تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۲۵ - ۱۶:۴۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

اجرای بیش از ۱۳ عنوان برنامه هفته بهزیستی در سیمرغ

رئیس اداره بهزیستی شهرستان سیمرغ گفت: بیش از ۱۳ عنوان برنامه در هفته بهزیستی در سطح این شهرستان اجرایی می‌شود.

به گزارش سیمرغ ما، اسماعیل هدایتی امروز در جمع خبرنگاران ضمن تبریک آغاز هفته بهزیستی، اظهار کرد: بهزیستی از مهم‌ترین نهادهای حمایتی عمومی تخصصی دولتی است که تقریباً با ۱۵۰ نوع فعالیت هدف توانمندسازی جامعه هدف این مجموعه را دارد.

 

وی افزود: شعار امروز بهزیستی «بهزیستی محور مسؤولان و سلامت اجتماعی» است چراکه هدف بهزیستی ارائه خدمات در راستای سلامت اجتماعی است و به‌یقین می‌توان گفت این نهاد در مقایسه با سایر ارگان‌ها در امر آسیب‌ها اجتماعی دارای نیروی تخصصی بسیار عظیمی است و هر یک از همکاران در این زمینه حرفی برای گفتن دارند.

 

رئیس اداره بهزیستی سیمرغ با اشاره به اینکه بهزیستی شهرستان سیمرغ از سال ۹۲ تأسیس‌شده و من از اواخر اردیبهشت سال ۹۴ توفیق خدمت‌گزاری و خادمی به مردم شهیدپرور داشتیم، تصریح کرد: در ابتدای کار یک ساختمان بهزیستی و یک کلینیک مددکاری در شهرستان داشتیم که تا به این لحظه توانستیم مراکز متعددی را در شهرستان افتتاح و خدمات مختلفی را به جامعه هدف ارائه کنیم.

 

وی ادامه داد: در راستای اجرای برنامه‌های بهزیستی سندهای جامع طلاق و مواد مخدر در شهرستان تدوین و برنامه و نمایشگاه‌های متعددی هم برگزارشده است.

 

این مسؤول ادامه داد: از دیگر اقدامات انجام‌شده در مجموعه بهزیستی شهرستان با همکاری صندوق روستایی و عشایری در راستای افزایش جامعه هدف بوده است، طی قراردادی که بین بهزیستی و صندوق عشایری و روستایی بسته‌شده جامعه هدف بهزیستی شهرستان بعد از بازنشستگی می‌توانند مستمری بازنشستگی دریافت نمایند.

 

هدایتی بابیان اینکه در حال حاضر کمتر از یک درصد بودجه استانی در اختیار شهرستان قرار می‌گیرد اما با کمک مردم فهیم و خیر و مسؤولان توانستیم ساختمان اداری بهزیستی را احداث کنیم، تصریح کرد: پیشرفت فیزیکی ساختمان نزدیک به ۷۰ درصد بوده و تا سال آینده این ساختمان تکمیل و تحویل داده می‌شود.

 

وی افزود: از دیگر اقدامات انجام‌شده توسط بهزیستی شهرستان کاهش اعتیاد مواد مخدر صنعتی، کاهش رشد طلاق و گسترش چتر حمایتی زنان سرپرست خانوار بوده که با کمک همکاران اداره بهزیستی شهرستان انجام‌شده است.

 

 

هدایتی با بیان اینکه جلسات مختلفی برای مناسب‌سازی سطح شهر تشکیل و برنامه‌های خوبی برای معلولین جامعه هدف انجام‌شده، تصریح کرد: مبلمان شهری را به سمتی هدایت می‌کنیم که مناسب‌سازی برای جامعه هدف ما هم باشد چراکه جامعه هدف ما فقط معلولین نیستند و سالمندان و افراد ناتوان هم جزو جامعه هدف بهزیستی محسوب می‌شوند.

 

وی ادامه داد: نگاه ما این است که اگر شهرستانی مناسب‌سازی مبلمان شهری را انجام ندهد آن شهرستان به‌نوعی مریض است، با نگاهی که فرماندار محترم دارند توانستیم اقدامات خوبی در این زمینه انجام دهیم.

 

رئیس اداره بهزیستی سیمرغ با اشاره به اینکه بیش از ۱۳ عنوان برنامه در هفته بهزیستی در سطح شهرستان اجرایی می‌شود، اظهار کرد: به صدا درآمدن زنگ بهزیستی در مهدکودک زیر نظر بهزیستی، دیدار با امام‌ جمعه و فرماندار، نمایندگان شهرستان، ارائه گزارش در نماز جمعه، بازدید از جامعه هدف بهزیستی و برگزاری همایش اعتیاد و طلاق از جمله برنامه‌های هفته بهزیستی در شهرستان است.

ارسال دیدگاه