تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۱۵ - ۸:۱۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

انتخابات، اوج بداخلاقی‌ها و نمایش آنچه که در کوزه جریان‌های سیاسی به بیرون می‌تراود/ همه روش‌ها در خدمت اصلاح‌طلبان برای ماندن در قدرت!

مردم فرصت‌سوزی چهار ساله این دولت را مبنای قضاوت خود در ۲۹ اردیبهشت قرار می‌دهند و فریب شعارهای مردم‌سوارانه کسانی که در آزمون چهار سال اخیر مردود شده‌اند را نخواهند خورد.

به گزارش سیمرغ ما، اعلام تشکیل ستاد اصول‌گرایان طرفدار روحانی طی روزهای اخیر بازتاب تعجب‌برانگیز از سوی بسیاری از نخبگان و مردم داشته است. عده‌ای این اقدام را در راستای تلاش‌های گسترده حسن روحانی برای باقی ماندن بر اریکه قدرت می‌دانند و گروهی دیگر، آن را حرکتی غیراخلاقی و منافقانه تلقی می‌کنند.

 

سیاست، نیازمند جراحی اخلاقی است

 
حسین یوسفی، معلم دبیرستان، سیاست در کشورمان را نیازمند انقلاب فرهنگی و تغییر ماهوی می‌داند و می‌گوید: در عرصه سیاسی که بر پایه دین و اخلاق مبتنی نشده باشد، بروز رفتارهای حیرت‌آور خدعه و نیرنگ قابل تصور است.

 

وی با اشاره به دوچهرگی برخی از سیاسیون کشورمان، می‌افزاید: دوچهره‌گی برخی از سیاسیون رده بالای کشور که در هر شرائطی با تغییر رنگ، خود را با مقتضیات هر دوره تنظیم می‌کنند، بواسطه دوگانگی در شخصیت‌شان است که دارای ثبات شخصیت و صداقت در رفتار و کردار نیستند.

 

محمد رضوی، از مدرسان دانشگاهی معتقد است: ایجاد شکاف بین نیروهای انقلاب، که با شرائط کنونی کنار نمی‌آیند و وضعیت کشور را غیرقابل قبول و دون شأن مردم عزیز ایران اسلامی می‌دانند، از مهم‌ترین سیاست‌های بیگانگان و جریان‌های وابسته داخلی است تا نیروهای جبهه انقلاب موفق به اتحاد و رسیدن به موفقیت در پراهمیت‌ترین انتخابات، که انتخابات ریاست جمهوری است، نشوند؛ چراکه اگر کاندیدای جبهه انقلاب بر سر کار بیاید، دیگر از غارت سرمایه‌های کشور و رانت‌خواری اقلیتی مرفه و اشرافی جلوگیری بعمل می‌آید و دست این گروه از منابع بانکی و سوء استفاده‌های نجومی کوتاه می‌شود، بدین جهت است که بدترین و شرم‌آورترین اتهام‌ها را به جریان اصیل و مردمی و پاک‌دست می‌زنند تا بتوانند چند صباحی برخوردار قدرت سیاسی اقتصادی و باندی جناحی خود شوند.

 

 

چندچهره‌گی، نفاق سیاسی برخی سیاستمداران
فاطمه اصغری، دانشجوی دکترای جامعه‌شناسی، بی‌شناسنامگی سیاسی عده‌ای از رجال متنفذ را عاملی از نفاق درونی آنان دانسته و می‌گوید: “سال‌هاست که جریانی چند چهره سعی دارد علی‌رغم عدم محبوبیت مردمی، با اتصال به جریان‌های سیاسی، سهم‌خواهی می‌کنند و با به قدرت رسیدن هر جریان سیاسی، آنها به نان و نوا می‌رسند و قدرالسهم خود در تقسیم غنائم مسئولیت وزارتخانه‌ها را دریافت می‌کنند.

 

وی در ادامه افزود: شکل‌گیری ستاد اصولگرایان طرفدار روحانی در این انتخابات گویای این حقیقت است که عزم دولت مستقر در تکرار چهار سال دیگر بسیار جدی است و تفاهم و داد و ستد با برخی چهره‌های تاثیرگذار در مجلس شورای اسلامی برای راه‌اندازی جریان موازی اصولگرایی به نفع حسن روحانی یکی از روش‌های برهم زدن اتحاد و انسجام نیروهای اصیل انقلاب و نمایش دو دستگی در میان این نیروهاست که برای خنثی‌سازی این توطئه مردم باید هوشیار باشند.

 

رفوه‌گران و ماله‌کشان این دوره انتخابات
ابراهیم کمالی یکی از فعالان اجتماعی، بدترین اقدام سیاسی در انتخابات را خیانت آرمانی عده‌ای دانست که با استفاده از عنوان اصولگرایی در صدد تطهیر جریان شکست خورده و ناکارآمد اصلاحات بر می‌آیند، دانست و گفت: بر چه کسی پوشیده است فضاحت عملکرد چهارساله دولت کنونی که در همه زمینه‌ها موجب تشدید آلام مردم و عقب‌افتادگی جامعه شده و عده‌ای رفوه‌گر با چشم‌پوشاندن بر همه معضلات ناشی از دولت پیر و فرتوت و اشرافی، قصد فریب افکار عمومی را دارند، می‌خواهند با شکستن آراء انقلابیون متعهد به ولایت، برای ادامه حیات فقر و فساد و بیکاری و ذلت جوانان و ایرانیان تلاش کنند تا خود نیز حق‌السعی خود را که سهم چند وزارتخانه و …است را دریافت کنند.

 

زینب طبری، دبیر بازنشسته، به تطبیق عملکرد دولت روحانی با مبانی اصولگرایی می‌پردازد و اظهار می‌دارد: تکیه و توجه ششدانگ به خارجی‌ها بویژه به شیطان بزرگ چه ارتباطی با اصولگرایی دارد که دولت روحانی طی چهارسال با فرصت‌سوزی موجب تعطیلی هزاران واحد تولیدی و بیکاری صدها هزار نفر و واردات انواع و اقسام کالاهای خارجی شد؟!.

 

وی در همین ارتباط یادآور شد: واقعاً این گروه نان به نرخ روز خور چگونه روی‌شان می‌شود نام خود را به دروغ اصولگرا بگذارند و از اقدامات چالش‌برانگیز چهار سال اخیر دولت روحانی دفاع کنند و خود را همچنان اصولگرا بنامند؟!. واقعاً نیروهای جبهه انقلاب باید علیه این نیرنگ‌کاران اعلام جرم کنند تا با رسواشدن انها، نام پاک اصولگرایی آلوده به ناپاکی برخی سیاست‌بازان دنیازده نشود.

 

 

تاجران سیاست در این دوره انتخابات ریاست جمهوری
دبیر جمنای مازندران نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ما، هدف تاجران قدرت و مقام از ایجاد ستاد اصولگرایان طرفدار روحانی را ایجاد شکاف در میان وفاداران به انقلاب و ارزش‌های نظام اسلامی دانست و عنوان کرد: اقدام نخ‌نماشده تجار قدرت و سهم‌خواهان از ترفندهای غیراخلاقی و عملیات روانی در عرصه انتخابات، تداوم حضورشان در عرصه قدرت است که برای دست‌یابی به این هدف، استفاده از هر شیوه‌ای را جایز می‌دانند.

 

 

محمداسماعیل امام‌زاده تشکیل ستاد عملیات روانی توسط اصلاح‌طلبان به منظور ایجاد اختلاف بین ستادهای انتخاباتی کاندیداهای جبهه انقلاب و راه‌اندازی جریان انحرافی اصول‌گرایان طرفدار روحانی را پدیده‌ای غیراخلاقی و غیرحرفه‌ای برای جذب آرای مردم متدین و ولایی کشورمان دانست و اظهار کرد: معادل‌سازی و بهره‌گیری از عنوان اصول‌گرایی برای رأی‌گیری از مردم متدین و معتقد به ارزش‌های ولایی برای جریان اصلاحات، که مرز خود با جریان‌های دگراندیش و وابسته به آن سوی مرزها را مشخص نکرده‌اند، ترفند انتخاباتی و نشانه عدم حضور اخلاق در عرصه سیاسی اصلاح‌طلبان ساختارشکن است.

 

 

وی با تاکید بر لزوم شفاف‌سازی خطوط و مواضع سیاسی، عوام‌فریبی را توهین به شعور مردم آنهم در ایام انتخابات دانست و گفت: برخورد توام با صداقت ایجاب می‌کند تا هر جریان فکری و سیاسی شجاعانه زیر پرچم و تابلوی خود قرار گیرد و گندم‌نمایی را برای جو فروشی، دستمایه اغفال افکار عمومی قرار ندهد.

 

دستان خالی دولت بعداز چهار سال که حمایت و تبلیغ ندارد!
دبیر جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی مازندران یادآور شد: مردم با ملاک و مبنا قرار دادن عملکرد دولت کنونی و فرصت‌سوزی چهار ساله این دولت در رفع مشکلات و تشدید معضلات کشور و نگاه به بیرون و امید به دشمنان نظام بستن این دولت را که چیزی جز فقر و کم کردن قدرت خرید و بی‌ارزش ساختن پول کشور و افزایش فاجعه‌بار بیکاری و فساد برای مردم به ارمغان نیاورد، را مبنای قضاوت خود در ۲۹ اردیبهشت قرار می‌دهند و فریب شعارهای مردم‌سوارانه کسانی که در آزمون چهارسال اخیر مردود شده‌اند، را نخواهند خورد.

 

وی جمع‌بندی عملکرد دولت یازدهم را مغایر اندیشه و رفتار اصول‌گرایانه ذکر کرد و خواستار رعایت اخلاق و تدین در فعالیت‌های انتخاباتی کاندیداها بویژه دو کاندیدای دولت شد و عنوان کرد: این جریان جدید درصدد است تا عناصر سست و مذبذب را با عنوان دروغین اصول‌گرایی شکار کند و آنانی را که در هر دولت براساس جریان قدرت کمر خم می‌کنند تا در هر شرایطی صاحب جاه و مقام و چرب و شیرین شوند، هدف ستاد اصول‌گرایان طرفدار روحانی هستند.

 

 

چرا به خود اجازه جسارت به شعور مردم را می‌دهید؟!
امام‌زاده ضریب هوشی مردم ایران را برای شناسایی شخصیت‌هایی که با رنگ عوض کردن در مقاطع مختلف خود را در پست‌های گوناگون تثبیت می‌کنند و برای بدست آوردن جایگاه‌های رانتی حاضر به قربانی کردن ارزش‌ها و آرمان‌های نظام اسلامی هستند، خاطرنشان کرد: سوابق این افراد که اقدام به حمایت از روحانی با عنوان اصولگرایی کرده‌اند، هیچگاه در جرگه اصول‌گرایی تعریف نشده بودند و همواره با رفت و آمد بین اصولگرایی و اصلاح‌طلبی، هم اکنون با واژه فریبای “اعتدال” و “پرهیز از تندروی” و دوری از “افراطی‌گری”، می‌خواهند آرای مردم را به نفع آقای روحانی مصادره کنند تا پس از آن همچنان بمانند چهار سال گذشته در تقسیم غنائم سهیم باشند.

 

 

وی هدف جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی را تطهیر فضای سیاست از آلودگی‌های رایج در میان مسئولان دولتی ذکر کرد و یادآور شد: بازگشت شرمسارانه و عزتمندانه به ارزش‌های ناب انقلاب اسلامی در فسادستیزی و مبارزه با هرگونه آلودگی و تغییر بسیاری از باورهای کنونی مسئولان در خدمت خالصانه و صادقانه و بی‌منت به مردم و حضور دائمی و فعال این جبهه در رصد فعالیت‌های دولتمردان و نظارت مردمی بر عملکرد دولت‌ها و ترویج ساده‌زیستی دولتمردان از کارهای آینده ای جبهه خواهد بود.

ارسال دیدگاه