تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۲۳ - ۱۷:۳۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

انسجام ملی مهم‌ترین مؤلفه‌ معرفی به عنوان کشور برتر منطقه است

کارشناس ارشد علوم سیاسی در پایان گفت: حفظ روحیه انقلابی و انسجام ملی مهم‌ترین مؤلفه‌ای بود که امروز ما را به‌عنوان کشور برتر منطقه معرفی کرد.

به گزارش سیمرغ ما، محمد اکبرزاده در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه سیمرغ، اظهار کرد: در سال ۵۹ این نهاد مقدس در قانون اساسی ما تنظیم شد که اصل ۹۱ قانون اساسی مهم‌ترین اصل در این زمینه است.

 

وی افزود: امام راحل جمله‌ای تاریخی در دیدار با اعضای این شورا می‌فرمایند: «تمکین نکردن به نظرات شورای نگهبان مخالفت با اسلام است.» همچنین ایشان در ادامه فرمودند: «از هیچ‌گونه فشار از مواضع خودتان کوتاه نیاید، در مقابل دیگران و از هیچ‌گونه فشار نترسید و محکم پای وظیفه اصلی خودتان بمانید.»

 

کارشناس ارشد علوم سیاسی با اشاره به اینکه قانون اساسی ما برگرفته از قانون مشروطیت بوده که در سال ۱۲۸۵ هجری شمسی تنظیم شد که در آنجا شیخ فضل‌الله نوری با کش‌وقوس فراوان متممی را در خصوص تصویب قانون جدید و انطباق این قانون با شرع مقدس و موازین اسلام اضافه می‌کنند، تصریح کرد: در این متمم آمده است که پنج نفر به‌عنوان فقهایی انتخاب شوند و بتوانند قوانین را با موازین تطبیق دهند.

 

وی ادامه داد: اما این قانون عملاً از سال ۱۲۸۵ تا سال ۱۳۵۷ به دلایل مختلف همچون حکومت پهلوی، جنگ جهانی و انقلاب اسلامی اجرا نشد و بعد از سال ۵۷ در قانون اساسی جدید به شکلی دیگر جایگزین شد.

 

اکبرزاده بابیان اینکه اعضای شورای نگهبان ۱۲ نفر هستند که ۶ فقیه توسط ولی‌فقیه انتخاب و ۶ حقوقدان توسط قوه قضاییه به مجلس معرفی و مجلس آن‌ها را انتخاب می‌کنند، اظهار کرد: این افراد موظف هستند قوانینی که در کشور وضع می‌شود را بررسی کنند که مخالف شرع اسلام و قانون اسلامی نباشد.

 

وی افزود: این ۱۲ نفر هم حافظ موازین اسلامی و قانون اساسی هستند.

 

کارشناس ارشد علوم سیاسی با اشاره به اینکه مدتی است که برخی از آقایان داخل و اپوزیسیون خارج کشور شنیده می‌شود شورای نگهبان نوعی دیکتاتوری است، تأکید کرد: با تحقیق عرض می‌کنم در تمام کشورهای دنیا با عناوین مختلف این شورا با تغییر شکل ظاهری و در اجرای مأموریتی که در راستای قانون اساسی همان کشور تعبیر شده وجود دارد و چیز جدیدی نیست که در قانون اساسی ما آمده باشد.

 

وی ادامه داد: هر چیزی در نظام تکوین و تشریع دارای حفاظت و مصونیت است قوانین هم در کشور باید توسط افراد متخصص بررسی شود که مخالف قانون اساسی و اسلام و شرعیت اسلام نباشد که این تشخیص به عهده شورای نگهبان است.

 

اکبرزاده با اشاره به اینکه حضرت آقا می‌فرمایند شورای نگهبان ارگان مقدسی است که بر اساس تقوا بناشده است، تصریح کرد: حضرت آقا درجایی دیگر می‌فرمایند: اگر شورای نگهبان در کشور نباشد خدشه عظیمی به اسلام وارد می‌شود، قوانینی وضع می‌شود که نمی‌دانیم این قانون در اسلام مغایرت دارد یا ندارد.

 

وی ادامه داد: آمریکا در دنیا توانست باسیاست‌هایی آلمان، ژاپن، شوروی و سایر مخالفان خود را از صحنه حذف کند تا تبدیل به یک ابرقدرت شود اما یک کشور به نام ایران با تمام هجمه‌های داخلی و خارجی، جنگ تحمیلی و تحریم‌هایی که از ابتدای انقلاب علیه آن شکل دادند به نقطه‌ای می‌رسد که در منطقه حرف اول را می‌زند و بعد از ۴۰ سال ولی‌فقیه می‌فرماید تا چند سال آینده انشا الله آل سعود از بین خواهد رفت اگر مؤمنین هوشیار باشند و یا در جای دیگر محکم‌تر می‌فرماید اسرائیل ۲۵ سال دیگر از روی زمین محو می‌شود.

 

کارشناس ارشد علوم سیاسی با اشاره به اینکه کشوری که ۶ موشک نقطه زن را به سمت منطقه‌ای از دیرالزور شلیک می‌کند، منطقه‌ای که آمریکایی‌ها به آنجا نفوذ کرده و قصد تجهیز تکفیری‌های داعش را برای حملات بعد داشتند، یعنی هیچ اِبایی نداریم، اظهار کرد: شاید اگر ۱۰ سال پیش نیرویی به سوریه می‌فرستادیم یا سلاحی در اختیار آنان قرار می‌دادیم کتمان می‌کردیم اما امروز موشک شلیک می‌کنیم که از طریق حفظ وحدت و باورهای اعتقادی به این نقطه رسیدیم.

 

وی افزود: با تمام اختلاف‌سلیقه‌هایی که در داخل داریم اما وحدت را حفظ کردیم چراکه مردم بین عملکرد برخی آقایان با نظام فرق قائل هستند و قرار نیست نمره‌ای که به من می‌دهند را به‌نظام نسبت دهند.

 

اکبرزاده در پایان گفت: حفظ روحیه انقلابی و انسجام ملی مهم‌ترین مؤلفه‌ای بود که امروز ما را به‌عنوان کشور برتر منطقه معرفی کرد.

ارسال دیدگاه