تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۱۸ - ۱۶:۲۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نیاز جامعه در زمینهٔ امر به‌معروف و نهی از منکر شناسایی شود

امام‌جمعه سیمرغ گفت: باید نیاز جامعه در زمینهٔ امربه‌معروف و نهی از منکر شناسایی شود.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی در جلسه ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر این شهرستان، اظهار کرد: امربه‌معروف و نهی از منکر یکی از ضروریات حفظ معیارها و ارزش‌ها است.

 

وی افزود: بعد از اتفاق‌نظر بر اینکه دین اسلام، نبوت، امامت و احکام اسلام حق است برای حفظ، گسترش، شفافیت و دور کردن موانع از دامن حق بحث امربه‌معروف و نهی از منکر پیش می‌آید.

 

امام‌ جمعه سیمرغ با اشاره به اینکه امربه‌معروف و نهی از منکر موادی از فروع دین است، تصریح کرد: یکی از ویژگی‌های امت اسلامی امربه‌معروف و نهی از منکر است.

 

وی ادامه داد: نحوه روش و شیوه در امربه‌معروف و نهی از منکر بسیار مهم است.

 

یوسفی بابیان اینکه دامنه امربه‌معروف و نهی از منکر وسیع است و در حد امام زمان (عج) خواهی است، اظهار کرد: معتقدیم برای وجود مبارک امام زمان (عج) باید زمینه فرج فراهم شود و در جامعه منتظر برخی گفتند برای ظهور امام زمان (عج) نباید مقابل گناه و گسترش گناه ایستاد که این فرهنگ غلطی است.

 

وی افزود: گروه دیگری که برای ظهور امام زمان (عج) مثبت می‌اندیشند و معتقدند جامعه و فضا را برای ظهور حضرت آماده و منتظر کنیم.

 

امام‌ جمعه سیمرغ با اشاره به سخنان ائمه جمعه استان و شکوه از وضعیت ساحل و دریا، تصریح کرد: مرض جسم ناگهانی پیش می‌آید اما مرض روح تدریجی رخ می‌دهد به‌گونه‌ای که شخص متوجه نشده و برای او عادی می‌شود.

 

وی ادامه داد: در پیش از انقلاب وضعیت حجاب و پوشش در جامعه مناسب نبود اما امام راحل با ایجاد انقلاب و فراهم کردن امربه‌معروف و نهی از منکر وضعیت را تغییر داد، امروز هم می‌شود وضعیت را تغییر داد.

 

یوسفی در پایان گفت: باید نیاز جامعه در زمینهٔ امربه‌معروف و نهی از منکر شناسایی شود، اظهار کرد: یکی از مسائلی که در ایام تابستان مطرح می‌شود فراهم ساختن و تبلیغ عفت و حجاب است.

ارسال دیدگاه