تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۱۵ - ۱۰:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

دلایل انتقال تجهیزات شبکه بهداشت سیمرغ به قائم‌شهر/مشخص شدن علل تلف ماهیان در سیمرغ

رئیس شبکه بهداشت و درمان سیمرغ در گفت‌وگو با سیمرغ ما دلایل انتقال تجهیزات شبکه بهداشت سیمرغ به قائم‌شهر و علل تلف شدن ماهیان رودخانه تالار را شرح داد.

به گزارش سیمرغ ما، خبرنگاران چشم بینا، گوش شنوا و زبان گویای جامعه در مشاهده، شنیدن و بیان مشکلات و معضلات هستند و به‌مثابه پل ارتباطی میان مردم و مسؤولین هستند.

 

مردم هم دلسوز هم در هر منطقه‌ای مشکلات و معضلاتی را می‌بینید و به خاطر دلسوزی که برای شهر و منطقه خوددارند این موارد را به خبرنگاران منعکس می‌کنند.

 

پایگاه خبری تحلیلی سیمرغ ما بر اساس رسالت خود با ایجاد بخش ارتباط بی‌واسطه با مسؤولین اقدام به پیگیری مشکلات و معضلاتی که مردم و اهالی شهرستان سیمرغ معرفی می‌کنند کرده است.

 

یکی از مواردی که طی روزهای اخیر در شهرستان رخ داد و تعدادی از اهالی محترم شهرستان به‌صورت حضوری یا با ارسال پیام خواستار پیگیری آن شدند در حوزه بهداشت شهرستان بود.

 

مورد اول انتقال برخی از تجهیزات و لوازم شبکه بهداشت و درمان سیمرغ به قائم‌شهر بود که انتقاد مردم را در پی داشت و مورد دوم هم مربوط به بوی بد و تلف شدن تعدادی ماهی در کانال آب داخل شهر کیاکلا بود.

 

 

برای پیگیری این دو موضوع به گفت‌وگو با دکتر محمدرضا احمدی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان سیمرغ می‌پردازیم.

 

محمدرضا احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ما در خصوص مسائل مطرح‌شده، اظهار کرد: بعد از اطلاع تلفنی از تلف شدن ماهیان و بوی بسیار بد آب کارشناس بهداشت محیط شبکه بهداشت از منطقه بازدید کرد.

 

وی افزود: بررسی‌های اولیه با توجه به بوی آب نشان می‌داد که پودر استخوان فاسد شده منجر به کشتار ماهیان و بوی بد آب در این منطقه شد.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان سیمرغ با اشاره به اینکه هماهنگی‌های لازم با محیط‌زیست به عمل آمد، تصریح کرد: قرار شد دوربین مداربسته موجود در منطقه بازبینی شود.

 

وی ادامه داد: محیط‌زیست پیگیر مراحل بعدی در این خصوص است.

 

 

احمدی بابیان اینکه زمزمه‌های ایجادشده ارسال تجهیزات شبکه بهداشت سیمرغ به قائم‌شهر به‌گونه‌ای که شاید مردم فکر کنند نیست، اظهار کرد: قائم‌شهر در تجهیز شبکه بهداشت شهرستان کمک فراوانی به ما کرد و طی چهار سال اخیر تمام خریدهایی که در شهرستان انجام می‌شد با حساب قائم‌شهر بوده است همچنین در حاضر هم تجهیزات آزمایشگاهی شهرستان را قائم‌شهر تأمین می‌کنند.

 

وی افزود: تعدادی تخت‌های مخصوص بیمارستان و یک دستگاه انکوباتور اتاق مراقبت‌های ویژه نوزادان که از ابزار تخصصی بیمارستانی است و فقط در بیمارستان کاربرد دارد با هماهنگی دکتر جان‌بابایی ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی مازندران و به دستور ایشان به بیمارستان رازی قائم‌شهر منتقل شد.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان سیمرغ با اشاره به اینکه این ابزار و تجهیزات به دلیل اینکه کاربردی در اینجا نداشتند حدود ۱۰ سال در اتاقی فضا اشغال کرده و نگهداری می‌شدند همچنین رفته‌رفته در حال خراب شدن هم بودند، تصریح کرد: با توجه به این موضوع و کارایی نداشتن این تجهیزات در شهرستان با نوشتن صورت‌جلسه به بیمارستان رازی قائم‌شهر منتقل شدند.

 

وی در پایان گفت: این تجهیزات در شهرستان مورداستفاده قرار نمی‌گرفته و به دلیل اینکه با پول بیت‌المال تهیه‌شده بود برای استفاده مردم به قائم‌شهر منتقل شد.

 

احمدی در پایان گفت: مطمئن باشد اگر ابزاری در شهرستان ۱۰ درصد قابلیت استفاده داشته باشد آن را نگه می‌داریم و از چیزی نمی‌گذریم.

ارسال دیدگاه