تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۰۲ - ۱۴:۴۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

راهپیمایی روز قدس برعلیه تفکر ظالمانه است

یادگار هشت سال دفاع مقدس با اشاره به اینکه روز قدس راهپیمایی علیه یک کشور اشغالگر نیست بلکه راهپیمایی برعلیه تفکر ظالمانه است، گفت: داستان قدس به دوران قبل از جنگ جهانی اول و اتحاد شیوخ عرب با بریتانیا علیه عثمانی در جنگ جهانی اول برمی‌گردد و در مقابل بریتانیا هم قول داد که کشور فلسطین و اردن هاشمی را به رسمیت بشناسد.

به گزارش سیمرغ ما، سردار اسرافیل کریمیان در سخنرانی مراسم روز قدس شهرستان سیمرغ ضمن تشکر از حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس، اظهار کرد: امام راحل فرمودند روز قدس روز رسول اکرم و روز اسلام است که این اهمیت روز مبارک قدس را در جوامع اسلامی نشان می‌دهد.

 

وی افزود: امام راحل همچنین در جای دیگر فرمودند قدس یا بیت‌المقدس پاره تن اسلام است.

 

این یادگار هشت سال دفاع مقدس با اشاره به اینکه روز قدس راهپیمایی علیه یک کشور اشغالگر نیست بلکه راهپیمایی برعلیه تفکر ظالمانه است، تأکید کرد: داستان قدس به دوران قبل از جنگ جهانی اول و اتحاد شیوخ عرب با بریتانیا علیه عثمانی در جنگ جهانی اول برمی‌گردد و در مقابل بریتانیا هم قول داد که کشور فلسطین و اردن هاشمی را به رسمیت بشناسد.

 

وی ادامه داد: اما بریتانیا در مقابل جان‌فشانی‌های اعراب قیومیت کشور فلسطین را به عهده گرفت و تا سال ۱۹۱۷ که آرتور جیمز بالفور، وزیر خارجه وقت بریتانیا اعلامیه معروف بالفور را صادر و حمایت و پشتیبانی خود را از تشکیل حکومت صهیونیستی اعلام کرد.

 

کریمیان بابیان اینکه صهیونیست‌ها از سال‌های قبل سازمان خود را شکل دادند و در خفا با انگلیس ساختند که در سرزمین فلسطین رژیم صهیونیستی را به وجود آورند، تصریح کرد: در سال ۱۹۴۸ رسماً انگلیس قیومیت خود را از فلسطین برداشت و یک روز قبل از اعلام انگلیس رژیم صهیونیستی اعلام استقلال و موجودیت کرد که دول غربی هم از این رژیم حمایت کردند.

 

وی افزود: عرب‌ها قبول نکردند که باعث شکل‌گیری جنگ‌های متعدد شد.

 

این یادگار هشت سال دفاع مقدس با اشاره به اینکه مبارزه فلسطینیان با رژیم اشغالگر قدس ادامه داشت، اظهار کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تفکر امام روح‌الله در کالبد جوانان عرب دمیده شد و شیفتگان امام هسته‌های مقاومت را شکل دادند تا تصمیم گرفته شد اسرائیل را از جنوب لبنان اخراج کنند.

 

وی ادامه داد: شهید چمران به همراه امام موسی صدر جنبشی را به وجود آوردند و بعد از انقلاب جوانان حزب‌الله لبنان شکل گرفتند و زیر نظر مستشاران نظامی سپاه آموزش‌های لازم را دیدند.

 

کریمیان بابیان اینکه مجاهدان در وهله اول تصمیم گرفتند اشغالگران جنوب لبنان را از سرزمینشان بیرون کنند و در جنگ ۲۰۰۰ جوانان حزب‌الله موفق شدند اشغالگران تا بن دندان مسلح را از تمام سرزمین‌های اشغالی جز قطعه کوچکی بیرون برانند، تصریح کرد: این اولین شکست و تحقیر بود که به دست پیروان خمینی (ره) شکل گرفت.

 

وی افزود: رژیم صهیونیستی در ادامه جنگ ۲۰۰۶ را طراحی کرد تا بتوانند دوباره خود را به جنوب لبنان برسانند، با همه قدرت وارد شدند اما ما در مقابل به فرماندهی حاج قاسم نقشه‌ای برای مقابله کشیده بودیم و اسرائیلی‌ها در خواب هم نمی‌دیدند و در آن روز گریه‌کنان فرار کردند.

 

این یادگار هشت سال دفاع مقدس با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری وقتی می‌فرمایند ۲۵ سال دیگر اسرائیل از روی زمین محو می‌شود به‌واسطه نیروهای امام و داشته‌های در چنته انقلاب است، اظهار کرد: امروز تمام استکبار پشت اسرائیل است و وقتی دیدند درصحنه‌های نبرد حریف ایران نمی‌شوند تکفیری‌ها را در قالب گروه‌های مختلف شکل دادند.

 

وی ادامه داد: بعضی در کشور به مدافعان حرم خرده می‌گیرند که از سر ناآگاهی است، این گروه می‌گویند جنگ عراق و سوریه به ما چه مربوط است.

 

کریمیان با اشاره به اینکه در حادثه اخیر مجلس و حرم امام خمینی (ره) بی‌رحمانه مردم بی‌گناه را به رگبار بستند از عنصرهای داخلی استفاده کردند، تصریح کرد: تکفیری خون ملت را مباح می‌داند، ما رفتیم در سوریه و عراق با آن‌ها جنگیدیم تا وارد کشور ما نشوند.

 

وی افزود: این افرادی که می‌گویند جنگ عراق و سوریه به ما چه مربوط است همان‌هایی هستند که در زمان دفاع مقدس می‌گفتند خوزستان و کردستان به ما چه مربوط است درصورتی‌که خوزستان و کردستان پاره تن ایران و اسلام است و اگر آن روز برای دفاع نمی‌رفتیم امروز باید سلطه صدام را می‌پذیرفتیم.

 

این یادگار هشت سال دفاع مقدس بابیان اینکه امروز مدافعان حرم درصحنه حضور دارند به‌واسطه حفظ منافع ملی ایران و اسلام است، تأکید کرد: شهدا مدافع حرم چه منفعتی جز دفاع از مردم داشتند که رفتند و شهید شدند و پیکرشان هم برنگشته است تا من و شما در امنیت زندگی کنیم.

 

وی در ادامه به پرتاب موفقیت‌آمیز موشک به سمت مواضع داعش اشاره کرد و گفت: در سطح عالی نظام تصمیم گرفته شد با تکفیری‌ها برخورد شود و منطقه دیرالزور برای این کار انتخاب شد.

 

کریمیان با اشاره به اینکه امروز اعلام می‌شود موشک‌های قیام دو هزار کیلومتر و نقطه زن همه داشته‌های ما نیست و داشته‌های ما بیشتر است، تصریح کرد: تمام پایتخت‌های اروپا دربرد موشکی ما قرار دارد.

 

وی افزود: فرزندان انقلابی شما در سپاه پاسداران با به‌کارگیری همه عناصر مؤمن و متعهد توانستند ابزارآلات دفاعی طراحی کنند که دشمنان به‌سادگی به فکر تهاجم نظامی به ما نباشند.

 

این یادگار هشت سال دفاع مقدس در پایان گفت: آمریکایی‌ها از دریای مدیترانه ۷۰ موشک به سمت یک فرودگاه شلیک کردند که تنها ۳۰ موشک به فرودگاه اصابت کرد اما جمهوری اسلامی ۶ موشک برای ۶ هدف مجزا در نظر گرفت که همگی به هدف اصابت کرد و همه معادلات منطقه را برهم زدیم.

 

ارسال دیدگاه