هم برخی مسائل و مشکلات این واحدهای تولیدی مطرح و راه‌حل‌هایی هم برای این مسائل و مشکلات مطرح شد.

 

ازجمله مسائل مطرح‌شده در این بازدیدها وجود ماست‌بندی‌های داخل شهرها، دریافت وام، بهره بالای وام، قطع شدن یارانه‌ها و دریافت ارزش‌افزوده از کارخانه‌داران بوده است.

 

یکی دیگر از مواردی که در این بازدید مطرح شد درخواست و دستور فرماندار به ادارات شهرستان برای تهیه ملزومات و مایحتاج خود از واحدهای شهرک صنعتی سنگتاب بود که کار قابل‌تقدیری بود.

 

همچنین فرماندار سیمرغ اعلام کرد تمام‌قد پای‌کار حاضر است و حمایت‌های لازم را انجام می‌دهد.

 

واحدهای در شهرک صنعتی سنگتاب مستقر هستند که بنا به گفته رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان سیمرغ در سطح کشور تعداد بسیار کم و حتی یک واحد از آن وجود دارد که با توجه به وضعیت موجود لازم است حمایت‌های لازم از این واحدهای شاخص و خاص در صدر برنامه‌های حمایتی قرارگرفته و با ارائه بسته‌های حمایتی ویژه به این واحد شرایط گسترش فعالیت و کار آن‌ها انجام شود.

 

برخی واحدهای صنعتی ناحیه صنعتی سنگتاب خوشبختانه با دریافت تسهیلات رونق تولید توانستند چند نفر را مشغول به کار کنند اما این واحدها هم از درصد بالای سود و بهره وام‌های اعطایی گلایه می‌کردند که لازم است بازنگری در این مورد انجام شود.

 

*‌ استقرار ۸۰ درصد صنایع سیمرغ در ناحیه صنعتی

 

مجتبی حبیب‌نژاد در حاشیه تور رسانه‌ای صنعت که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: هم‌اکنون از ۵۷ واحد تولیدی شهرستان سیمرغ ۴۷ واحد در ناحیه صنعتی شهدای تالارپی در روستای سنگتاب و معروف به ناحیه صنعتی سنگتاب فعالیت دارند.

 

وی ادامه داد: ۲۷ واحد تولیدی مستقر در این ناحیه هم‌اکنون فعال‌اند، ۱۰ واحد فعالیت فصلی دارند و بقیه نیز به دلایل مختلف مانند آتش‌سوزی، زیاندهی و مشکل بانکی غیرفعال هستند.

 

فرماندار سیمرغ از افزایش حدود ۱۵۰ درصدی اعتبارات تخصیصی به ناحیه صنعتی سنگتاب در سال جاری خبر داد و گفت: در سال جاری یک هزار و ۵۰۰ میلیون ریال جهت بهبود زیرساخت‌ها به این ناحیه صنعتی اختصاص‌یافته است.

 

وی افزود: اعتبار تخصیصی سال گذشته ناحیه صنعتی سنگتاب ۶۰۰ میلیون ریال بوده است.

 

حبیب‌نژاد با اشاره به اینکه خوشبختانه باسیاست‌های بسیار مناسب دولت تدبیر و امید در خصوص اعطای تسهیلات بسته حمایتی رونق تولید در سال ۹۵ تحرک خوبی در بخش اقتصاد این شهرستان به وجود آمد است، تصریح کرد: سال گذشته حدود هفت میلیارد ریال به ۳۰ واحد تولیدی این شهرستان شامل ۱۱ واحد کشاورزی و ۱۹ واحد صنعتی از محل بسته رونق تولید پرداخت شد.

 

وی ادامه داد: خوشبختانه از محل هزینه کرد این مبلغ برای ۵۸ نفر نیروی کار جدید ایجاد اشتغال شد.

 

به گزارش سیمرغ ما، تور رسانه‌ای صنعت با حضور مسئولان شهرستان سیمرغ و اصحاب رسانه در ناحیه صنعتی سنگتاب برگزار شد و خبرنگاران از ۲ واحد تولیدی فرآورده‌های لبنی و قطعه‌سازی بازدید کردند.

ارسال دیدگاه