تاریخ : ۱۳۹۶/۰۳/۲۰ - ۱:۰۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

پروژه‌های زیرساختی محور توسعه هستند/زیرساخت شهرستان سیمرغ فقیر است/۱۷ هزار شهید ترور سبب تنومند شدن نهال انقلاب شده است

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه استارت اولیه کار زده شد و در سال ۹۶ تمامی پروژه‌های زیرساختی در بخش آب‌رسانی، برق‌رسانی و سایر پروژه‌های زیرساختی آغاز می‌شود، گفت: پروژه‌های زیرساختی محور توسعه هستند.

به گزارش سیمرغ ما، مجتبی حبیب‌نژاد در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه شهرستان، اظهار کرد: روزهای گذشته شاهد حادثه ناگوار تروریستی بودیم که منجر به شهادت ۱۷ تن از هم‌وطنان عزیزمان شد ضمن محکوم کردن این اقدام به خانواده‌های این شهدا تسلیت عرض می‌کنیم.

 

وی افزود: حضور حماسی شما در انتخابات ۲۹ اردیبهشت مشت محکمی به دهان همه تروریست‌ها و رهبران آنانی بود که این حادثه بسیار ناگوار را در سطح کشور ایجاد کردند و قصد داشتند با ایجاد رعب و وحشت حضور پرشور در انتخابات را تحت‌الشعاع قرار دهند.

 

فرماندار سیمرغ با بیان اینکه دشمنان ما فراموش کردند که ۱۷ هزار شهید ترور سبب تنومند شدن نهال انقلاب شده است، تصریح کرد: تقدیم این شهدا باعث شد انقلاب اسلامی ما هر چه باشکوه‌تر بتواند در عرصه‌های جهانی قد علم کند و نوعی فریاد انقلاب را به گوش جهانیان برساند.

 

این مسؤول افزود: به خود می‌بالم که در جمعی مردمی آگاه قرار دارم که نسبت به مدیران ما هم جلوتر هستند و می‌دانند چه موقع باید در میدان حاضر شوند.

 

حبیب‌نژاد با بیان اینکه ۱۰۳ درصد مشارکت مردم شهرستان، ۱۱ درصد از نرم استانی اعلام‌شده بود، تصریح کرد: از همه مسؤولان انتخابات، اعضای هیأت اجرایی، هیأت نظارت و شورای نگهبان که تلاش کردند انتخابات به نحو احسن و باشکوه برگزار شود تشکر می‌کنم.

 

وی ادامه داد: بیش از سه سال از تبدیل این بخش به شهرستان می‌گذرد و اقدامات مؤثری از دولت قبل و این دولت در شهرستان صورت گرفت.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه سیمرغ شهرستانی فاقد شناسنامه از لحاظ آمایش سرزمینی است، تأکید کرد: چگونه می‌توان بدون داشتن هیچ‌گونه اطلاعاتی از آمایش سرزمینی شهرستان اقدامی مؤثر در جهت توسعه شهرستان انجام داد.

 

این مسؤول افزود: به‌عنوان نماینده دولت توجه ویژه‌ای به توسعه همه‌جانبه شهرستان توسعه پایدار می‌شود.

 

حبیب‌نژاد بابیان اینکه در جهت دستیابی به اهداف توسعه شهرستان تهی از بانک اطلاعاتی هستیم که کجا ظرفیت داریم و کجا دچار ضعف هستیم، تصریح کرد: دستورات لازم در این خصوص داده‌شده و اولویت ما انجام آمایش سرزمینی است.

 

وی ادامه داد: آمایش سرزمینی به ما می‌گوید که مسیر توسعه شهرستان باید به کدام سمت باشد و با توجه به ظرفیت‌های شهرستان آمایش سرزمینی به ما می‌گوید به اهداف توسعه پایداری که داریم دست پیدا می‌کنیم.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه براساس مطالعات انجام‌شده سیمرغ از خاک بسیار زرخیز و منابع آبی سرشار و غنی برخوردار است، اظهار کرد: از سال ۹۲ تا سال ۹۵ بالغ‌ بر ۷ میلیارد تومان اعتبار در بخش کشاورزی دیده شد.

 

این مسؤول افزود: باید از نگاه سنتی به کشاورزی خارج شویم که در جلسه اول شورای کشاورزی هم بر روی این موضوع و تهیه سند توسعه کشاورزی شهرستان تأکید کردم و مأموریت دادم این سند در نخستین فرصت با توجه به ساختارهای در سطح شهرستان وجود دارد تهیه شود.

 

حبیب‌نژاد با بیان اینکه کشاورز ما باید از حالت سنتی که دارد خارج شود و با استفاده از تکنولوژی افزایش تولید در سطح را رقم بزند، تصریح کرد: این اتفاق در حال رخ دادن است و بخش اعظمی از کار صورت گرفته اما کافی نیست.

 

وی ادامه داد: بحث دیگری که باید توجه لازم را داشته باشیم بحث زیرساخت‌ها است که شهرستان از لحاظ زیرساختی یاوجود خدماتی که توسط دولت صورت گرفت فقیر است.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه استارت اولیه کار زده شد و در سال ۹۶ تمامی پروژه‌های زیرساختی در بخش آب‌رسانی، برق‌رسانی و سایر پروژه‌های زیرساختی آغاز می‌شود، اظهار کرد: پروژه‌های زیرساختی محور توسعه هستند.

 

این مسؤول افزود: این مسیر توسعه‌ای است که نمایندگان به‌عنوان راهبرد اول در مسیر توسعه شهرستان به آن توجه دارند همچنین آنچه در قانون بودجه و به‌عنوان سند پنج‌ساله ابلاغ می‌شود در سطح شهرستان اجرایی و آن را هم عملیاتی می‌کنیم.

 

حبیب‌نژاد با اعلام اینکه در بحث نوآوری سال ۹۲ جایگاه ۱۱۳ را در دنیا داشتیم درحالی‌ که در سال ۹۵ به جایگاه ۷۸ رسیدیم، تصریح کرد: سال ۹۲ جایگاه جهانی ما در بحث سهولت کسب‌وکار رتبه ۱۵۲ بود که در سال ۹۵ به رتبه ۱۲۰ رسید همچنین جایگاه ما در آزادی اقتصادی در سال ۹۲ رتبه ۱۷۳ بود که در سال ۹۵ به رتبه ۱۵۵ رسیدیم.

 

وی ادامه داد: این موارد نشان‌دهنده آن است که اقتصاد ما به سمت شکوفایی در حال حرکت است و در بحث اشتغال هم این‌گونه است.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه باید به سمت توسعه گام برداریم و دولت هم تمام تلاش خود در سطح شهرستان را به این سمت برمی‌دارد، اظهار کرد: واقعیت امر این است که ما شهرستانی صرفاً کشاورزی هستیم و باوجود اینکه شهرستان کشاورزی هستیم ۴۶ میلیارد تومان طی سال ۹۲ تا ۹۵ در قالب طرح‌ها، پروژه‌های و تسهیلات در اختیار مردم قرار گرفت.

 

این مسؤول افزود: فقط در بحث راه‌های ارتباطی و محورهای مواصلاتی ۱۱ میلیارد تومان اعتبار تصویب شد و در حال اجرا است همچنین ۳ میلیارد تومان صرف افتتاح پروژه‌های برق‌رسانی شد و به همین صورت در سایر بخش‌ها هم پروژه‌هایی اجرایی شد.

 

حبیب‌نژاد با بیان اینکه از محل تسهیلات ۱۰ میلیارد تومان در بحث اشتغال‌زایی تسهیلات در اختیار مردم قرار گرفت که طبق آمار ارائه‌شده بیش از ۳۰۰ نفر مشغول به فعالیت شدند، تصریح کرد: انتظار ما از شما کمک به دولت در جهت دست‌یابی به اهداف توسعه است.

 

وی ادامه داد: ما نمی‌توانیم بدون کمک شما گامی پیش ببریم بنابراین نگاه خود را باید تغییر دهیم.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه شهر هر شهرستان به‌عنوان نگین آن شهرستان است، اظهار کرد: توجه ویژه‌ای در توسعه شهری داریم و این اتفاق باید در اولین فرصت صورت بگیرد و دغدغه و نگرانی همه ما هم این موضوع است.

 

حبیب‌نژاد در پایان ضمن تشکر از اعضای چهارمین دوره شورای اسلامی شهر کیاکلا خطاب به منتخبان پنجمین دوره شورای اسلامی شهر کیاکلا گفت: مردم شورایی می‌خواهند که تغییر را احساس کنند.

ارسال دیدگاه