تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۰:۲۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

حضور در پای صندوق رأی دشمن‌شکن است/ جامعه‌ منتظر جامعه‌ای با استقامت است

امام‌جمعه موقت سیمرغ گفت: حضور در پای صندوق رأی از مهم‌ترین مسائل دشمن‌شکن است و هرچقدر حضور ما بیشتر باشد خشم و غضب دشمن هم بیشتر است.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام عیسی اسماعیلی در جشن نیمه شعبان ضمن تبریک ولادت امام زمان (عج)، اظهار کرد: رجعت یکی از اعتقادات مکتب شیعه در رابطه با بحث امام زمان (عج) است.

 

 

وی افزود: رجعت از مسائل مبنایی مکتب تشیع است که روایات و آیات الهی اشارات فراوانی دارند.

 

 

امام‌جمعه موقت سیمرغ با اشاره به اینکه مدرک و سند قرآنی در این زمینه آیه شریفه ۸۳ سوره نمل است، تصریح کرد: این تنها آیه به‌عنوان سند و مدرک در این خصوص است.

 

 

وی ادامه داد: خلاصه تفسیر این آیه اشاره می‌کند قبل از قیامت کبری یک رستاخیز کوچکی داریم، چون آیات قرآن در رابطه با بحث معاد محشور شدن همه انسان‌ها را طرح کرده است این آیه می‌فرماید تنها گروهی از انسان‌ها بازگشت می‌کنند.

 

 

استاد حوزه و دانشگاه بابیان اینکه مفسرین ما در تفسیر این آیه این‌گونه بیان می‌کنند که قبل از قیامت و بعد از ظهور حضرت رجعت متعلق به افراد خاصی است، اظهار کرد: در دنیایی که در آن به سر می‌بریم عده‌ای قلیلی از انسان‌ها ایمان کامل دارند و در مقابل هم عده‌ای قلیلی از شرک کامل و کفر هستند که در رجعت این دو گروه برمی‌خیزند.

 

 

وی افزود: در روایتی آمده است که بعد از ظهور امام زمان (عج) اولین حادثه‌ای که رخ می‌دهد رجعت است و امام حسین (ع) به همراه شهدای کربلا و ۷۰ پیامبر الهی به دنیا برمی‌گردند و اولین قبری که بعد از رجعت شکافته می‌شود قبر امام حسین (ع) است.

 

 

اسماعیلی با اشاره به اینکه امام زمان (عج) بعد از ظهور در مکه مکرمه به مدینه حرکت می‌کنند و از مدینه هم به سمت کوفه می‌روند و تشکیل حکومت امام زمان (عج) هم در شهر کوفه است، تصریح کرد: می‌گوییم امام در چرده غیبت به سر می‌برد و غایب است اما به این معنا نیست که حاضر نیست بلکه ظاهر نیست، امام زمان (عج) همیشه حاضر است.

 

 

وی ادامه داد: همه خیرات و برکاتی که در جامعه انسانی و کره زمین خدای متعال نازل می‌فرماید به وجود و برکت امام زمان (عج) است.

 

 

امام‌جمعه موقت سیمرغ بابیان اینکه باید موقعیت را بسنجیم و ببینیم کجا قرار داریم، اظهار کرد: مهم‌ترین موضوع بعد از ظهور حضرت بحث قسط و عدل است که امام باقر (ع) می‌فرماید هنگامی‌که قائم ما قیام کرد هر دولت باطلی را از بین می‌برد.

 

 

وی افزود: بعد از ظهور امام زمان (عج) همه‌جا پر از نعمت است و دیگر سخنی از رشوه، ربا و حرام‌خواری وجود ندارد.

 

 

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه امام زمان (عج) زمانی که ظهور می‌کنند ۳۱۳ یار و یاور دارند که تفسیرهای فراوانی در این خصوص شده است، تصریح کرد: این ۳۱۳ نفر همه جزو فرماندهان و یاران اصلی امام هستند که هر یک طرفداران و لشکریان خاص خودشان رادارند.

 

 

وی ادامه داد: زمانی که امام زمان (عج) ظهور کنند قدرت نظامی آشکار می‌شود، قدرت نظامی که یک درجه از قدرت نظامی دشمن بالاتر است، باوجوداین است که قرآن شریف می‌فرماید جامعه‌ای که در انتظار امام زمان (عج) به سر می‌برد باید مجهز به قوای نظامی باشد.

 

 

اسماعیلی با تأکید بر اینکه جامعه امروز ما هم این‌گونه است، اظهار کرد: زمانی که موشک ما پرتاب می‌شود دشمن می‌ترسد و زمانی که امام زمان (عج) هم ظهور کنند دقیقاً همین‌گونه است.

 

 

وی افزود: اصل و اساس جامعه‌ای که در انتظار امام عصر به سر می‌برد باید جامعه‌ای با استقامت و مقاوم باشد.

 

 

امام‌جمعه موقت سیمرغ در پایان تأکید کرد: حضور در پای صندوق رأی از مهم‌ترین مسائل دشمن‌شکن است و هرچقدر حضور ما بیشتر باشد خشم و غضب دشمن هم بیشتر است.

ارسال دیدگاه