تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۱۵ - ۹:۲۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

گام‌های خوبی در برنامه ششم توسعه برای فرهنگیان برداشته شده/ انتخابات پیش رو امنیت ملی را تضمین می‌کند

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ گفت: حقیقتاً گام‌های خوبی در برنامه ششم توسعه برای فرهنگیان عزیز برداشته‌شده که کافی نیست اما لازم بود.

به گزارش سیمرغ ما، سیدعلی ادیانی در همایش گرامیداشت روز معلم شهرستان سیمرغ، ضمن تبریک هفته معلم، اظهار کرد: خوشحالم در جمع همکاران عزیزی هستند که بالغ‌بر ۳۰ سال باهم گچ را در دستان‌مان گرفتیم و پای تخته ایستادیم تا نسلی را برای آینده کشور و نظام تربیت کنیم.

 

 

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ با اشاره به اینکه در احادیث مطرح‌شده که دو طیف از افراد نسل و رویش آینده را شبیه به خود می‌سازند، تصریح کرد: سبک مدیریت مسؤولان کشور در سطوح مختلف گروه اول است و مردم به لحاظ شباهت اجتماعی و فکری به حاکمان‌شان شبیه هستند.

 

 

وی ادامه داد: در طیف دوم معلمان قرار می‌گیرند، هر کدام از من و شمایی که اینجا نشسته‌ایم الگویی از مجموعه رفتار معلمان ابتدایی تا دانشگاه خود ر اداریم البته همه معلمان نه بلکه آنانی که برای ما از زمان دبستان تا دانشگاه الگو بودند و در سخنرانی، پوشش، گویش و رفتار خود را شبیه به آن‌ها تنظیم می‌کنیم.

 

 

ادیانی با بیان اینکه اگر شیوه امرا و متولیان خلاف عدالت، معنویت، انسانیت و اسلامیت در درون نظام جمهوری اسلامی متغایر با مؤلفه‌های انقلابی گری باشد جامعه به سمت سقوط می‌رود، اظهار کرد: نظام جمهوری اسلامی در درون خود نهادهای حاکمیتی دارد که آموزش‌وپرورش هم جزئی از این نهادهای حاکمیتی است.

 

 

وی افزود: نظام تعلیم و تربیت با هر عنوانی در دنیا رویکردی حاکمیتی دارد لذا مدیران آموزش‌وپرورش باید مدیران حکومت باشند نه جریان و جناح خاصی چون رسالت این مدیران تربیت انسان برای مالت ایران و مجموعه کشور است.

 

 

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ با اشاره به اینکه در نهاد تعلیم و تربیت دو رکن دانشگاه فرهنگیان و معاونت پرورشی و ورزشی داریم، تصریح کرد: این دو رکن سازنده معلم و دانش‌آموزان هستند.

 

 

وی ادامه داد: مراکز تربیت‌معلم و دانشگاه فرهنگیان شاکله نظام آموزش‌وپرورش هستند و سیاست‌گذاری‌های غلط جواب غلط می‌دهد.

 

 

ادیانی با بیان اینکه دومین رکن آموزش‌وپرورش معاونت پرورشی و ورزشی برای ساماندهی استعدادهای دانش‌آموزان است، تأکید کرد: به این دو رکن باید توجه کرد.

 

 

وی در ادامه به برنامه ششم توسعه اشاره کرد و گفت: احکام بسیار ارزشمندی در مقایسه با برنامه‌های توسعه پنج‌ساله گذشته برای فرهنگیان در مجلس شورای اسلامی مصوب و به شکل قانون به دولت ابلاغ شده است.

 

 

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ با بیان اینکه مجموعه نمایندگان رویکرد خوبی در برنامه ششم توسعه و مواد و تبصره مربوط به آموزش‌وپرورش داشتند، اظهار کرد: موارد و تبصره‌های مربوط به آموزش‌وپرورش بارأی بالای نمایندگان به تصویب می‌رسید که نشا از تعصب، همت و غیرت همه نمایندگان دارد.

 

 

وی افزود: حقیقتاً گام‌های خوبی در برنامه ششم توسعه برای فرهنگیان عزیز برداشته‌شده که کافی نیست اما لازم بود.

 

 

ادیانی با اشاره به اینکه حضور حداکثری در انتخابات پیش رو امنیت ملی را تضمین می‌کند، تأکید کرد: رئیس‌جمهور شخص دوم اجرایی و رسمی کشور است و ملت بزرگ ایران در روز ۲۹ اردیبهشت ماه انتخاب کنند مجلس شورای اسلامی با تعامل در کنار دولت منتخب خواهد ایستاد.

 

 

ارسال دیدگاه