تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۱۳ - ۱۶:۱۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تکلیف دانشگاه آزاد سیمرغ مشخص شود

امام‌جمعه سیمرغ گفت: انتظار داریم تکلیف دانشگاه آزاد ساختمان این دانشگاه در شهرستان سیمرغ مشخص شود.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی در خطبه‌های نماز جمعه امروز شهرستان سیمرغ ضمن تبریک ایام دهه کرامت و ولادت امام رضا (ع)، اظهار کرد: از برگزارکنندگان همایش جشن ولادت امام رضا (ع) شهرستان سیمرغ تشکر می‌کنم.

 

وی افزود: روز گذشته مراسم تنفیذ رئیس‌جمهور منتخب را توسط مقام معظم رهبری داشتیم.

 

امام‌جمعه سیمرغ بابیان اینکه ۱۴ مرداد سالروز جریان مشروطیت است، تصریح کرد: مقام معظم رهبری در بیاناتی شکت جریان مشروطیت را توضیح دادند و اولین دلیل شکست این جریان را بی‌بصیرتی مردم آن زمان دانستند.

 

وی ادامه داد: هم‌زمان با پیروزی انقلاب جریان‌های چپ و راست سر برآوردند اما امام راحل انقلاب را هدایت کرد.

 

یوسفی با اشاره به اینکه در پیروزی انقلاب خیلی‌ها با امام بودند اما بعد از پیروزی برای به دست آوردن غنائم به بیراهه رفتند، تأکید کرد: برخی خود را صاحب انقلاب می‌دانستند اما مردم با بصیرت ما در مقابل این افراد ایستادند.

 

وی افزود: بی‌بصیرتی مشکل است چراکه انسان را تا نیمه‌راه می‌آورد و وقتی به دوراهی رسیدند راه را گم می‌کند.

 

امام‌جمعه سیمرغ ادامه داد: مقام معظم رهبری بی‌تجربگی ملت و رهبران را مسئله دوم و بی‌اعتمادی مردم نسبت به خادمین خود را سومین عامل شکست مشروطیت دانستند.

 

وی بابیان اینکه برای احراز مقام ریاست جمهوری چهار چیز لازم است، تصریح کرد: احراز صلاحیت از سوی شورای نگهبان، کسب ۵۰+۱ درصد آرای مردم، تنفیذ حکم ریاست جمهوری توسط رهبر و مراسم تحلیف در صحن علنی مجلس ازجمله این موارد است.

 

یوسفی با اشاره به اینکه در این ایام بمباران اتمی ژاپن توسط آمریکا را داریم که بیش از ۱۶۰ هزار نفر کشته و مجروح شدند، تأکید کرد: کسانی که خود را مدعی حقوق بشر می‌دانند بیش از ۲۱ مورد خلاف قوانین حقوق بشر اقدام انجام دادند.

 

وی ادامه داد: ۱۷ مرداد روز شهادت شهید صارمی و روز خبرنگار را در پیش داریم که این روز را به فعالین عرصه خبر و رسانه تبریک عرض می‌کنم.

 

امام‌جمعه سیمرغ به درخشش دانشگاه جامع علمی کاربردی سیمرغ در سطح کشور و رونمایی دو محصول این دانشگاه توسط وزیر علوم و تحقیقات اشاره کرد و گفت: اقدامات بسیار خوبی توسط این دانشگاه در شهرستان انجام شد.

 

وی تأکید کرد: انتظار داریم تکلیف دانشگاه آزاد ساختمان این دانشگاه در شهرستان سیمرغ مشخص شود.

 

یوسفی بابیان اینکه اگر بناست این دانشگاه دانشجو داشته باشد و اگر غیر از این است اعلام شود، تصریح کرد: مجموعه مسئولین شهرستان به دنبال اقدام قانونی برای برگرداندن این مکان به مردم هستند چرا که شرط اول ما تبدیل‌ شدن این مکان به دانشگاه بود.

 

وی در پایان از کسب مقام قهرمانی توسط جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های شهرستان در مسابقات کشتی کشوری تشکر کرد.

ارسال دیدگاه