تاریخ : ۱۳۹۶/۰۳/۱۴ - ۰:۳۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

حرکت امام با نگاه بازگشت انسان به اسلام آغاز شد/مبارزه امام در شرایطی سخت آغاز شد

امام‌جمعه سیمرغ گفت: امام راحل به‌عنوان یک مجتهد و مرجع دینی در عصری که بلوک شرق و غرب به خیال خودشان دین را از صحنه اجتماع جدا دانستند و مردم دین و معیارهای دینی را فراموش کرده و وابسته به دنیا شدند تشخیص بین استبداد، استثمار و استعمار برایشان مشکل شد همچنین بردگی را پذیرفتند با نگاه وحیانی، اسلامی و بازگشت انسان به اسلام حرکتش را آغاز کرد.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی در مراسم بیست و هشتمین سالگرد رحلت حضرت امام (ره)، اظهار کرد: هدف همه‌کسانی که خود را پیرو مکتب انبیا (ع) می‌دانند اجرای عدالت است.

 

وی افزود: به وجود آمدن عدالت به دنبال خود ایجاد همه اقسام عدالت اجتماعی، خانواده، جامعه، کشور و جهان را دارد.

 

امام‌جمعه سیمرغ با بیان اینکه امام راحل به‌عنوان یک مجتهد و مرجع دینی در عصری که بلوک شرق و غرب به خیال خودشان دین را از صحنه اجتماع جدا دانستند و مردم دین و معیارهای دینی را فراموش کرده و وابسته به دنیا شدند تشخیص بین استبداد، استثمار و استعمار برایشان مشکل شد همچنین بردگی را پذیرفتند با نگاه وحیانی، اسلامی و بازگشت انسان به اسلام حرکتش را آغاز کرد، تصریح کرد: حضرت امام (ره) مرحله اول مبارزه خود را در سال ۴۲ با استبداد و سال ۴۳ مبارزه با استعمار با وجود مشکلات فراوان آغاز کردند و حتی یک‌قدم هم عقب ننشست چراکه برای خدا قیام کرد و قیام برای خدا یعنی استقامت.

 

وی ادامه داد: مرحله دوم مسیر امام تثبیت بوده است و با نگاه آسمانی، الهی و قرآنی تلاش کردند نهادها شکل بگیرد و بعد از تثبیت قوانین و نگاه‌ها فضای جامعه برای اجرای حکم الهی مهیا شود.

 

یوسفی با اشاره به اینکه مرحله آخر مبارزه امام مرحله دفاع بود که منحصر به دفاع مقدس نمی‌شود، تأکید کرد: امام راحل در بیانات خود فرمودند استکبار و دشمنان این ملت را رها نخواهند کرد و اگر یک‌لحظه از دشمن غافل شویم دشمن اثر و ضربه خود را خواهد گذاشت.

 

وی افزود: در این مرحله اتحاد و برادری بسیار لازم است و اگر این اتحاد نمی‌بود و مردم ایران در میادین جنگ حاضر نمی‌شدند و دفاع نمی‌کردند نه‌تنها صدام امروز ذلیل نمی‌شد بلکه به اهدافش می‌رسید.

 

امام‌جمعه سیمرغ بابیان اینکه باید این اتحاد، انسجام و حرکت انقلابی را حفظ بکنیم، تصریح کرد: مطمئناً جامعه در مسیر خود و همان مسیری که مقام معظم رهبری توجه ما را به آن جلب کرده حرکت می‌کند.

 

وی ادامه داد: خرداد سال ۶۸ بیش از ۱۰ میلیون نفر در تهران و مردم سراسر کشور دچار اندوه، غم و نگرانی شدند اما موضوعی که مردم به آن دلگرم شدند تدبیر خردمندانه، عاقلانه و دوراندیشانه خبرگان رهبری و انتخاب مقام معظم رهبری به‌عنوان خلف صالح امام راحل بوده است که نتیجه این انتخاب مردم غمگین و غصه‌دار را خوشحال کرد.

ارسال دیدگاه