تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۱۵ - ۹:۱۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آموزش‌وپرورش با چالش جدی ساماندهی نیرو روبه‌رو است

مدیر اداره آموزش‌وپرورش سیمرغ گفت: آموزش‌وپرورش با چالش جدی ساماندهی و سازماندهی نیروهای پنجه در گریبان است.

به گزارش سیمرغ ما، شعبان‌علی رستمی در همایش گرامیداشت روز معلم شهرستان سیمرغ، اظهار کرد: دستگاه عریض و طویل آموزش‌وپرورش از بیماری مزمنی رنج می‌برد که انباشت سیاست‌های بعضاً نادرست دولت‌های گذشته بوده است.

 

 

شعبان‌علی رستمی افزود: آموزش‌وپرورش در موقعیتی قرار دارد که در هر سه عرصه آموزشی، پرورش و توسعه منابع و نیروی انسانی با چالش‌های جدی روبه‌رو است تا جایی که در پرداختی حداقلی سرانه مدارس با مشکل روبه‌رو می‌شود.

 

 

وی با اشاره به اینکه جذب غیرتخصصی، غیرکارشناسی و بودن مطالعه نیازمندی‌های جنسیتی و ضرورت‌های بومی، محلی، جغرافیایی شهرستان‌ها باعث شد تا این دستگاه در برخی مقاطع با افزایش نیرو و در بخشی مقاطع با کاهش جدی نیرو روبه‌رو باشد، تصریح کرد: استقرار نظام ۳،۳،۶ با همه نقاط قوت و ضعفش بدون محیا ساختن زیرساخت‌های لازم و فضای آموزشی مورد نیاز همچنین بدون توجه به نیروی ماهر و متخصص آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش را با چالش مواجه کرده است.

 

 

مدیر اداره آموزش‌وپرورش سیمرغ ادامه داد: از یک‌طرف آموزش‌وپرورش با نیاز معادل ۵۰ هزار آموزگار ابتدایی و از طرف دیگر نیروی مازاد در مقطع متوسطه اول مواجه است که سنگینی این تغییرات عجولانه به‌طور محسوس در دوش دولت یازدهم بار شد.

 

 

رستمی با اشاره به اینکه آموزش‌وپرورش با چالش جدی ساماندهی و سازماندهی نیروهای پنجه در گریبان است، اظهار کرد: در موضوع ساماندهی نیروهای انسانی در بدنه آموزش‌وپرورش با نارضایتی‌هایی روبه‌رو هستیم و بنده به‌عنوان کمترین خادم شرمنده شما معلمان هستم.

 

 

وی افزود: از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی تقاضا دارم اگر قرار است به توسعه پایدار بیندیشیم و به توسعه همه‌جانبه برسیم آموزش‌وپرورش را در اولویت سیاست‌گذاری اول نظام قرار دهند.

 

 

*‌ باید فضای شادی را برای معلمان آماده کنیم

 

 

معاون هماهنگی و رئیس اداره ارزیابی عملکرد آموزش‌وپرورش مازندران در ادامه این مراسم، ضمن گرامی داشت یاد و خاطر شهدا دفاع مقدس، ۳۶ هزار شهید دانش‌آموز و پنج هزار شهید فرهنگی، اظهار کرد: معلمان ما نباید افسرده باشند و باید فضا را به‌گونه‌ای آماده کنیم که معلمان شاد باشند.

 

 

در پایان این مراسم از مدیران، معلمان و آموزگاران برتر استانی و شهرستانی سیمرغ تجلیل به عمل آمد.

ارسال دیدگاه