تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۰۵ - ۲۲:۲۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

پتانسیل‌های شهرک صنعتی سنگتاب عامل ایجاد فرصت‌های شغلی

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیمرغ گفت: تمام صنایع و سرمایه گذاری و ایجاد فرصت های شغلی در شهرک صنعتی سنگتاب است که از مدیرکل محترم شرکت شهرک های صنعتی خواهش می‌کنیم مساعدت های لازم را بفرماییند چرا که با توجه به پتانسیل هایی که در شهرک وجود دارد می‌توانیم فرصت های شغلی ایجاد کنیم.

به گزارش سیمرغ ما، حسن فلاحی در جلسه شورای اداری شهرستان سیمرغ، اظهار کرد: اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مجری سه قانون، قانون کار جمهوری اسلامی ایران، قانون بیمه بیکاری و قانون تعاون است که عمده‌ترین مسئله‌ای که این قوانین پیگیری می‌کند بحث اجرای قانون کار است.

 

وی افزود: این قوانین به نوعی همراه با موضوعات مربوط به خود اشتغال را هم دنبال می‌کنند.

 

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی قائم‌شهر و سیمرغ با بیان اینکه ایجاد تعادل بین روابط کارگر و کارفرما، حفظ اشتغال موجودف بررسی قراردادهای کار، توجه به حقوق کارگران، ایمنی و بهداشت کار و پیگیری امور اتباع بیگانه که ممکن است به صورت غیرقانونی شغلی را اشغال کرده باشند از دیگر اقدامات انجام شده توسط این اداره است، تصریح کرد: در طی سال گذشته ۶ مورد بازرسی گشت داشتیم و توانستیم ۵۸ واحد را بازرسی کنیم که یک مورد اطفاع بیگانه شناسایی شد.

 

وی ادامه داد: طی سال جاری یک مورد بازدید داشتیم و ۸ واحد مورد بازدید قرار گرفت که خوشبختانه هیچ اطفا بیگانه‌ای در شهرستان حضور نداشتند.

 

فلاحی با اشاره به اینکه در حوزه اشتغال دبیری کارگروه اشتغال به ما واگذار شده و ریاست کارگروه هم با فرماندار محترم است، اظهار کرد: یکی از مزیت‌های نسبی شهرستان سیمرغ بخش کشاورزی است که اکثر موارد اشتغال در این زمینه است.

 

وی افزود: تمام صنایع و سرمایه گذاری و ایجاد فرصت های شغلی در شهرک صنعتی سنگتاب است که از مدیرکل محترم شرکت شهرک های صنعتی خواهش می‌کنیم مساعدت های لازم را بفرماییند چرا که با توجه به پتانسیل هایی که در شهرک وجود دارد می‌توانیم فرصت های شغلی ایجاد کنیم.

 

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی قائم‌شهر و سیمرغ با بیان اینکه کارگروه اشتغال طی سال های ۹۳ و ۹۴ با توجه به وضعیت تحریم و رکود وجود داشته به سمت حفظ اشتغال موجود رفته است، تصریح کرد: دولت در سال ۹۵ عملکرد مناسبی داشته و با ارائه تسهیلات و اقداماتی از این قبیل منجر شده ایجاد اشتغال و حفظ اشتغال موجود شده است.

 

وی ادامه داد: جهاد کشاورزی شهرستان با پرداخت بیش از سه میلیارد و ۶۴۶ میلیون تومان تسهیلات سرمایه در گردش به ۱۱ طرح علاوه بر حفظ فرصت‌های شغلی توانست فرصت‌های شغلی جدید ایجاد کند که این عملکرد در سال جاری هم ادامه خواهد داشت.

 

فلاحی با اشاره به اینکه اداره صنعت، معدن و تجارت سیمرغ هم با پرداخت چهار میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به هشت طرح در حفظ اشتغال موجود و اشتغال جدید تاثیرگذار بوده است، اظهار کرد: بحث نظارت و راستی آزمایی در حال انجام است.

 

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی قائم‌شهر و سیمرغ با بیان اینکه در کنار ارائه این تسهیلات دستگاه‌های حمایتی کمیته امداد و بهزیستی هم اقداماتی انجام دادند، تصریح کرد: بهزیستی از محل تبصره ۲۶ بیش از ۲۰۰ میلوین تومان به ۱۶ طرح تسهیلات پرداخت کرده و توانسته ۱۰۰ درصد اعتبارات این بخش را جذب کند.

 

وی افزود: کمیته امداد هم با ایجاد ۶۷ طرح و پرداخت هشت میلیاردو ۳۷۰ میلیون تومان اقداماتی در این زمینه انجام داده است.

 

فلاحی در پایان با اشاره به اجرای طرح کارورزی از طرف دولت، گفت: طرح کارورزی یا آموزش دانش آموختگان دانشگاهی در دست اقدام است.

ارسال دیدگاه