تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۰۲ - ۰:۳۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

قدس دارای اهمیت استراتژیک برای مسلمانان است/ فاصله گرفتن برخی از مسؤولان دولتی با اصول انقلابی

قدس شریف در وهله نخست متعلق به جهان اسلام بوده و برای مسلمانان حائز اهمیت مذهبی و استراتژیکی است.

به گزارش سیمرغ ما، روز قدس برای نخستین بار توسط رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) با این رویکرد که وحدت عامل «قدرت» و توسعه یافتگی و تفرقه عامل «سستی دیانت» و عقب ماندگی است طرح و تبیین شد.

 

روز قدس در طول بیش از سه دهه گذشته همواره به عنوان یکی از شاخص‌ها، محورها، ملاک‌ها و در حقیقت یکی از زمینه‌ها و پیش شرط‌های اصلی ایجاد وحدت در جهان اسلام شناخته شده است.

 

سهیلا ذاکری کارشناس ارشد علوم سیاسی در گفت‌وگو با بلاغ اظهار کرد: قدس سمبل و نماد فلسطین و محور وحدت جهان اسلام است که صهیونیست‌ها با دست‌اندازی به این شهر، بقا دولت جعلی خود را منوط به ادامه اشغال و یهودی‌سازی آن کرده‌اند.

 

وی با اشاره به اینکه صهیونیست‌ها بارها اعلام کردند که «اسرائیل بدون قدس و قدس بدون اسرائیل» بی معنا است، خاطرنشان کرد: حقیقت این است که قدس شریف در وهله نخست متعلق به جهان اسلام بوده و برای مسلمانان حائز اهمیت مذهبی و استراتژیکی است.

 

این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: باتوجه به اینکه جهان اسلام پیرامون قدس و مفهوم مذهبی آن گردهم می‌آید، بنابراین مسلمانان نیز نمی‌توانند و نباید از اصول و مبادی اعتقادی و دینی خویش پیرامون قدس صرف نظر کنند و آن را دست بسته به صهیونیست‌ها تحویل دهند تا هر آنچه می‌خواهند انجام دهند.

 

ذاکری یادآور شد: اگر اختیار به دست صهیونیست‌ها بیافتد، آنها خود را محدود به قدس یا فلسطین نمی‌کنند و نخواهند کرد. چراکه طرح صهیونیسم فقط محدود به قدس و فلسطین نیست، بلکه شامل تمام منطقه خاورمیانه می‌شود.

 

سیدمرتضی رضویان از فعالان رسانه‌ای مازندران در گفت‌وگو با بلاغ با اشاره به اهمیت گرامی‌داشت روز قدس و انعکاس آن در سطح بین‌المللی، اظهار کرد: راهپیمایی روز قدس نمایش وحدت و قدرت مسلمانان برای دفاع از مظلومیت در برابر ظالم است.

 

وی خاطرنشان کرد: مسلمانان برای رهایی قدس از چنگال رزیم صهیونیستی باید بر مسئله فلسطین اتفاق نظر داشته باشند و هیچگاه به خاطر مسائل دیپلماتیک موضوع اصلی را فراموش نکنند.

 

این فعال رسانه‌ای با اشاره به اینکه متاسفانه برخی از دوستان داخلی هم به دنبال فراموشی مسئله فلسطین هستند، گفت: استکبارستیزی و مبارزه با صهیونیست از مبانی اصلی جمهوری اسلامی است که نباید به فراموشی سپرده شود.

 

رضویان تصریح کرد: شنیده شده که برخی از مسؤولان دولتی در مازندران به دنبال کاهش سطح کیفی راهپیمایی روز قدس هستند که این امر نشان‌دهنده فاصله گرفتن آن مسئول با اصول انقلابی است.

 

وی تاکید کرد: مردم ایران باید برای حمایت از ملت مظلوم فلسطین با حضور گسترده نقش تازه‌ای در دفتر انقلابی‌گری خود ثبت کنند و به دشمنان و دوستان وابسته به غرب بفهمانند که همیشه دل در گرو جمهوری اسلامی دارند.

 

به گزارش بلاغ، مسلمانان و امت بزرگ اسلام می‌بایست برای مقابله با پدیده شوم صهیونیسم جهانی و دفع و نابودی آثار و پیامدهای آن به عنوان عمده‌ترین مانع در پیش روی وحدت جهان اسلام، اهتمام ویژه نسبت به گرامیداشت این روز و محقق سازی اهداف و مقاصد بزرگ آن که از طریق برخورداری از رویکرد استراتژیکی نسبت به وحدت جهان اسلام و نگاه «مقابله گرایانه» و نه «سازش طلبانه» به صهیونیسم جهانی قابل تحقق خواهد بود، داشته باشند.

ارسال دیدگاه