تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۰۸ - ۱۰:۴۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

پرداخت ۹۸۵ میلیون ریال کمک معیشت به مددجویان سیمرغ

مدیر کمیته امداد سیمرغ خبر داد گفت: در سه ماه نخست سال جاری ۹۸۵ میلیون و ۱۲۰ هزار ریال کمک معیشت کمک معیشت به منظور رفع مشکلات معیشتی، درمانی و تحصیلی خانواده‌های تحت حمایت به مددجویان این شهرستان پرداخت شد.

به گزارش سیمرغ ما، علیمراد نصوری در گقت و گو با خبرنگا ما با اشاره اینکه مردم این شهرستان جهت خدمت رسانی مطلوب به مددجویان همکاری خوبی با این نهاد دارند، اظهار کرد: صدقات جمع آوری شده در سه ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۸ درصد افزایش داشته است.

 

وی افزود:صدقات جمع آوری شده در سرفصل‌های مختلف از جمله اکرام و محسنین، صدقات، اطعام، احسان زائر و احسان دانش آموزی برای مددجویان هزینه شد.

 

مدیر کمیته امداد سیمرغ با بیان اینکه دو هزار و ۸۹۴ صندوق بزرگ، کوچک و متوسط در سطح این شهرستان وجود دارد، تصریح کرد: کمک‌های مردمی نقش اساسی در پیشبرد اهداف کمیته امداد که همان توانمند سازی مددجویان است، را دارد.

 

وی ادامه داد: ۱۹۱ خیر در شهرستان حمایت مادی و معنوی ۳۵ یتیم و مشمولان طرح محسنین را به عهده دارند و این حامیان تاکنون ۱۱۸ میلیون و ۹۲۳ هزار ریال به صورت نقدی و غیرنقدی به ایتام و مشمولان طرح محسنین کمک کردند.

 

نصوری با اشاره به اینکه حامیان وخیّران نیکوکار در بخش‌هایی مانند تامین جهیزیه، تحصیل و درمان ایتام و مشمولان طرح محسنین با کمیته امداد همکاری می‌کنند، اظهار کرد: این نهاد با جذب حامی برای خانواده‌های نیازمند تحت حمایت و با شناسایی نیاز‌های اصلی مددجویان از طریق کمک‌های حامیان، مشکلات آنان را پیگیری و رفع می‌کند.

 

*‌ پرداخت بیش از ۹۸۵ میلیون ریال کمک معیشت به مددجویان سیمرغ

 

مدیر کمیته امداد سیمرغ یکی از رویکرد‌های اصلی کمیته امداد را توانمند سازی مددجویان تحت حمایت دانست و گفت: ۵۷۳ خانوار درسیمرغ زیر پوشش کمیته امداد قرار دارند و ارائه هدفمند خدمات یکی از راهکار‌های این نهاد برای توانمندسازی مددجویان است.

 

وی افزود: در سه ماه نخست سال جاری ۹۸۵ میلیون و ۱۲۰ هزار ریال کمک معیشت کمک معیشت به منظور رفع مشکلات معیشتی، درمانی و تحصیلی خانواده‌های تحت حمایت به مددجویان این شهرستان پرداخت شد.

 

نصوری یکی دیگر از خدمات این نهاد را پرداخت مستمری ماهیانه جهت رفع بخشی از نیاز‌های معیشتی خانواده‌های تحت حمایت برشمرد و تصریح کرد: برگزاری اردو‌های فرهنگی و آموزشی، کمک هزینه تأمین جهیزیه، پرداخت بیمه تأمین اجتماعی، کمک هزینه درمان بیماران صعب العلاج، ساخت، خرید و تعمیر مسکن مددجویان، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و ارائه تسهیلات اشتغال و خودکفایی از دیگر اقدامات این نهاد برای رفع مشکلات خانواده‌های تحت حمایت این نهاد است.

 

وی ادامه داد: در سال گذشته با مساعدت خیّران به ۲۸ زوج تحت حمایت در این شهرستان کمک هزینه جهیزیه به ارزش ۶۳۵ میلیون ریال به صورت بلاعوض پرداخت شد.

 

مدیر کمیته امداد سیمرغ در پایان گفت: سال گذشته تعداد زوج‌های جوان متقاضی دریافت کمک به امر ازدواج در سیمرغ بیش از برنامه پیش بینی شهرستان بوده است و به ۱۴ نفر از مددجویان تحت حمایت ۲۲۰ میلیون ریال کمک هزینه ازدواج بصورت وام قرض الحسنه پرداخت شد.

ارسال دیدگاه