تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۱۶ - ۲۱:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

اصحاب رسانه پل ارتباطی برای توسعه شهرستان باشند/خبرنگاران کمک بسیار مؤثر در تمام زمینه‌ها هستند

فرماندار سیمرغ گفت: خبرنگاران به‌عنوان پل ارتباطی مسؤولین با مردم در نظر گرفته می‌شوند که اقدامات و بیانات سازنده آن‌ها می‌تواند در تصمیم‌گیری‌ها سازنده باشد.

به گزارش سیمرغ ما، مجتبی حبیب‌نژاد در مراسم تجلیل از خبرنگاران شهرستان سیمرغ ضمن گرامی داشت یاد و خاطر شهدای خبرنگار و تبریک هفته خبرنگار، اظهار کرد: از تمام زحمات شما خبرنگاران عزیز در این عرصه تشکر می‌کنم.

 

وی افزود: خبرنگاران به‌عنوان پل ارتباطی مسؤولین با مردم در نظر گرفته می‌شوند که اقدامات و بیانات سازنده آن‌ها می‌تواند در تصمیم‌گیری‌ها سازنده باشد.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه خبرنگاران می‌توانند کمک بسیار مؤثر در تمام زمینه‌ها باشند، تصریح کرد: از خبرنگاران عزیز انتظار داریم به دولت در جهت دستیابی به اهداف توسعه کمک کنند و اقدامات اثرگذار را نشر دهند.

 

وی ادامه داد: شهرستان تازه تأسیسی هستیم که بسیاری از زیرساخت‌های شهرستان فراهم نیست.

 

حبیب‌نژاد بابیان اینکه حداقل اطلاعات در مورد اوضاع سیاسی، اجتماعی و فرهنگی شهرستان را نداشتیم و نداریم، اظهار کرد: قالب تصمیم‌گیری‌های ما بر اساس رویه بود که در سطح استان صورت می‌گرفت و دستورالعملی بود که ما اجرایی می‌کردیم.

 

وی ادامه داد: اولویت اول ما در شهرستان ضرورت مطالعات آمایشی است که مقدمات کار در حال انجام است.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه با توجه به سند آمایش سند توسعه راهبردی شهرستان باید تدوین شود، تأکید کرد: در قانون ششم پنج‌ساله توسعه سیاست‌های کلی برای دولت مشخص و قانون بودجه دستور عملیاتی است که هرساله برای دولت ابلاغ می‌شود و دولت اجرا می‌کند اما آنچه ما به دنبالش هستیم ساختار سیاسی و اجتماعی شهرستان است که در کجای کار قرار داریم.

 

وی افزود: سند توسعه راهبردی شهرستان باید متناسب با چشم‌انداز ۱۴۰۴ و قانون برنامه باید تدوین و در شهرستان عملیاتی شود.

 

حبیب‌نژاد بابیان اینکه چهار سال از عمر دولت سپری شد و طی این مدت بالغ‌بر ۴۶ میلیارد تومان در پروژه‌های مختلف اعتبار هزینه و کارشده است، اظهار کرد: علی‌رغم سهم بری پایینی که در شهرستان به جهت ملاک و معیار تعیین سهم بری محسوب می‌شود داریم، کوچک‌ترین شهرستان استان محسوب می‌شویم و سهمی که برای ما تعریف‌شده است کمتر از یک درصد است اما علی‌رغم کمبود اعتبارات دولت از سایر منابع به شهرستان کمک کرد.

 

وی ادامه داد: در بحث راه‌های ارتباطی دولت بالغ‌بر ۱۱ میلیارد تومان هزینه کرد.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه شهرستانی کشاورزی هستیم و تمام فعالیت‌های ما در بحث کشاورزی است و دولت تمام تلاش خود را در این راستا معطوف می‌کند، تصریح کرد: سعی کردیم فضا را به سمتی ببریم که کشاورزانمان دغدغه و نگرانی نداشته و حداکثر بهره‌برداری را از زمین‌های خود داشته باشند.

 

وی افزود: سعی کردیم توان کشاورزی شهرستان که بخش اعظمی از جمعیت ما کشاورز هستند تقویت شود.

 

حبیب‌نژاد بابیان اینکه شهرستان کوچکی نسبت به سایر شهرستان‌ها هستیم اما مشارکت مردم و شعور سیاسی مردم ما بسیار بالاست و علی‌رغم کمی جمعیت مشارکت ۱۰۳ درصدی را در انتخابات گذشته داشتیم، اظهار کرد: فاکتورها آگاهی عمومی مردم ما بسیار بالاست، مردن ما در توسعه سیاسی با بینش بالایی هستند و از این حیث به خودمان می‌بالیم.

 

وی ادامه داد: در بحث اقتصادی دولت با در اختیار گذاشتن تسهیلات متعدد در بحث رونق تولید بالغ‌بر ۱۰ میلیارد تومان در اختیار صاحبان صنایع و در بحث اشتغال‌زایی قرار گرفت و دولت علی‌رغم همه تنگ ناها این شاخص‌ها را به‌طور ویژه دید.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه در برف سال گذشته آسیب دیدیم اما خوشبختانه دولت اعتبارات ویژه‌ای را در اختیار کشاورزان قرارداد، تصریح کرد: انتظار من از اصحاب رسانه این است که در بحث سازندگی شهرستان ورود پیدا کنند.

 

وی افزود: اصحاب رسانه همواره کمک‌حال دولت و پل ارتباطی بین مردم و مسؤولین باشند همچنین پل ارتباطی برای توسعه شهرستان باشند.

ارسال دیدگاه