تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۱۶ - ۲:۴۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

استقرار ادارات جدید در سیمرغ/ متضرر شدن سیمرغ به دلیل معرفی به عنوان شهرستان برخوردار

فرماندار سیمرغ گفت: صحبت‌هایی برای استقرار ادارات جدید در شهرستان انجام‌شده و چند اداره به‌زودی در شهرستان مستقر می‌شوند.

به گزارش سیمرغ ما، مجتبی حبیب‌نژاد در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان سیمرغ، اظهار کرد: توجه به زیرساخت‌ها شهرستان از موضوعاتی است که طی جلسات مختلف به آن اشاره داشتم.

 

وی افزود: داده‌هایی که در این جلسه مطرح شد وضعیت فعلی شهرستان را نمایش داد و مشخص کرد در برخی زمینه‌های زیرساختی از حداقل استانداردهای لازم پایین‌تر هستیم.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه آنچه به عینه مشخص است ضعف مسائل زیرساختی است، تصریح کرد: ضعف در مسائل زیرساختی باعث می‌شود نتوانیم در مسئله اشتغال به‌خوبی عمل کنیم.

 

وی ادامه داد: سیمرغ شهرستان برخوردار از منابع نیست و با توجه به چگونگی توزیع اعتبارات استانی زیر یک درصد از میزان سهم استان و در حدود ۴٫۵ میلیارد تومان از اعتبارات در اختیار شهرستان قرار گرفت.

 

حبیب‌نژاد بابیان اینکه این میزان جوابگوی همه خواسته‌های مدیران محترم ما نخواهد بود و اگر تمامی اعتبارات را در اختیار یک دستگاه زیرساختی قرار دهیم کم است، اظهار کرد: توزیع اعتبار با توجه به شاخصه‌هایی که در اختیار بود با اولویت پروژه‌های زیرساختی انجام شد.

 

وی افزود: با توجه به شرایطی که در شهرستان داریم و فرسوده بودن ۳۰ کیلومتر شبکه‌های آب‌رسانی بیشترین اعتبارات به آبفای روستایی با ۱۳٫۳ درصد اختصاص یافت.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه ۱۰٫۶ درصد از مجموع اعتبارات به شهرداری و ۹٫۷ درصد از اعتبارات به جهاد کشاورزی اختصاص یافت، تصریح کرد: هدف‌گذاری که در سال جاری‌شده باید یکپارچه‌سازی هزار هکتار از اراضی شالیزاری سیمرغ صورت گیرد.

 

وی ادامه داد: باید توجه ویژه‌ای به جهاد کشاورزی و اقتصاد کشاورزی شهرستان شود.

 

حبیب‌نژاد بابیان اینکه راه و شهرسازی ۸٫۴ درصد از اعتبارات را به خود اختصاص داد و باید به محورهای ورودی شهرستان، محورهای بین روستایی و محورهایی که لازم است توجه داشته باشد، اظهار کرد: در زیرساخت‌های بحث راه‌ها ضعیف هستیم، منابع ما اندک و پروژه‌های حوزه راه هزینه‌بر است اما تمام توان خود را قرار داده‌ایم تا اعتبارات در اختیار محورهایی که در بحث توسعه ضرورت دارد قرار گیرد.

 

وی افزود: ۸٫۱۸ درصد از اعتبارات به بنیاد مسکن اختصاص یافت و باید توجه ویژه‌ای به بحث هادی روستایی که از مباحث زیرساختی شهرستان است شود.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه به سایر دستگاه‌ها هم بر اساس توجه به مسائل زیرساختی اعتباراتی اختصاص داده شد، تصریح کرد: همه توجه و سیاست‌گذاری شهرستان روی مباحث زیرساختی است چون مطالعات و داده‌ها ما را به این سمت هدایت می‌کند تا شهرستانی توسعه‌یافته داشته باشیم.

 

وی ادامه داد: چون شهرستانی توسعه‌یافته معرفی شدیم در توزیع سهم و اعتبارات ضرر کردیم و لحاظ نشدیم همچنین اعتبارات مناطق محروم هم شامل حال ما نمی‌شود اما پیگیر برخی موضوعات هستیم و مشترک با فرماندار سوادکوه و فرماندار کلاردشت نامه‌ای را امضا کردیم تا اعتباراتی که برای شهرستان تازه تأسیس باید اختصاص پیدا کند را دریافت کنیم.

 

حبیب‌نژاد با بیان اینکه اعتباراتی که شما ملاحظه می‌کنید اعتبارات شهرستان و شورای برنامه‌ریزی استان است و برخی اعتبارات در فصول دیگر ابلاغ خواهند شد و به شهرستان تعلق می‌گیرد، اظهار کرد: به‌صراحت اعلام می‌کنم مدیرانی که به بحث اعتبارات و پروژه‌ها توجه نکنند، مدیرانی هستند که انگیزه سازمانی ندارند و هیچ توجیه را پذیرا نیستیم، مدیرانی که نتوانند پروژه‌ها را در موعد مقرر اجرا کنند و نتوانند اعتبارات را جذب و تخصیص اعتبارات را بالا ببرند مطمئن باشند در ارزیابی‌ها تجدیدنظرخواهیم کرد.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه سیاست‌های شهرستان توجه به پروژه‌های زیرساختی است و توجه به دستگاه‌های زیرساختی برای توسعه شهرستان الزامی است، تصریح کرد: مدیران دستگاه‌های زیرساختی این موارد را لحاظ کنند و تمام تلاش خود را برای جذب اعتبارات قرار دهند.

 

وی ادامه داد: آنچه در اینجا توزیع شد به‌عنوان اعتبارات شهرستانی است و انتظارمان این است که دوستان بتوانند اعتباراتی از سازمان مربوطه دریافت کنند.

 

حبیب‌نژاد بابیان اینکه مقام معظم رهبری در ابتدای سال بحثی را با عنوان شعار سال مطرح کردند، و برای تحقق اهدافی که رهبر انقلاب اعلام فرمودند باید همه توجه ما به دستگاه‌های زیرساختی باشد، تأکید کرد: سیاست شهرستانی موضوعی خارج از قانون و ضوابط نیست و انتظارم این است دوستان موارد را اجرایی و از همین‌الان اقدامات کار را فراهم کنند.

 

وی افزود: انتظارم توجه بیشتر به شهرک صنعتی سنگتاب بود که متأسفانه با توجه به اعلام سهم استانی دست ما کوتاه بود البته محل‌هایی که در اختیار ما بود به‌صورت ویژه کمک کردیم.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه شهرستان شرایط خاصی دارد و برخوردار نیستیم، اظهار کرد: همه مدیران پیگیر تخصیص پروژه‌ها باشند و منابع استانی را شناسایی کنند.

 

وی ادامه داد: از همه دستگاه‌ها انتظار دارم فقط به توان شهرستان توجه نکنند و توان استان را برای شهرستان به‌کارگیرند.

 

حبیب‌نژاد بابیان اینکه در بحث زیرساختی ضعیف هستیم و تنها اقتصاد شهرستان کشاورزی است، تأکید کرد: مدیرانی که دو شهرستان را مدیریت می‌کنند به سیمرغ عنایت بیشتری داشته باشند و حضور خود در شهرستان را بیشتر کنند چراکه این حضور اثرگذار است و می‌تواند کمک کند.

 

وی افزود: صحبت‌هایی برای استقرار ادارات جدید در شهرستان انجام‌شده و چند اداره به‌زودی در شهرستان مستقر می‌شوند.

ارسال دیدگاه