تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۱۵ - ۰:۲۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

امروز دیگر هیچ‌کس نمی‌تواند به نام آقا امام رضا (ع) دکان چند نبشی برای خود بزند/امنیت کشور محصول عنایت آقا علی ابن موسی‌الرضا (ع) است

مدیر آستان قدس رضوی مازندران گفت: امروزه این سیاست‌ها تغییر کرد و دیگر هیچ‌کس نمی‌تواند به نام آقا امام رضا (ع) دکان چند نبشی برای خود بزند.

به گزارش سیمرغ ما، محمداسماعیل امام‌زاده در مراسم افتتاح دفتر نمایندگی آستان قدس در سیمرغ با اشاره به اینکه آنچه را امروز از خیرات داریم از صدقه‌سر امام رضا(ع) است، تصریح کرد: حس بزرگی بالاتر از اینکه هر عمل خداپسندانه‌ای که در این سرزمین رخ می‌دهد پیوند به نام آقا علی ابن موسی‌الرضا(ع) نیست.

 

وی ادامه داد: قطعاً نام امام رضا(ع) باعث افزایش ضریب مشارکت می‌شود چرا که خود علی ابن موسی‌الرضا(ع) حمایت می‌کند.

 

وی با بیان اینکه مبدع اندیشه گسترانیده شدن سفره فیض علی ابن موسی‌الرضا(ع) در کل جغرافیای کشور مقام معظم رهبری هستند، اظهار کرد: مقام معظم رهبری حدود ۱۷ ماه قبل در حکمشان به تولیت هفت مورد را مورد تصریح قرار دادند و فرمودند این شمس‌الشموس باید انبار فیوضاتش مشمول همه بشر شود که لازمش معرفت پیدا کردند کل ایران نسبت به این امام رئوف و بست کردن فرهنگ رضوی در ایران است.

 

وی افزود: ادامه مسیر گسترش فرهنگ رضوی در جهان اسلام و سپس در جهان محرومین و همه انسان‌ها است.

 

مدیر آستان قدس رضوی مازندران با اشاره به اینکه آقا علی ابن موسی‌الرضا(ع) منشأ هدایت در کسوت رفعت که موجب جلب اعتماد مخاطب می‌شود هستند، تصریح کرد: درود می‌فرستیم به روح همه شهدا به‌ویژه شهید کشوری و شهید صمصام طور که بسترساز چنین زمینه‌هایی بودند.

 

وی ادامه داد: نخستین دفتر نمایندگی آستان قدس مازندران در شهرستان سیمرغ دایر شد.

 

امام‌زاده با اعلام اینکه این توفیق خدمت برای ما منت بزرگی است، اظهار کرد: خداوند در یکجا ما را مورد منت قرار می‌دهد و آن‌هم منت امامت، ولایت و رهبری است.

 

وی با اشاره به اینکه یکی از مواردی که فوق‌العاده در مازندران کاستی داریم موقوفات حضرت است، تصریح کرد: بعد از انقلاب هیچ موقوفه‌ای برای آستان قدس رضوی نداشتیم.

 

این مسؤول با اشاره به اینکه حدود ۹۶ درصد خادمین آستان قدس افتخاری هستند، اظهار کرد: برخی شرکت‌هایی که به نام آستان قدس ایجاد شد بیشتر شبیه به دکان چند نبشی بود که برخی افراد سوداگری می‌کردند و با قرار دادن سهم اندکی برای حضرت آن را عامل تطهیر همه بزه‌های خود می‌دانستند.

 

وی ادامه داد: امروزه این سیاست‌ها تغییر کرد و دیگر هیچ‌کس نمی‌تواند به نام آقا امام رضا (ع) دکان چند نبشی برای خود بزند.

 

مدیر آستان قدس رضوی مازندران با اشاره به اینکه وقتی مقام معظم رهبری در مواردی را ابلاغ فرمودند تولیت آستان قدس برای تحقق منویات ایشان سازوکاری را تدارک دیدند و آن ایجاد نمایندگی در نقاط مختلف کشور بود، تصریح کرد: این برنامه به‌منظور گسترش فرهنگ رضوی در نقاط مختلف کشور زیر سایه آقا علی ابن موسی‌الرضا(ع) بدون هیچ هزینه‌ای برای آستان قدس اجرا شد.

 

وی افزود: صرف‌نظر از موارد محدودکننده در حوزه‌های مختلف به‌ویژه حوزه سیاست وجه اشتراک اصلی ما دلدادگی به امام رضا(ع) است و رویکرد غیر ولایتی حاکم نیست.

 

امام‌زاده با بیان اینکه هرکسی در دل سودای امامت آقا امام رضا(ع) را داشته باشد خادم او هستیم، اظهار کرد: در استان شورای هماهنگی آستان قدس رضوی تشکیل‌شده که در رأس آن آیت‌الله طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران، قائم‌مقام ایشان استاندار و برخی از مسؤولان عضو این شورا هستند و در شهرستان‌ها هم این‌گونه است.

 

وی ادامه داد: با وجود اینکه اعلامی صورت نگرفت و مردم اطلاعی از نحوه خادم شدن ندارند در مازندران ۸۰۰ خادم داریم که تازه خادم شدند و ماهانه اسامی حدود ۳۰۰ نفر در سامانه اعلام می‌شود.

 

مدیر آستان قدس رضوی مازندران با اشاره به اینکه ظرفیت جدیدی که آقا علی ابن موسی‌الرضا(ع) در استان‌ها به وجود آوردند بخشی معطوف به انتقال سرمایه استان‌ها است، تصریح کرد: برای دهه کرامت پیش‌بینی ۳۰۰ هزار نفر را برای دریافتی از آستان قدس به‌صورت غذا، بسته حمایت و سایر موارد داریم.

 

این مسؤول افزود: آستان قدس به تمام گروه‌های جهادی بلااستثناء رقمی کمک می‌کند و در حاضر هم آستان قدس برای رفع محرومیت یک دهستان را در مازندران تقبل کرد که حدود ۱۰ میلیارد تومان هزینه رفع محرومیت است که طی سه سال آستان قدس ۲۵ درصد آن را می‌دهد.

 

امام‌زاده در پایان گفت: آرزوی همه ما خادم‌الرضا شدن است و به همین خاطر پای‌کار حاضر می‌شویم و نتیجه نهایی خادم‌الرضا شدن شهادت باشد.

ارسال دیدگاه