تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۲۳ - ۱۶:۴۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

استوانه اصلی حجاب حیا محور بودن آن است

امام‌جمعه سیمرغ گفت: استوانه اصلی که باید در جان و پیکر حجاب باشد حیا محور بودن حجاب است.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی در خطبه‌های امروز نماز جمعه سیمرغ ضمن تجلیل و تشکر از عوامل برگزارکننده تجمع مردمی مدافعان حریم خانواده، اظهار کرد: تخریب وحدت ملی، تخریب باورهای دینی و ملی و تخریب روح امید و آینده سه هدف دشمن در باب عفاف و حجاب است.

 

وی افزود: دشمن قصد دارد با پریشان کردم مردم متدین و پراکنده کردن این جمع قصد دارد وحدت ملی را تخریب کند.

 

امام‌جمعه سیمرغ با بیان اینکه دشمن به دنبال تخریب وحدت ملی است تا مساجد را خلوت کند و یکپارچگی ملت را بشکند، تصریح کرد: قصد دشمن از شکستن یکپارچگی ملت رسیدن به منعت برای خود است.

 

وی ادامه داد: شهدا خون می‌دهند و خانواده شهدا غم و اندوه خود را به خاطر خدا فراموش می‌کنند اما برخی مسائلی را در خصوص مطرح می‌کنند که باورهای اعتقادی مردم را هدف گرفته‌اند.

 

یوسفی با اشاره به اینکه باید حجاب را در چشم، گفتار و رفتار خود داشته باشیم، اظهار کرد: مانتو، چادر و پوشیه از انواع حجاب است اما چادر حجاب اکبر است.

 

وی تأکید کرد: استوانه اصلی که باید در جان و پیکر حجاب باشد حیا محور بودن حجاب است.

 

امام‌جمعه سیمرغ بابیان اینکه دشمن قصد دارد برای نفوذ باورها را تغییر دهد، تصریح کرد: مقام معظم رهبری در سال ۷۸ فرمودند: ۱۰ سال برنامه‌ریزی کردند اما مردم به آن‌ها پاسخ دادند همچنین ایشان در سال ۸۸ و در جریان فتنه هم فرمودند: مردم ضامن این نظام هستند و نباید این مردم را ناامید کرد.

 

وی همچنین به نزدیک بودن روز بهزیستی و تأمین اجتماعی اشاره کرد و گفت: این ادارات از نهادهای خدمت رسان به شهرستان هستند و ضمن تشکر از کارکنان این اداره از مدیرکل محترم تقاضا می‌کنم در ساخت ساختمان کمک بیشتری را به شهرستان و کمک به درماندگان در انتظار را داشته باشند.

 

یوسفی با اشاره به سالروز تأسیس شورای نگهبان وظیفه این شورا را مراقبت از قانون اساسی و بحث انتخابات اعلام کرد و گفت: این شورا دچار هجمه‌های فراوان شده است.

 

وی در پایان به پذیرش قطع‌نامه ۵۹۸ شورای امنیت توسط امام راحل اشاره کرد و گفت: معتقدیم بی‌انصافی‌هایی کردند و هنوز هم در بی‌انصافی می‌کنند.

ارسال دیدگاه