تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۱۹ - ۹:۰۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

پرداخت چهار و نیم میلیارد ریال تسهیلات صندوق کارآفرینی امید در سیمرغ

رئیس صندوق کارآفرینی امید جویبار وسیمرغ گفت که سال گذشته چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات خوداشتغالی در شهرستان سیمرغ پرداخت شد.

به گزارش سیمرغ ما، علی نصیری روز دوشنبه در نشست تخصصی کارگروه اشتغال شهرستان افزود : این تسهیلات به ۲۵ نفر از افراد واجد شرایط پرداخت شده است.

 
وی سیاست صندوق کارآفرینی امید را تنوع در ایجاد مشاغل و محدود نکردن پرداخت تسهیلات به مشاغل کشاورزی و خدماتی دانست و گفت که به همین خاطر پارسال چهار فقره تسهیلات در حوزه راهداری و حمل و نقل به افراد واجد شرایط در شهرستان سیمرغ پرداخت شد .

 
نصیری افزود : در سال جاری هم تفاهمنامه های خوبی با سازمان ها منعقد شده که از جمله آن ها پرداخت تسهیلات به زندانیان آزاد شده ، پرورش دهندگان ماهیان گرم آبی و سردآبی ، احداث کنندگان باشگاههای ورزشی ، خریداران خودروی ‘ ون ‘ برای حمل و نقل روستایی است .

 
وی شعار صندوق کارآفرینی امید در سال جاری را ‘ روستای بدون بیکار ‘ معرفی کرد و گفت که اگر جوانان روستایی در زمینه بومگردی و احداث خانه مسافر اقدام کنند ، این صندوق ضمن انجام بازدید و تایید نسبت به پرداخت تسهیلات با بهره کم اقدام خواهد کرد .

 
نصیری سهم شهرستان سیمرغ از تسهیلات صندوق کارآفرینی امید را ۲ درصد اعلام کرد و گفت که تلاش می شود تا از اعتبارات شناور شهرستان های دیگر هم برای متقاضیان تسهیلات خوداشتغالی استفاده شود.

 
سیمرغ طبق آخرین سرشماری سال ۹۵ با داشتن ۱۹ هزار و ۳۷۶ نفر ، کم جمعیت ترین شهرستان استان مازندران محسوب می شود.

 

ایرنا

ارسال دیدگاه