تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۰۶ - ۰:۴۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

شهرک‌های صنفی مزیت استان مازندران است/تعریف ۵۳۰ میلیون تومان پروژه برای شهرک صنعتی سنگتاب

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران با اشاره به اینکه شهرک صنفی مبل در بهنمیر ایجاد می‌شود که همکاران قسمتی از کار را پیش بردند، گفت: شهرک‌های صنفی مزیت استان مازندران است و باید در قطع‌های کوچک اصناف خود را مستقر کنیم.

به گزارش سیمرغ ما، سیدمصطفی موسوی پنج‌شنبه‌شب در جلسه شورای اداری این شهرستان، ضمن تبریک دهه کرامت و سالروز تأسیس نماز جمعه، اظهار کرد: پایگاهی مثل مساجد، نماز جماعت و نماز جمعه در اتحاد و انسجام مسلمین و جامعه اسلامی همچنین اصلاح جامعه و نزدیک شدن قلوب تأثیرگذار است.

 

وی با اشاره به اقداماتی که طی دو سال گذشته در شهرک‌های صنعتی استان انجام‌ شده است، تصریح کرد: طی دو سال گذشته از لحاظ منابع دست دولت محدودیت داشت اما با تمام محدودیت‌ها در ابتدای سال ۹۳ تنها دو شهرک صنعتی ماشین آتش‌نشانی داشت که امروز ۱۰ شهرک صنعتی مجهز به ماشین آتش‌نشانی شدند و در بقیه شهرک‌ها ایستگاه آتش‌نشانی ساخته‌ شده است.

 

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران ادامه داد: تذکراتی به همکاران واحدهای صدور پروانه داده‌ شده که سخت‌گیری لازم را در زمان ساخت ساز از جهات گوناگون داشته باشند چراکه این موضوع بعدها به واحدها صنعتی کمک می‌کند.

 

این مسؤول با بیان اینکه تهیه دو ماشین آتش‌نشانی در برنامه بودجه‌ای ما قرار دارد و اگر بتوانیم خودروهای بیشتری تهیه می‌شود، اظهار کرد: شهرک صنعتی سنگتاب از اولویت‌های ما برای واگذاری خودرو آتش‌نشانی است.

 

موسوی افزود: برای نخستین‌بار در استان مازندران دو شهرک صنفی در شهرستان آمل ایجاد کردیم که از اقدامات بسیار ارزشمند دولت بوده است و طلیعه این اتفاق در شهرستان‌های دیگر هم باید باشد.

 

وی با اشاره به اینکه شهرک صنفی مبل در بهنمیر ایجاد می‌شود که همکاران قسمتی از کار را پیش بردند، تصریح کرد: شهرک‌های صنفی مزیت استان مازندران است و باید در قطع‌های کوچک اصناف خود را مستقر کنیم.

 

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران ادامه داد: در بهشهر و بابلسر هم کارهایی در حال انجام است واحدهای صنفی از مزایای شهرک‌های صنفی استفاده کنند که صدور پروانه رایگان و حداقل هفت سال معافیت مالیاتی از فرصت بزرگ این کار است.

 

این مسؤول با بیان اینکه از گلوگاه تا رامسر خانه ماست و همه‌جا باید آباد باشد شهرک ناحیه سنگتاب از امکانات اولیه برخوردار است اما این دلیل بر بی‌تفاوتی ما نسبت به نیازهای این شهرک نیست، اظهار کرد: رنگ‌آمیزی مخزن و نوسازی تصفیه‌خانه شهرک سنگتاب انجام می‌شود.

 

موسوی افزود: طرح تسهیلات رونق تولید مجدداً فعال شد و اولین جلسه آن روز گذشته در استانداری برگزار شد.

 

وی با اشاره به اینکه بحث کارورزی فرصت بسیار خوبی است که ایجاد شده است، تصریح کرد: این طرح بهترین فرصت برای آموزش افرادی است که از دانشگاه فارغ‌التحصیل شدند و سابقه فنی ندارند.

 

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران در ادامه به مشکلات شهرک صنعتی سنگتاب اشاره کرد و گفت: همراه با فرماندار شهرستان نامه‌ای مشترکاً به استاندار مازندران ارسال می‌شود و موضوع پل شهرک صنعتی سنگتاب مطرح تا این پل در اولویت‌های اداره راه و شهرسازی گنجانده شود چرا که شمع کوبی‌های آن انجام‌ شده است.

 

این مسؤول با بیان اینکه برای توسعه شهرک صنعتی همکاران امور اراضی به منطقه شهرک سنگتاب اعزام می‌شود و در صورت امکان توسعه از این موضوع استقبال می‌شود، اظهار کرد: توسعه شهرک‌های صنعتی از دیگر اولویت‌های دیگر ماست.

 

موسوی افزود: درخواست‌های بسیار در رابطه با ایجاد شهرک صنعتی در نقاط مختلف استان داریم که در مقابل این درخواست‌ها مقاومت کردم چراکه ایجاد شهرک جدید جدا از اخذ مجوزهای لازم مستلزم زمین است.

 

وی با اشاره به اینکه ۵۳۰ میلیون تومان برای شهرک صنعتی سنگتاب پروژه تعریف کردیم که به انجام می‌رسانیم که شامل اولویت‌های شهرک هم می‌شود، تصریح کرد: شهرک صنعتی سنگتاب یکی از بهترین نواحی ما از لحاظ مکان‌یابی است و توسعه این شهرک را پیگیری می‌کنیم.

ارسال دیدگاه