تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۱۰ - ۱۹:۰۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

اعطای تسهیلات ۴۸ میلیارد ریالی به واحدهای صنعتی سیمرغ

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سیمرغ به شهرک صنعتی سنگتاب در شهرستان اشاره کرد و گفت: در سال گذشته توانستیم به چهار واحد صنعتی که در سامانه بهین یاب ثبت‌نام کردن تسهیلاتی به ارزش ۴۸ میلیارد ریال اعطا کنیم.

به گزارش سیمرغ ما، مجید ابراهیم‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما، با تبریک روز صنعت و معدن به صنعتگران اظهار کرد: مجموعه اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان سیمرغ از سال ۹۲ با ایجاد نمایندگی زیرمجموعه دفتر قائم‌شهر مشغول به فعالیت شد و در سال ۹۴ با عنایت رئیس سازمان صمت استان دفتر نمایندگی مستقل در شهرستان تأسیس کردیم.

 

وی افزود: در ابتدا با توجه به مستقل شدن اداره صمت شهرستان اقداماتی برای تشکیل اتاق اصناف کردیم که با ایجاد ۹ اتحادیه از واحدهای صنفی همگن اتاق اصناف شهرستان را تشکیل دادیم که در حال حاضر مشغول به کار برای صدور جواز کسب و آماده پاسخگویی به بازاریان هستند.

 

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سیمرغ با بیان اینکه در طول سال گذشته و سه‌ ماهه اخیر نزدیک به ۶۰۰ بازرسی و نظارت در سطح شهرستان انجام شد، تصریح کرد: در این بازدیدها و نظارت‌ها حدود ۱۱۲ پرونده تشکیل شد.

 

این مسؤول افزود: چهار پرونده قاچاق کالا به ارزش ۲ میلیون و ۹۲۳ هزار تومان هم تشکیل شد.

 

ابراهیم‌نژاد با بیان اینکه علاوه بر بازرسی‌های نوبه‌ای که انجام می‌شود بازدیدهای مشترک به همراه جهاد کشاورزی، دامپزشکی و شبکه بهداشت از سطح شهرستان صورت می‌گیرد، اظهار کرد: در صورت مشاهده مواردی در واحدهای صنفی به تعزیرات معرفی می‌شود.

 

وی ادامه داد: در ماه مبارک رمضان هم یک واحد به‌عنوان مباشر دریافت گوشت، مرغ و اقلام یارانه‌ای معرفی شد همچنین به سه واحد دیگر هم کالای یارانه‌ای اعطا شد و در حال حاضر هم مشکل کمبود کالا در شهرستان نداریم.

 

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سیمرغ به شهرک صنعتی سنگتاب در شهرستان اشاره کرد و گفت: در سال گذشته توانستیم به چهار واحد صنعتی که در سامانه بهین یاب ثبت‌نام کردن تسهیلاتی به ارزش ۴۸ میلیارد ریال اعطا کنیم.

 

این مسؤول افزود: ۶ واحد دیگر هم در پروسه بانکی قرار دارند و در روزهای آتی وام‌های خود را دریافت می‌کنند.

 

ابراهیم‌نژاد بابیان اینکه چندی پیش سامانه بهین یاب باز شد، تصریح کرد: تا امروز ۶ متقاضی دیگر در این سامانه جهت دریافت تسهیلات رونق تولید ثبت‌نام کرده و در حال انجام کارهای اداری هستند.

 

وی ادامه داد: ۴۰ واحد صنعتی در شهرک صنعتی سنگتاب داریم که ۱۹ واحد فعال و هفت واحد نیمه فعال هستند که با دریافت تسهیلات رونق تولید فعال می‌شوند همچنین چند واحد فصلی مثل سورتینگ و جعبه سازی در این شهرک داریم.

 

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سیمرغ با بیان اینکه دو واحد از واحدهای شهرک سنگتاب در تملک بانک هستند و دو واحد هم دچار حریق شدند، اظهار کرد: چهار واحد صنعتی خارج از شهرک صنعتی سنگتاب مشغول به فعالیت هستند.

 

این مسؤول افزود: از مسؤولان شهرستان و اعضای ستاد رفع موانع تولید تشکر ویژه داریم که به مشکلات واحدهای صنعتی توجه می‌کنند.

 

ابراهیم‌نژاد بابیان اینکه از چندی پیش تورهای صنعتی را در شهرستان آغاز کردیم، تصریح کرد: این تورها با حضور مسؤولان استانی و شهرستانی و رؤسای ادارات انجام می‌شود و قرار است تورهای دانش‌آموزی هم برای دانش‌آموزان هنرستانی و دبیرستانی آغاز شود.

 

وی در پایان گفت: در سال ۹۵ توانستیم ۲۵ جواز تأسیس از طرف سازمان صنعت، معدن و تجارت صادر کنیم.

ارسال دیدگاه