تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۲۶ - ۲۰:۰۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مردمی کردن اقتصاد یکی از اصول اقتصاد مقاومتی است/بسیج و سپاه چون دیدند دیگران پای‌کار نمی‌آیند ورود پیدا کردند

فرمانده سپاه کربلا مازندران یکی از اصول مسلم اقتصاد مقاومتی را مردم کردن اقتصاد دانست و گفت: اقتصاد باید در دست مردم قرار گیرد و دولت هم باید تنظیمات بالادستی را انجام داده، موانع را برطرف و بازار را کنترل کند.

به گزارش سیمرغ ما، سردار محمدحسین بابایی در جلسه قرارگاه جهاد اقتصادی سپاه مازندران به میزبانی سپاه سیمرغ با گرامی‌داشت یاد و خاطر شهدا به‌ویژه شهدای مدافع حرم و وطن، اظهار کرد: همه شما در حال تلاش برای بی‌اثر کردن توطئه‌های دشمنان در عرصه اقتصاد هستید.

 

وی افزود: دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را رأس آن امریکا صراحتاً اعلام کردند که باید ایران را ازنظر اقتصادی به زمین بزنیم و وارد این موضوع شده و در برخی بخش‌ها هم موفق شدند.

 

فرمانده سپاه کربلا مازندران با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری به‌عنوان فرمانده کل قوا برای مقابله با طرح‌های شیطانی دشمن دستوراتی دادند که توسط دست‌اندرکاران مورد توجه قرار نگرفت، تأکید کرد: بسیج و سپاه وارد این موضوع شد اما برخی در مردم برداشت اشتباهی را جا انداختند که اقتصاد مقاومتی در جهت مقابله با دشمن از وظایف سپاه است.

 

این مسؤول ادامه داد: بسیج و سپاه چون دیدند دیگران پای‌کار نمی‌آیند با مقدورات داخلی خود ورود پیدا کرد.

 

بابایی یکی از اصول مسلم اقتصاد مقاومتی را مردم کردن اقتصاد دانست و گفت: اقتصاد باید در دست مردم قرار گیرد و دولت هم باید تنظیمات بالادستی را انجام داده، موانع را برطرف و بازار را کنترل کند.

 

وی افزود: فرمانده اقتصاد مقاومتی در مازندران استاندار است و اشتباه تصور نشود که جای دولت هستیم و کار دولت را انجام می‌دهیم.

 

فرمانده سپاه کربلا مازندران با اشاره به بحث بیکاری، اظهار کرد: بیکاری در اذهان مردم به‌عنوان کسی که شاغل دستگاه‌های دولتی، کارخانه‌ها و به‌نوعی حقوق‌بگیر نیست تلقی می‌شود در حالی‌ که اگر مردم در موضوع اقتصاد مقاومتی ورود پیدا کنند نام هیچ‌کس نباید جزء لیست بیکاران باشد چرا که در اقتصاد مقاومتی می‌گوییم هر خانه یک کارخانه و هر ایرانی یک تولید کنند.

 

این مسؤول ادامه داد: این موضوع به همین سادگی میسر نمی‌شود و زمانی که همه فعال باشند و این فعالیت هم منجر به تولید قابل‌فروش شود حرکت کامل است اما اگر تولید برای فروش دچار مشکل شود این اشتغال نیست و حرکت ناقص است.

 

بابایی با بیان اینکه اگر خودمان چرخه کامل یک فعالیت اقتصادی را انجام دهیم ایده‌آل است ما نباید انتظار داشته باشیم همه تسهیلات را در اختیار یک نفر برای ورود به چرخه تولید قرار دهیم، تصریح کرد: این موضوع جزو درک ما از اقتصاد نیست.

 

وی افزود: قبول داریم که وام ۱۸ درصد ضد تولید است چرا که برای رقابت با کالای خارجی باید کالایی ارزان‌تر به دست آورد اما این مورد به دستگاه‌های بالادستی برمی‌گردد که اعتبارات سپاه چقدر است و ازجمله کارهایی است که امیدواریم دولت آن را انجام دهد.

 

فرمانده سپاه کربلا مازندران با اشاره به اینکه مردم در تأمین سرمایه ناچیز مورد نیاز تولید دخالت ندارند و نگاهشان به بانک‌ها است، اظهار کرد: باید نگاه خود به بازار کار و اشتغال را عوض کنیم.

 

این مسؤول ادامه داد: قرارگاه اقتصاد مقاومتی سپاه شهرستان باید به سمتی حرکت کند که بخش اعظم مشکلات شهرستانی را حل و منتظر ورود استان به این مشکلات نباشد چراکه اگر در جهت تأمین منابع نگاه ما به سمت تهران باشد، تهران با اقیانوسی از نیاز مواجه می‌شود اما اگر این موضوع مردمی شود مردم همانند اقیانوس پایان‌ناپذیر هستند و این منابع تأمین می‌شود.

 

بابایی با اعلام اینکه در کنار برپایی نمایشگاه و غرفه باید در هر محله و روستا به دنبال چند کاسب باشیم که به‌عنوان نمایشگاه دائمی محصولات اقتصاد مقاومتی عمل کنند و کالا را مستقیماً از تولیدکننده تحویل و با سود کم بفروش برسانند، تصریح کرد: با انجام این کار تولیدکننده و فروشنده منتفع می‌شوند.

 

وی ادامه داد: بسیج سازندگی نقش واسطه و تسهیل‌کننده کمک به تولیدکنندگان است.

 

فرمانده سپاه کربلا مازندران در پایان گفت: اگر در شهرستان کوچک سیمرغ، روستا به روستا و خوشه به خوشه مشاغل را به‌صورت منطقی تقسیم کنید و با تشویق و آموزش کار در این روستاها شروع شود روزی فرامی‌رسد که در شهرستان سیمرغ اصلاً بیکار نداریم.

ارسال دیدگاه