تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۰۲ - ۳:۲۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

استکبار جهانی به دنبال فراموش شدن مسئله فلسطین از افکار جهانی است

امام‌جمعه سیمرغ با اشاره به اینکه در روز قدس بحث اسلامیت مطرح است و بحث خاک و اقلیت خاصی مطرح نیست، گفت: روز قدس روز اسلام و هویت اسلامی است اما استکبار جهانی به دنبال اجرای پروژه‌هایی است تا بتواند بین امت اسلامی اختلاف ایجاد کند و تا مسئله فلسطین از افکار جهانی فراموش شود و به‌جای آن داعش و امثال داعش مطرح شوند.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی اظهار کرد: یکی از وظایف اصلی امت اسلامی خصوصاً در بعد از انقلاب مسئله قدس و نجات قدس است.

 

وی افزود: مبارزه‌ای که امام راحل از ابتدای دعوت خود مطرح داشتند بحث استکبار و استعمار آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی بود و به همین خاطر بعد از پیروزی انقلاب اسلامی آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به‌عنوان روز قدس اعلام فرمودند.

 

امام‌جمعه سیمرغ بابیان اینکه امام راحل فرمودند روز قدس روز اسلام است، تأکید کرد: در روز قدس بحث اسلامیت مطرح است و بحث خاک و اقلیت خاصی مطرح نیست، روز قدس روز اسلام و هویت اسلامی است چرا که استکبار جهانی به دنبال اجرای پروژه‌هایی است تا بتواند بین امت مسلمان و جامعه قرآنی اختلاف ایجاد کند و با ایجاد این اختلاف کاری کند مسئله فلسطین از افکار جهانی فراموش شود و به‌جای آن داعش و امثال داعش مطرح شوند.

 

وی ادامه داد: فلسطین سرزمینی است که برای امت اسلامی مقدس است، نقطه اتصال سه دین بزرگ یعنی اسلام، مسیحیت و یهودیت است و یکی از نقاطی است که در معراج نبی اکرم ازآنجا اوج گرفت.

 

یوسفی با اشاره به اینکه بحث حقوق بشر را در کشورهای غربی و اروپایی بسیار داغ است اما نه برای ملت محروم، درماندگان و امت اسلامی، تصریح کرد: فلسطینی‌ها، عراقی‌ها، افغانستانی‌ها و لیبیایی‌ها کشته می‌شوند اما بحث دفاع از آن‌ها مطرح نمی‌شود.

 

وی افزود: امروز هم می‌بینیم که پیوند عبری، عربی و غربی به وجود آمده است و می‌بینیم با التماس ترامپ را دعوت می‌کنند، رقص شمشیر انجام می‌دهد سرمایه جهان اسلام را به یغما می‌برد.

 

امام‌جمعه سیمرغ بابیان اینکه بیش از یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون مسلمان در جهان داریم، یک‌سوم خاک جهانی مربوط به مسلمانان است و ازنظر انرژی هم قوی‌ترین هستیم اما متأسفانه به جهت توطئه دشمن و پروژه‌های خاص خودش شاهد موفقیت دشمن در توطئه‌های خودش هستیم، اظهار کرد: امروز به‌جای اینکه به سمت رژیم صهیونیستی نشانه بروند نشانه را جای دیگر قرار داند و در حال تلاش هستند تا اسرائیل از جهان اسلام فراموش شود.

 

وی ادامه داد: ما موظف به حفظ این مسیر هستیم چرا که این فریاد امام راحل و امت اسلامی و قرآنی ایران است، مردم ما در شب‌های قدر آمدند و گفتند بک یا الله و امروز هم بر خود لازم می‌دانند در روز قدس حضور پیدا کنند تا کار تکمیل شود.

 

یوسفی با اشاره به اینکه روزه‌داران ما در تکمیل روزه‌داری خود و مبارزه با استعمار و استکبار جهانی در روز زیبای قدس حضور پیدا می‌کنند تا انزجار عمومی خود را نشان دهند، تصریح کرد: همان‌طور که امام راحل فرمودند “اگر مسلمین مجتمع بودند، هر کدام یک سطل آب به رژیم اشغالر قدس می‌ریختند او را سیل می‌برد.” و مقام معظم رهبری درباره محو شدن رژیم صهیونیستی زمان و تاریخ مشخص کردند امروز ما مسلمانان دنیای اسلام هم یک شعار مرگ بر رژیم صهیونیستی داریم و این موضوع را وظیفه دینی خود می‌دانیم.

 

وی در پایان گفت: مردم ما حتماً در این روز حضور پیدا خواهند کرد و وحدت خود را نشان می‌دهند.

ارسال دیدگاه