تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۱۷ - ۰:۱۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

استقرار ۸۰ درصد صنایع سیمرغ در ناحیه صنعتی

فرماندار سیمرغ گفت: بیش از ۸۰ درصد از صنایع این شهرستان در تنها ناحیه صنعتی تعریف‌شده فعالیت دارند.

به گزارش سیمرغ ما، مجتبی حبیب‌نژاد در حاشیه تور رسانه‌ای صنعت که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: هم‌اکنون از ۵۷ واحد تولیدی شهرستان سیمرغ ۴۷ واحد در ناحیه صنعتی شهدای تالارپی در روستای سنگتاب و معروف به ناحیه صنعتی سنگتاب فعالیت دارند.

 

وی ادامه داد: ۲۷ واحد تولیدی مستقر در این ناحیه هم‌اکنون فعال‌اند، ۱۰ واحد فعالیت فصلی دارند و بقیه نیز به دلایل مختلف مانند آتش‌سوزی، زیاندهی و مشکل بانکی غیرفعال هستند.

 

فرماندار سیمرغ از افزایش حدود ۱۵۰ درصدی اعتبارات تخصیصی به ناحیه صنعتی سنگتاب در سال جاری خبر داد و گفت: در سال جاری یک هزار و ۵۰۰ میلیون ریال جهت بهبود زیرساخت‌ها به این ناحیه صنعتی اختصاص‌یافته است.

 

وی افزود: اعتبار تخصیصی سال گذشته ناحیه صنعتی سنگتاب ۶۰۰ میلیون ریال بوده است.

 

حبیب‌نژاد با اشاره به اینکه خوشبختانه باسیاست‌های بسیار مناسب دولت تدبیر و امید در خصوص اعطای تسهیلات بسته حمایتی رونق تولید در سال ۹۵ تحرک خوبی در بخش اقتصاد این شهرستان به وجود آمد است، تصریح کرد: سال گذشته حدود هفت میلیارد ریال به ۳۰ واحد تولیدی این شهرستان شامل ۱۱ واحد کشاورزی و ۱۹ واحد صنعتی از محل بسته رونق تولید پرداخت شد.

 

وی ادامه داد: خوشبختانه از محل هزینه کرد این مبلغ برای ۵۸ نفر نیروی کار جدید ایجاد اشتغال شد.

 

تور رسانه‌ای صنعت با حضور مسئولان شهرستان سیمرغ و اصحاب رسانه در ناحیه صنعتی سنگتاب برگزار شد و خبرنگاران از ۲ واحد تولیدی فرآورده‌های لبنی و قطعه‌سازی بازدید کردند.

ارسال دیدگاه