تاریخ : ۱۳۹۴/۰۷/۲۰ - ۱۸:۵۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

پیگیر مشکلات بازنشستگان فرهنگی هستیم/ از رکود اقتصادی خارج شدیم

وزیر آموزش و پرورش گفت: در روزهای اول آغاز بکار این دولت، تورم بیش از ۲۲ درصد بود ولی امروز این مقدار به ۱۴ درصد کاهش پیدا کرد و برنامه‌های دولت در راستای تک رقمی کردن میزان تورم است.

به گزارش سیمرغ ما، علی‌اصغر فانی بعدازظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان سیمرغ اظهار کرد: ممکن است در سفرهای رئیس‌جمهور حجم قول‌ها زیاد نباشد، اما در پی آن هستیم تا این قول‌ها تا پایان سال ۹۵ اجرایی و عملیاتی شود.

 

وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید دستاورهای خوبی در کارنامه دوساله خود داشت، افزود: تاکنون چندین جلسه‌ی هیئت دولت، به استان‌هایی که جزء سفر رئیس‌جمهور بودند، اختصاص پیدا کرد و این استانداران مسئول پیگیری مسائل، مشکلات و طرح‌های اجرایی هستند.


وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در روزهای اول آغاز بکار این دولت، تورم بیش از ۲۲ درصد بود ولی امروز این مقدار به ۱۴ درصد کاهش پیدا کرد و برنامه‌های دولت در راستای تک رقمی کردن میزان تورم است.


فانی با اشاره به بی‌ثباتی اقتصاد در اواخر سال ۹۱ بیان کرد: امروز ایران با ثبات‌ترین کشور در منطقه است و در زمینه اقتصادی، ثبات، امنیت و نظم فعلی از دستاوردهای دولت است.

 

وی با اشاره به اینکه در سیاست خارجه نیز به دستاوردهای خوبی دست یافتیم، گفت: به عنوان مثال در سفری که اخیرا دکتر روحانی به نیویورک داشتند، بسیار از کشورها خواستار پیگیری ایران در حل مشکلات تروریستی منطقه بودند.


وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در گذشته هر بشکه نفت ۱۲۰ دلار به فروش می‌رفت اما امروز قیمت آن به حوالی ۴۰ دلار رسیده است، اذعان کرد: امروز ما از حالت رکود خارج شدیم و به رشد اقتصادی وارد شدیم.


این مسئول تاکید کرد: دغدغه اصلی دولت در استان مازندران مشکل اشتغال جوانان تحصیال کرده‌ است و رئیس جمهور شخصا به دنبال راهی برای رونق اقتصادی بوده چراکه رونق اقتصادی از سیاست‌های مهم دولت است.

 

فانی تصریح کرد: امیدواریم با توکل به خداوند متعال و حمایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی بتوانیم مشکلات کشور را یک‌ به‌ یک پشت سر بگذاریم.


وی در پایان با بیان اینکه بیش از ۷۶۰ هزار بازنشسته فرهنگی در دریافت حقوق و بیمه‌های خود دچار مشکل هستند، گفت: طی دو سال گذشته زیرساخت‌های خوبی فراهم شده است و وزارت آموزش و پرورش در حال پیگیری و حل این مشکلات است.
 

ارسال دیدگاه