تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۱۰ - ۱۶:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آمایش سرزمینی باید در سیمرغ انجام شود

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه اجرای مدیریت سیستمی، برنامه محور و تدوین برنامه مدون توسط مدیران دستگاه‌های اجرایی جهت نیل به اهداف و برنامه ششم در شهرستان، گفت: باید آمایش سرزمینی در شهرستان سیمرغ انجام‌شده و به دستگاه‌ها ابلاغ شود.

به گزارش سیمرغ ما، مجتبی حبیب‌نژاد در دومین جلسه شورای اداری شهرستان سیمرغ، ضمن تبریک ماه مبارک شعبان، اظهار کرد: شهرستان سیمرغ در سال ۱۳۹۱ تأسیس شد و با داشتن ۸۷ کیلومترمربع وسعت و ۱۹ هزار و ۳۷۶ نفر جمعیت یکی از شهرستان‌های جدید مازندران است.

 

وی افزود: شهرستان سیمرغ با این وسعت کم دارای پتانسیل‌های فراوانی در حوزه کشاورزی به خاطر داشتن خاک بسیار مرغوب و منابع آبی خوب است.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه اجرای مدیریت سیستمی، برنامه محور و تدوین برنامه مدون توسط مدیران دستگاه‌های اجرایی جهت نیل به اهداف و برنامه ششم در شهرستان، تصریح کرد: باید آمایش سرزمینی در شهرستان سیمرغ انجام‌شده و به دستگاه‌ها ابلاغ شود.

 

وی ادامه داد: دستگاه‌ها باید طبق سیاست‌های و اهداف مدنظر برنامه‌های مدونی را پیش‌بینی کنند که این موضوع در دستور کار فرمانداری قرار دارد.

 

حبیب‌نژاد با بیان اینکه محور اصلی فعالیت شهرستان سیمرغ حوزه کشاورزی است و باید با برنامه به این حوزه نگاه کنیم، تأکید کرد: دولت تدبیر و امید با نگاه سیستمی و با برنامه در سال ۹۵ مبلغ ۴۵ میلیارد ریال در راستای طرح تجهیز و نوسازی و لاینینگ آن در سطح ۲۷۲ هکتار از اراضی این شهرستان تخصیص داد و این پروژه در حال اجرا است.

 

وی افزود: پنج هزار و ۴۰۰ میلیون ریال اعتبار در قالب وام کم‌بهره برای خسارت دیدگان بخش کشاورزی به شهرستان تخصیص داده‌شده است همچنین در سال گذشته ۶ هزار و ۲۰۰ میلیون ریال اعتبار بلاعوض به کشاورزان توسط دولت پرداخت شد.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه توزیع اعتبارات در کمیته برنامه‌ریزی بر مبنای آمایش سرزمینی است، تصریح کرد: در همین راستا سلسله نشست‌هایی با مردم شهرستان پیش‌بینی‌شده که با احصای مشکلات زیرساختی مناطق و با تخصیص اعتبار در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان و نگاه برنامه‌ای در جهت رفع مشکلات تلاش خواهیم کرد.

 

این مسؤول در پایان جلوگیری از شیوع تفکر پوپولیستی در شهرستان و تلاش جهت حضور حداکثری اقشار مردم در انتخابات را مورد تأکید قرارداد.

ارسال دیدگاه