تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۱۰ - ۲۲:۵۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

پایان زمستان‌های پراسترس در مازندران

خط لوله گاز دامغان -کیاسر -ساری -نکا با حضور وزیر نفت و مسؤولان استان مازندران به صورت رسمی افتتاح شد

به گزارش سیمرغ ما، خط لوله انتقال گاز دامغان به استان مازندران به صورت رسمی توسط بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در روستای گلمای ساری افتتاح شد. در این مراسم با حضور وزیر نفت از یادمان طرح خط لوله انتقال گاز دامغان ساری در روستای گلمای شهرستان ساری پرده‌برداری شد.

 

با افتتاح خط گازی عسلویه به مازندران از مسیر استان سمنان، زمستان‌های پراسترس و همراه با قطعی گاز در مازندران به فراموشی سپرده می‌شود.

 

بیژن زنگنه در مراسم افتتاح خط لوله گاز دامغان -کیاسر -ساری -نکا با بیان اینکه از سرمایه‌گذاری در حوزه اکتشاف نفت و گاز در خزر حمایت می‌کنیم به وجود ذخایر گاز و نفت در کشور اشاره کرد و گفت: با داشتن این ذخایر نباید مشکل گاز داشته باشیم و هنر ما به عنوان مسئولان باید فراهم کردن بهبود زندگی مردم باشد و نگذاریم سرمایه مردم هدر رود.

 

وی با اشاره به اینکه برای تولید و استخراج گاز تلاش‌های شده است، افزود: منبع عظیمی در کشور هدر و از دست کشور خارج می‌شد و با افتتاح خط لوله گاز از هدررفت انرژی جلوگیری به عمل آمد.

 

وزیر نفت با اشاره به اینکه تا شروع دولت یازدهم به ۱۴ هزار روستا گازرسانی شده بود، اظهار کرد: تاکنون ۹ هزار روستا در دولت یازدهم گازرسانی شد و ۵ هزار روستای دیگر نیز در دست گازرسانی است.

 

زنگنه با اشاره صرفه‌جویی بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار گازوئیل، مازوت و غیره، بیان کرد: با گازرسانی روستاها از هدررفت انرژی جلوگیری شده است.

 

وی در پایان گفت: با داشتن این ذخایر نباید مشکل گاز داشته باشیم.

 

مسؤولان وزارت نفت سرمایه‌گذاری در دریای خزر را جدی بگیرند

 

حسین نیازآذری نیز در حاشیه این مراسم اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی تنها راه برون‌رفت از شرایط موجود در کشور است که باید همه به آن توجه کنند.

 

وی افزود: زمینه توسعه کار برای کارآفرینان باید فراهم شود که کمبود گاز مانع اساسی برای توسعه فعالیت اقتصادی در استان ایجاد می‌کرد.

 

رئیس مجمع نمایندگان مازندران خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح کلمه ما می‌توانیم به خوبی تعبیر شده است و در فرصت بسیار اندک اجرایی شد.

 

این مسؤول اضافه کرد: در سایه تفکر جهادی در شرکت گاز ایران شاهد گازرسانی به همه شهرهای استان هستیم و ۹۳ درصد مردم در شهرهای استان از نعمت گاز برخودار هستند.

 

نیازآذری یادآور شد: در گرما برخی از نقاط استان مردم سرما را تجربه می‌کنند، بحث اقلیم‌بندی در تعرفه گاز استان لحاظ شود.

 

وی در پایان گفت: سرمایه‌گذاری و توسعه سرمایه‌گذاری در دریای خزر از دیگر دغدغه‌هایی است که انتظار داریم این موضوع هم توسط مسؤولان وزارت نفت جدی گرفته شود.

ارسال دیدگاه