تاریخ : ۱۳۹۶/۰۳/۱۲ - ۱۵:۳۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

همه وجود امام راحل وقف اسلام بوده است/امام قدرت هدایت جهانی داشت

امام‌ جمعه سیمرغ گفت: همه وجود امام راحل وقف اسلام، خدمت به مردم مسلمان و انسان‌های مظلوم دنیا بوده است.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی در خطبه‌های نماز جمعه ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: در این ایام وفات حضرت خدیجه (س) و حضرت ابوطالب (ص) دو یار پیامبر را داریم یارانی که در کنار پیامبر و پای‌کار ماندند.

 

وی در ادامه به سخنرانی آتشین امام خمینی (ره) در ۱۳ خرداد سال ۴۲ در مدرسه فیضیه اشاره کرد و افزود: این آغاز نهضت الهی بود که نشانه‌های آن در روز ۱۵ خرداد و به خون غلتیدن مردم شاهد بودیم.

 

امام‌ جمعه سیمرغ بابیان اینکه ۱۵ خرداد روز خونینی مردم جان‌برکفی است که به نام اسلام و برای اسلام به میدان آمدند تا سلطه طاغوتیان را از کشور برچینند، تصریح کرد: امام راحل در این خصوص فرمودند: ۱۵ خرداد یک روز نیست بلکه یک تاریخ سراسر شکوهمند است و برای همیشه باید جاودانه نگه‌داشته شود.

 

این مسؤول به نزدیکی سالگرد امام راحل اشاره کرد و گفت: امام راحل از نظر علم، عمل، درک عمیق معرفتی و تقوای علمی و عملی از بزرگ‌ترین شخصیت‌های اسلامی بعد از ائمه (ع) هستند.

 

یوسفی با بیان اینکه همه وجود امام راحل وقف اسلام، خدمت به مردم مسلمان و انسان‌های مظلوم دنیا بوده است، تصریح کرد: دشمن قصد داشت امام را کوچک نشان دهد اما در کنار مرقد امام علی (ع) این چهره درخشید و درخشید و تا امروز عربده‌کشان دنیا نمی‌توانند جلوی آثار زیبای این شخصیت را بگیرند.

 

وی افزود: این آثار آن‌چنان پی‌ریزی شد که امیدواریم انقلاب اسلامی متصل به فرج امام زمان (عج) گردد.

 

امام‌ جمعه سیمرغ با اشاره به اینکه گاهی همت ما در هدایت خودمان، شهرمان و کشورمان است، اظهار کرد: برخی انسان‌های بزرگ قدرت هدایت جهانی را پیدا می‌کنند.

 

این مسؤول ادامه داد: امور آن‌گونه مقدر شده که باید جهان در اختیار اسلام قرار بگیرد و در انتظار فرزند فاطمه بماند.

 

یوسفی بابیان اینکه امام راحل در هدایت جهانی نامه‌ای برای میخائیل گورباچف می‌نویسد، تصریح کرد: امام راحل در این نامه نوشتند: از این‌پس باید کمونیست را در روزهای تاریخ سیاسی جهان جست‌وجو کرد، مشکل شما و همه آنانی که به دنیا دل بستند مسئله مالکیت و اقتصاد نیست بلکه مشکل شما عدم اعتقاد واقعی به خدا است.

 

وی افزود: یکی از دغدغه‌های رهبران هر انقلابی عصر پس از بنیان‌گذاری آن است و دشمنان پس از هر انقلاب منتظر فرصت هستند تا رهبری و بنیان‌گذار این حرکت از دنیا بروند تا آن‌ها بتوانند انقلاب را نشانه بگیرند که تحلیل دشمن هم در مورد انقلاب این بود اگر امام راحل از دنیا برود انقلاب اسلامی هم خواهد رفت.

 

امام‌ جمعه سیمرغ با اشاره به اینکه تدبیر دوراندیشانه امام و دقت و توجه مجلس خبرگان رهبری همچنین حمایت مردم از اصل ولایت‌فقیه سبب شد در فقدان جان‌سوز آن بزرگوار رهبر فرزانه نظام جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان رهبر جدید انتخاب می‌شود، تأکید کرد: حضور میلیونی مردم در مراسم تشییع پیکر امام راحل و سردادن شعار «اطاعت از خامنه‌ای، اطاعت از امام است» تأیید و تصویب کردند.

 

یوسفی در ادامه به تأیید انتخابات اشاره کرد و گفت: فصل شروع کار آغاز شده و امیدواریم همه‌کسانی که مسؤولیتی از ریاست جمهوری تا شورای شهر و روستا به عهده گرفتند با همکاری و همدلی بتوانند آنچه شایسته نظام است خدمت کنند.

ارسال دیدگاه