تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۲۱ - ۹:۳۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ستاد حزب اعتدال و توسعه دکتر روحانی در سیمرغ افتتاح شد+چند نکته

ستاد حزب اعتدال توسعه دکتر روحانی با حضور مهدی قاسمی رئیس حزب اعتدال توسعه مازندران افتتاح شد.

به گزارش سیمرغ ما، مهدی قاسمی شب گذشته در مراسم افتتاح ستاد حزب اعتدال توسعه در این شهرستان، اظهار کرد: من افتخار می‌کنم که در شهر شهیدپرور سرداران رشید اسلام هستم و بسیار خرسندم که این شهر به نام شهید کشوری نامگذاری شده است.

 

 

رئیس حزب اعتدال توسعه مازندران با اشاره به اینکه انتخابات ریاست جمهوری انتخابات بسیار حساسی است که پیش‌رو داریم، تصریح کرد: امروز که با فرماندار شهرستان صحبت می‌کردم گفتند که همه ۶ کاندیدای که شورای نگهبان صلاحیت آنان را احراز کرد به‌طور مساوی از امکانات شهر استفاده کنید.

 

 

وی ادامه داد: بعضاً می‌بینم در این شهر کیاکلا همایش‌های یک‌هزار و ۵۰۰ نفره شام و ناهار تدارک می‌بینند اما تا می‌خواهیم یک همایش کوچک بگیریم مشکلاتی را برای دوستان ما فراهم می‌کنند.

 

 

قاسمی با بیان اینکه نگاه‌مان این است که در انتخابات ریاست جمهوری با همه ظرفیت‌ها چشمان خود را بازکنیم، اظهار کرد: کشور ۸ سال گذشته در خفقان سیاست خارجه و سیاست داخلی به سر می‌برده است و دنیا را علیه خودمان متحد کردیم.

 

 

وی افزود: سیاست‌های دولت می‌خواهد با موضوعیت اشتغال و توسعه پایدار ادامه پیدا کند و نگاه ما این است دولت تدبیر و امید دولتی است که می‌تواند چون بر تفکر، تعقل و اندیشه خردورزی حاکم است.

 

 

رئیس حزب اعتدال توسعه مازندران با اشاره به اینکه نگاه توسعه محور بر کشور حاکم است و می‌توان از این ظرفیت‌ها استفاده کرد، تصریح کرد: در همین کیاکلا بعد از سال ۹۲ شاهد اتفاقاتی بوده‌ایم.

 

 

وی ادامه داد: توسعه محورهای کیاکلا به جویبار، کیاکلا به قائم‌شهر و کیاکلا به بابلسر از این اتفاقات بوده است همچنین خبر دارم در یکی از روستاهای شما دولت ۴ میلیارد تومان هزینه در زیرسازی و تجهیز و نوسازی اراضی انجام داده است و اگر می‌خواهیم این کار ادامه پیدا کند و دولت با نگاه توسعه محوری حرکت کند طبعاً باید دولتی در رأس کار باشد تا ادامه آن مسیر را شاهد باشیم.

 

 

قاسمی با بیان اینکه خروج از بند هفت سازمان ملل متحد با حداکثر آرا امکان‌پذیر نبود و تمامی کشورهایی که تا الآن شامل بند هفت سازمان ملل متحد شدند نتوانستند در خروج از آن موفق بشوند، اظهار کرد: دولت روحانی با مدیریت وی و مدیریت سیاست خارجه ظریف توانست با ۱۵ رأی کامل از بند هفت شورای سازمان ملل متحد خارج شود و این موفقیتی است که تاریخ در سده اخیر شاهد آن بوده است.

 

 

وی افزود: برجام هم مانند ملی شدن صنعت نفت از افتخارات است و قطعاً در تاریخ آینده خواهید خواند که برجام یکی از افتخارات دولت تدبیر و امید است.

 

 

رئیس حزب اعتدال توسعه مازندران با اشاره به اینکه نتیجه برجام خرید هواپیما بود، تصریح کرد: قبلاً می‌گفتند چرا هواپیما نمی‌خرید اما الآن که هواپیما خریدم می‌گویند چرا هواپیما خریدید.

 

 

وی ادامه داد: در موضوع بهداشت و درمان اتفاقات خوبی افتاده چراکه اگر در سال ۹۱ کسی به بیمارستان می‌رفت برای یک عمل نزدیک به چند میلیون تومان باید هزینه می‌کرد با وجود اینکه بیمه هم بود اما امروز مریضی‌های سخت را با ۲۰ هزار تومان عمل می‌کنند، این ماحصل تلاش این دولت است و اگر ادامه مسیر ندهد نمی‌توانیم افتخاری دیگر به کلکسیون کشور اضافه کنیم.

 

 

قاسمی بابیان اینکه حزب اعتدال توسعه با تمام توان در حال تلاش است تا دولت آقای روحانی چهار سال آینده را ادامه بدهد تا افتخاراتی دیگر در کشور ما حاکم شود، اظهار کرد: در سال ۱۳۹۲ دلار را با ۳۵۷۰ تومان تحویل گرفتیم و الآن با ۳۶۷۰ تحویل می‌دهیم.

 

 

وی افزود: ما فراموش نکردیم در سال ۸۴ دلار ۸۰۰ تومانی را تحویل گرفتند و با ۳۶۰۰ تومان تحویل دادند، این جهش‌هایی که در موضوعیت افزایش دلار و کاهش ارزش ریالی پول شاهد هستیم منجر به این می‌شود ۷۰۰ هزار میلیارد تومان معلوم نیست که به کجا رفته است.

 

 

رئیس حزب اعتدال توسعه مازندران با اشاره به اینکه بسیاری از بیکاری‌هایی که در جامعه شاهد آن هستیم علتش این است که نتوانستیم در بحث سیاست اقتصادی گام‌های اساسی برداریم، تصریح کرد: ۱۴۰۴ برنامه چشم‌انداز ۲۰ ساله نظام در بین سال ۸۴ تا ۹۲ چه اتفاقی افتاده و چه مقدار موفقیت حاصل‌شده است.

 

 

وی ادامه داد: به اتحاد دشمنان نظام جمهوری اسلامی در هشت سال گذشته نگاه کنید، اسرائیل درصحنه روزگار نبود که با سخنرانی این آقایان موضوعیت هولوکاست و بحث‌های که معلوم نیست به چه ختم شد.

 

 

قاسمی بابیان اینکه نگاه‌مان این است که به ۶ نفری که توسط شورای نگهبان احراز صلاحیت شدند احترام بگذاریم ولی توانمندی دولت خودمان را شاهد هستیم، اظهار کرد: بعضاً در بسیاری از بحث‌ها نگاه کنید حتی خرید روزانه خود را بررسی کنید که چقدر افزایش داشته است.

 

 

وی افزود: این نشان‌دهنده این است که دولت بر محور عقلانیت در حال کار هستند.

 

 

رئیس حزب اعتدال توسعه مازندران با اشاره به اینکه اگر دولت بعدی بیاید این نیست که شما در یک بنگاه عظیم اقتصادی که چندین هزار شرکت زیرمجموعه هستند که مالیات نمی‌دهند می‌خواهید مملکت را اداره کنید اما این‌گونه نمی‌شود مملکت را اداره کرد، تصریح کرد: مدیریت مملکت این‌گونه نیست.

 

 

وی ادامه داد: شما به اطراف کاندیداهای حاضر نگاه کنید ببیند با چه توانمندی هستند، ببینید هشت سال مملکت در دست آن‌ها بود و آخر به کجا رسید، اگر بخواهیم هشت سال آینده مملکت بازهم در دست این‌ها باشد چه اتفاقی می‌افتد.

 

 

قاسمی با بیان اینکه با تمام توان و ستادهایی که در مجموعه‌ داریم در کنار هم قرار بگیریم و ظرفیت‌ها را تجمیع کنیم، اظهار کرد: در ورزشگاه شهید شیرودی دیدید که چه جمعیت عظیمی در آنجا حضور داشتند.

 

 

وی افزود: مجموعه سیاست‌هایی که دولت دارد اگر بتوانیم ادامه مسیر دهیم همه دوستانی که حامی دولت هستند موفقیت‌هایی را کسب می‌کنند.

 

 

رئیس حزب اعتدال توسعه مازندران با اشاره به اینکه مقایسه کنید در سال ۹۲ چه تحویل گرفتیم و الآن چه تحویل داده‌ایم، تصریح کرد: در سال ۸۴ اشتغال پایدار کشور ۲۰ میلیون و ۴۰۰ هزار بود و در سال ۹۲ که تحویل دادند ۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار یعنی ۱۰۰ هزار شغل ایجاد شد.

 

 

وی ادامه داد: در سال ۹۲ تحویل گرفتیم و ۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار شغل را به ۲۲ میلیون و ۵۰۰ هزار یعنی ۲ میلیون شغل در طی دو سال ایجاد کردیم.

 

 

قاسمی بابیان اینکه این نشان‌دهنده این است دولت احساسی ورود پیدا نمی‌کند، تصریح کرد: اصلاً نمی‌خواهیم حرکات پوپولیستی انجام بدهیم چرا که حرکات پوپولیستی طبعاً نتیجه پوپولیستی دارد، آقایانی که دارند حرف می‌زنند و صحبت ۹۶ درصد و ۴ درصد می‌کنند ببینند کی چهار درصد است و کی ۹۶ درصد است.

 

 

رئیس حزب اعتدال توسعه مازندران با اشاره به اینکه یک‌زمانی افتخار ما کشورهای جیبوتی و کشورهایی ازاین‌دست بودند که رقم تورم‌شان به هزار و ۸۰۰ درصد می‌رسد، اظهار کرد: افتخار امروز ما این است که کشورهای فرانسه، آمریکا و انگلیس به ایران می‌آیند.

 

 

وی در پایان گفت: دوستان تلاش کنیم تفکر اعتدالی، تعقلی و خردورزی را چهار سال دیگر شاهد باشیم.

 

و اما نکاتی برای روشنگری

 

این مراسم که با حضور تعدادی از مردم سیمرغ برگزار شد قرار بود ساعت ۱۹ آغاز شود اما با تأخیر حدود یک‌ساعته و حوالی ساعت ۲۰ با سخنرانی رئیس حزب اعتدال توسعه مازندران آغاز شد.

 

 
اعضای این ستاد تازه با حضور رئیس حزب اعتدال توسعه مازندران به فکر پخش موسیقی افتادند و بعد از پخش چند ثانیه‌ای از موسیقی فهمیدند وقت اذان نزدیک است و از ادامه پخش موسیقی جلوگیری به عمل آمد.

 

 
حضور برخی چهره‌های نام‌آشنای شهرستان که از قضا مسؤولیتی هم در برخی ادارات دارند و برخی شوراها در این برنامه به نوبه خود جالب بود چرا که بنا به مطلبی که در یکی از کانال‌های شهرستان منتشر شده بود این چهره‌ها به خاطر شائبه انتخاباتی بودن همایش روز جوان در این مراسم شرکت نکردند اما گویا افتتاح ستاد یکی از کاندیداها شائبه انتخاباتی ندارد و شرکت در آن آزاد است.

 

 
رئیس حزب اعتدال و توسعه در ابتدای این مراسم به نزدیکی وقت اذان اشاره می‌کند و طعنه‌ای به رقبای انتخاباتی می‌زند و می‌گوید رقبای انتخاباتی از این لحظه استفاده می‌کنند و فکر می‌کنند ما مسلمان نیستیم که در پاسخ به صحبت می‌توان گفت که صدای اذان و قرآنی که شنیدید از ۲۰ قدمی ستاد شما بود و می‌توانستید با حضور در مسجد جامع کیاکلا در نماز جماعت این مسجد شرکت کنید و جلوی این حرف‌ و حدیث‌ها را بگیرید.

 
شما در چندین قسمت از سخنان خود به استفاده مساوی از امکانات شهر و احترام به کاندیداهای مقابل صحبت کردید اما در قسمت‌های مختلف صحبت خود به طور مستقیم و غیر مستقیم علیه کاندیداهای رقیب صحبت‌هایی را بیان کردید.

 
شما به عدم پرداخت مالیات و معافیت مالیاتی آستان قدس رضوی اشاره کردید و آن را یک بنگاه عظیم اقتصادی با چندین هزار شرکت زیرمجموعه دانستید که مالیات نمی‌دهند و می‌خواهند مملکت را اداره کنند آیا اطلاع ندارید که ریشه معافیت مالیاتی آستان قدس رضوی به منابع مالی این آستان شامل موقوفات و نذورات مردمی بازمی‌گردد که بر اساس احکام موجود از پرداخت مالیات معاف هستند، در اواسط دهه ۶۰ تصمیم دولت وقت برای دریافت مالیات از آستان قدس رضوی و شرکت‌های تابعه این آستان در ابتدا با مخالفت شفاهی حضرت امام خمینی (ره) مواجه شد و از آنجاکه مخالفت امام (ره) به‌صورت شفاهی بیان‌ شده بود در قانون مالیات‌های مستقیم، مصوب سال ۱۳۶۶ مجلس شورای اسلامی موضوع عدم پرداخت مالیات آستان قدس رضوی قید نشده بود، موضوعی که باعث شد مرحوم آیت‌الله واعظ طبسی با ارسال نامه‌ای به حضرت امام (ره) خواهان بیان نظر ایشان به‌صورت مکتوب شوند و امام خمینی (ره) در تاریخ ۲۰ فروردین سال ۶۸ در نامه‌ای به نخست‌وزیر وقت فرمودند: «همان‌طور که قبلاً گفته‌ام آستان قدس رضوی و شرکت‌ها و مؤسسات وابسته از پرداخت هرگونه مالیاتی معاف می‌باشند. نظر این‌جانب را به مقامات ذی‌ربط ابلاغ نمایید.» حال چه اسراری است که شما و دوستانتان هر بار به این موضوع اشاره می‌کنید.

 

 
شما در قسمت‌های پایانی سخنان خود گفتید که «افتخار امروز ما این است که کشورهای فرانسه، آمریکا و انگلیس به ایران می‌آیند» آیا فراموش کردید که امام خمینی (ره) در روز ۱۴ آبان سال ۱۳۵۸ یک روز پس از تسخیر لانه جاسوسی در سخنان خود در جمع کارکنان بیمه مرکزی ایران در قم از توطئه‌های گوناگون آمریکا علیه ملت ایران سخن گفتند و با اشاره به روایتی در بعثت رسول خدا، آمریکا را شیطان بزرگ نامیدند.

 

 
آیا از طرح و پروژه‌های مختلفی که توسط آمریکا و اسرائیل علیه ایران طراحی و عملیاتی می‌شود اطلاع دارید؟ آیا اطلاع دارید پای چه جاسوسانی به کشور بازشده و به بهانه‌های مختلف وارد کشور و برای نفوذ در سطوح مختلف نظام وارد کشور می‌شوند.

 
اگر اطلاع ندارید باید عنوان شود که تعدادی از افسران و جاسوسان رده‌بالای سازمان سیا و موساد در پوشش گروه‌های علمی وارد کشور می‌شوند و برای براندازی نظام نقشه می‌کشند و اگر مطلع هستید و به این موضوع افتخار می‌کنید باید پاسخ‌گوی خون شهدا باشید که در مظلومیت و گمنامی برای خنثی کردن توطئه‌های همین جاسوسان به شهادت رسیدند.

 
شما که از برجام و فرجام آن صحبت کردید ای‌کاش به بدعهدی‌های طرف‌های غربی هم اشاره می‌کردید که با توجه به اجرایی شدن برجام قدم خاصی برای رفع کامل و یکجای تحریم‌ها برنداشتند.
شما در قسمت دیگری از سخنان خود به توانمندی دولت و افزایش خرید روزانه مردم اشاره کردید اما آیا این بررسی را در قشر کم درآمد جامعه انجام داده‌اید یا بر اساس بررسی قشر متمول جامعه این حرف را می‌زنید وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم خوب نیست به فکر رفع مشکلات اصلی مردم باشید تا توجه به حاشیه‌ها.

ارسال دیدگاه