تاریخ : ۱۳۹۶/۰۳/۲۸ - ۱۴:۴۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

اکثر منازل مسکونی سیمرغ کم‌دوام هستند/صدور ۲۰۰ سند مالکیت در سیمرغ

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مازندران بابیان اینکه اکثر منازل مسکونی در شهرستان سیمرغ کم‌دوام و بی‌دوام هستند و ساکنان این شهرستان به بهره‌گیری از تسهیلات بنیاد مسکن تمایل ندارند، گفت: در سال گذشته تنها ۹۲ واحد از این تسهیلات استفاده نمودند.

به گزارش سیمرغ ما، سیدمجید هاشمی در جلسه شورای اداری شهرستان سیمرغ با اشاره به تمدید سال اقتصاد مقاومتی با بینش شگرف مقام معظم رهبری و لزوم تعریف پروژه‌های مرتبط با موضوع اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: در همین راستا نرم‌افزاری جهت جلوگیری از تغییر کاربری غیرمجاز و تخریب جنگل‌ها و مراتع توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مازندران تهیه شد و مورد تأیید بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور نیز جهت ابلاغ به سایر استان‌ها قرار گرفت.

 

وی افزود: این نرم‌افزار از ه قابلیت نصب بر روی تلفن‌های همراه هوشمند برخوردار است و با آغاز به کار این نرم‌افزار روستائیان در هر نقطه‌ای بدون مراجعه به ادارات بنیاد مسکن شهرستان‌ها قادر به ثبت درخواست پروانه ساختمانی خواهند بود.

 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مازندران با اشاره به اینکه در صورت عدم دسترسی به اینترنت متقاضیان می‌توانند به دفاتر دهیاری و دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و اقدام به ثبت درخواست نمایند، تصریح کرد: این نرم‌افزار قابلیت لینک شدن با سایر دستگاه‌های اجرایی مرتبط با توسعه و ساخت‌وساز روستایی رادار است که اگر محقق شد ضمن ایجاد وحدت رویه و جلوگیری از بروز اشتباهات انجام فرایند صدور پروانه آسان‌تر خواهد شد.

 

وی به اقدامات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سال ۹۵ اشاره کرد و گفت: استان مازندران از ۳۲۰۰ روستا برخوردار است و بنا به تکلیفی که در برنامه پنجم پیش‌بینی شد در کلیه روستاهای بالای ۲۰ خانوار تهیه طرح هادی انجام شد به‌غیراز چند روستا که طی سرشماری سال گذشته جمعیت آنان بیش از ۲۰ خانوار افزایش یافت و تهیه طرح هادی این نقاط در دستور کار قرار دارد.

 

هاشمی با اشاره به تخصیص ۹ هزار تن قیر توسط دولت به استان مازندران، تصریح کرد: این مقدار قیر در سال جاری به ۳۲ هزار تن افزایش‌یافته است و اولویت تخصیص این قیر به روستاهایی است که دارای پروژه نیمه‌تمام طرح هادی و یا روستاهایی است که در اجرای طرح مشارکت داشته باشند.

 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مازندران بابیان اینکه اکثر منازل مسکونی در شهرستان سیمرغ کم‌دوام و بی‌دوام هستند و ساکنان این شهرستان به بهره‌گیری از تسهیلات بنیاد مسکن تمایل ندارند، تصریح کرد: در سال گذشته تنها ۹۲ واحد از این تسهیلات استفاده نمودند.

 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مازندران در پایان به صدور بیش از ۲۵۰ هزار سند مالکیت اراضی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران اشاره کرد و گفت: در شهرستان سیمرغ تنها ۲۰۰ سند توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی صادر شد.

ارسال دیدگاه