تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۱۲ - ۲۰:۴۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

لزوم ضرورت برندسازی محصولات کشاورزی شهرستان سیمرغ/مردم در انتخابات حضور حداکثری داشته باشند

فرماندار شهرستان سیمرغ با بیان اینکه محصولات کشاورزی شهرستان باید برند سازی شود، گفت: محصولات شهرستان باید بانام سیمرغ به شهرستان و استان‌های دیگر صادر شوند.

به گزارش سیمرغ ما، مجتبی حبیب‌نژاد عصر امروز در مراسم تجلیل از شوراهای اسلامی و دهیاران شهرستان سیمرغ ضمن تشکر از زحمات شوراهای اسلامی روستا و دهیاران در روستاها، اظهار کرد: شوراها نشانگر حکومت مردم بر مردم هستند که در کشورهای پیشرفته به معنای این است ملت به‌واسطه خود سرنوشتشان را به دست می‌گیرند.

 

 

وی افزود: در قانون اساسی هم این مورد پیش‌بینی‌شده و مردم به شکلی بر سرنوشت خود تأثیرگذار هستند.

 

 

حبیب‌نژاد با اشاره به اینکه با توجه به اقدامات انجام‌شده باید تلاش بیشتری داشته باشیم، اظهار کرد: برخی شوراها شرایط خاصی دارند و باید کمک ویژه‌ای به آن‌ها صورت گیرد که این وظیفه ما است و برای توسعه پایدار روستا برنامه‌هایی ارائه دهید تا روستا به سمت توسعه حرکت کند.

 

 

فرماندار شهرستان سیمرغ با بیان اینکه به برنامه‌هایی که در آن‌ها اهداف توسعه پایدار روستا را برای ما فراهم کند کمک خواهیم کرد، تصریح کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی ما آمادگی لازم برای حضور مستقیم در روستاها را دارند، متولیان روستاها بنا به صلاحدید خود درجایی احساس کردند کمی از دست مدیر دستگاهی برمی‌آید درخواست حضور مدیر دستگاه‌های اجرایی را داشته باشند.

 

 

حبیب‌نژاد با اشاره به اینکه دولت به تعهداتش پایبند است و آن‌ها را اجرایی می‌کند، اظهار کرد: ۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان کمک در قالب تحصیلات کم‌بهره در اختیار باغدارانی که خسارت دیدند گذاشتند.

 

 

وی افزود: در بحث پرداخت کمک‌های بلاعوض ناشی از خسارت برف هم مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان به‌صورت بلاعوض پرداخت‌شده که همه روستاهای ما از آن بهره‌مند شدند، در حال حاضر هم مقدمات مرحله دوم پرداخت در حال فراهم شدن است تا حداقل خسارتی که باغداران دیدند به شکلی جبران شود.

 

 

فرماندار سیمرغ با بیان اینکه طرح یکپارچه‌سازی اراضی در برخی روستاها در حال اجرا است، تصریح کرد: انتظار داریم به دستگاه‌های متولی اجرای این بحث کمک شود تا این موضوع تحقق پیدا کند و سیمرغ شهرستانی صرفاً کشاورزی است و بخش کشاورزی در اولویت ما قرار دارد.

 

 

حبیب‌نژاد با اشاره به اینکه دستگاه‌های متولی حوزه کشاورزی مکلف شدند برنامه‌هایی که اعلام کردیدم را برای توسعه کشاورزی و ایجاد درآمد پایدار همچنین ایجاد فرهنگ‌سازی برای محصولات کشاورزی اجرایی کنند، اظهار کرد: به‌عنوان نماینده دولت و امین مردم باید برای رفاه و آسایش کشاورزان قدم‌های مثبتی برداریم.

 

 

فرماندار سیمرغ با بیان اینکه محصولات کشاورزی شهرستان باید برندسازی شود، تصریح کرد: محصولات شهرستان باید بانام سیمرغ به شهرستان و استان‌های دیگر صادر شوند.

 

 

وی ادامه داد: برنامه‌های آینده فراهم آوردن فضایی برای خریدوفروش محصولات کشاورزی شهرستان است البته ظرفیت این کار در شهرستان وجود دارد و باید زیرساخت‌های لازم برای فرآوری محصولات فراهم شود.

 

 

حبیب‌نژاد با اشاره به اینکه خاک بسیار غنی در شهرستان داریم و در بحث آب‌رسانی هم مشکلی نداریم، اظهار کرد: این دو شاخصه مهم در بحث توسعه کشاورزی است و باید مدیریت شود تا بهره‌برداری حداکثری از زمین را داشته باشیم.

 

 

فرماندار سیمرغ در ادامه با تأکید بر حضور حداکثری و مشارکت مردم در بحث انتخابات، تصریح کرد: نگاه همه دوربین‌های جهان به سمت کشور و میزان مشارکت مردم در بحث انتخابات است و امنیت کشور و مرزهای ما بستگی به حضور همه شما در انتخابات دارد.

ارسال دیدگاه