تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۰۹ - ۱۵:۵۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آتش به اختیار یعنی مقاومت در برابر اندیشه‌های نفوذی دشمن

امام جمعه سیمرغ با تأکید بر اینکه آتش به اختیار یعنی در برابر اندیشه‌های نفوذی دشمن مقاومت کردن، گفت: امروز اگر غفلت کنیم بهشتی‌های دیگر به شهادت می‌رسند.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان ضمن گرامی داشت یاد و خاطر شهدا خصوصاً شهدای ترور، اظهار کرد: امروز آمریکا طاغوت اعظم و رژیم صهیونیستی میراث نامیمون آنها در منطقه است که مردم در روز علیه آن‌ها شعار سر دادند.

 

وی افزود: روز قدس یک مانور دینی و الهی است و مبنای قرآنی دارد چرا که نشانه بیعت با ولایت و تبری از دشمنان دین خدا است.

 

امام‌جمعه سیمرغ با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در روز عید سعید فطر فرمودند ماه رمضان امسال به‌واقع ماه مبارکی بود و در ادامه امور مبارک بودن این ماه را اشاره کردند، تصریح کرد: یکی از موضوعات مطرح‌ شده کار فرهنگی است، کار فرهنگی امروز در یک روز، هفته، ماه و سال نیست.

 

وی ادامه داد: کار فرهنگی از زمان دعوت پیامبر اکرم آغاز و تا زمان امامت حضرت ولی‌عصر (عج) ادامه دارد.

 

یوسفی با بیان اینکه دشمن آرام نیست و به دنبال راه نفوذ برای ضربه زدن است، تصریح کرد: این دشمن اگر بتواند با جنگ سخت وارد می‌شود و اگر نتواند جنگ نرم را آغاز می‌کند.

 

وی افزود: خانه و فرزندان ما مورد تهدید دشمن قرار دارند چراکه دشمن برای آینده برنامه‌ریزی کرده است.

 

امام‌جمعه سیمرغ با اشاره به اینکه دشمن از اسلام سیلی خورد و می‌خواهد سربازان خود را از جایی انتخاب کند که غافلیم، تأکید کرد: دشمن تنها به فکر نفوذ به خانه‌های ما نیست بلکه به دنبال راه نفوذ در دولت، مردم و دستگاه‌های انقلابی است.

 

وی ادامه داد: حضرت آقا در بیانات خود جمله آتش به اختیار را مطرح کردند که برخی دشمنان خارجی آن را تعبیر به هرج‌ومرج کردند و برخی داخل نشینان هم از این جمله به هرج‌ومرج تعبیر کردند که امیدواریم از سر غفلت باشد.

 

یوسفی با تأکید بر اینکه آتش به اختیار یعنی در برابر اندیشه‌های نفوذی دشمن مقاومت کردن، اظهار کرد: امروز اگر غفلت کنیم بهشتی‌های دیگر به شهادت می‌رسند.

 

وی افزود: حضرت آقا فرمان آتش به اختیار دادند تا بهانه را از ما بگیرند، این آتش به اختیار بر پایه نظم و رعایت قانون است.

 

امام‌جمعه سیمرغ به هفته قوه قضاییه اشاره و ضمن تبریک این روزبه دستگاه قضا، گفت: این روز، روز خوبی است اما همیشه یادآور روز تلخ و یادآور شهادت شهید دکتر بهشتی ویارانشان است.

 

وی ادامه داد: شهید بهشتی خود راندید بلکه امام و اسلام را دید اما امروز برخی شیفتگان قدرت هستند و برای رسیدن به قدرت هر کاری می‌کنند.

ارسال دیدگاه