تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۲۶ - ۱۷:۴۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

افزایش تحریم‌ها مغایر با “متن و روح برجام” است/ دولت ‌ملزم به “پاسخ متقابل” به عهدشکنی آمریکا شد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اقدامات متقابل ایران نسبت به مصوبه ضدایرانی آمریکا میان قوای سه‌گانه توافق شده و دولت طبق قانون ملزم به پاسخ متناسب با عهدشکنی آمریکاست.

به گزارش سیمرغ ما، به نقل از تسنیم، سید‌حسین نقوی‌حسینی‌ با بیان اینکه برجام هیچ سودی برای کشور نداشت، اظهار داشت: برجام هیچ‌گونه نتیجه‌ مفیدی جز اینکه آمریکایی‌ها می‌خواستند با نقض برجام ریشه ایران را بزنند، برای کشور نداشت.

 

وی افزود: خود آمریکایی‌ها در مطبوعاتشان بارها گفته‌اند که ما ایران را با ۶ برجام گرفتن انرژی هسته‌ای، گسترش فساد در سطوح جامعه، از بین بردن روحیه انقلابی مردم، از بین بردن روحیه مقاومت در مسئولان، محدود‌کردن سامانه موشکی ایران و بی‌تفاوتی نسبت به مسلمانان جهان به‌ویژه مسئله فلسطین زمین‌گیر می‌کنیم.

 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به افزایش تحریم‌های ضدایرانی بیان کرد: اعمال این تحریم‌ها صددرصد مغایر با متن و روح برجام بوده و نشان‌دهنده اقدامات یک طرفه آمریکا در عرصه بین‌المللی و ضد حقوق بشری است.

 

نقوی حسینی ادامه داد: آمریکایی‌ها با تجهیز گروهک‌هایی مانند القاعده و داعش به‌دنبال توسعه جنگ‌های نیابتی در منطقه هستند، و اخیراً هم با ایجاد اختلاف بین کشورهای عربی منطقه درصدد ایجاد ناتوی عربی برآمده‌اند، که برای این هدف نیز هزینه‌های سنگینی بر مردم خود تحمیل کرده‌اند.

 

وی تأکید کرد: اقدامات متقابل جمهوری اسلامی ایران با مصوبه ضدایرانی آمریکا میان قوای سه‌گانه برقرار شده و مصوبه‌های آن به دولت ابلاغ شده که دولت را طبق قانون ملزم به پاسخ متقابل و متناسب با عهدشکنی آمریکا می‌کند.

 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطرنشان کرد: از مقطعی که آمریکایی‌ها این مصوبه را اجرایی کنند، ما نیز می‌توانیم اقدام عملی کنیم و هر جایی که آمریکایی‌ها روی منافع ما دست بگذارند، حرکت ویژه‌ای انجام می‌شود.

ارسال دیدگاه