تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۰۸ - ۱۷:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

سپاه از دل مساجد و منازل جوشید

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سیمرغ گفت: سپاه این‌گونه شکل گرفت و کسی سپاه را خلق نکرد بلکه سپاه از دل مزارع، مساجد و منازل جوشید و خروشید و نهایتاً ساماندهی شده و تأسیس سپاه به دستان مبارک حضرت امام (ره) اتفاق افتاد.

به گزارش سیمرغ ما، سرگرد محمد برمر در سخنرانی پیش از خطبه‌های امروز نماز جمعه سیمرغ ضمن تبریک و تسلیت شهادت مظلومانه جمعی از هم‌رزمان شهیدمان در ناجا، اظهار کرد: در فراق از دست دادن مرزبانان شهید داغداریم.

 

 

وی ادامه داد: ایام شعبانیه و تأسیس سپاه پاسداران انقلاب، سالروز پاسدار، جانباز و خانواده مدافع از حرم و حریم ولایت را به شما تبریک عرض می‌کنم.

 

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سیمرغ با اشاره به اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از چهار واژه تشکیل‌شده که هر یک از آن‌ها مغز، محتوا و معنی سنگینی دارد، تصریح کرد: برای اینکه سپاه را تعریف کنیم باید پاسدار را تعریف کنیم و برای اینکه پاسدار تعریف کنیم باید انقلاب را تعریف کنیم و برای اینکه انقلاب را تعریف کنیم باید اسلام را تعریف کنیم تا بگوییم سپاه برای چه تأسیس‌شده است.

 

 

وی افزود: اسلام چیست که نیاز به یک انقلاب دارد و نیاز به یک جماعتی به‌عنوان پاسدار دارد و نیاز به یک تشکلی به‌عنوان سپاه دارد.

 

 

برمر بابیان اینکه اسلام همان موجود زنده، پیش برنده این عالم است که در رأسش پیامبر اسلام در طول صدر اسلام تا امروز بیش از ۱۴۰۰ سال مورد عجیب‌ترین و شدیدترین هجمه‌ها واقع می‌شد، تصریح کرد: اسلام همان موجودی است که ۱۲ امام معصوم از سال ۱۱ هجری تا سال ۲۶۰ مأموریت پاسداری از این اسلام را بر عهده‌دارند و طی ۲۵۰ سال تحت شدیدترین آزارها، شکنجه‌ها و جنایات حکام وقت قرار می‌گیرند و این اسلام است.

 

 

وی ادامه داد: برای همین است که یک عده اعتراض می‌کنند که چرا می‌گویید سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، چون از اسلام در طول تاریخ سیلی خورده‌اند.

 

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سیمرغ با اشاره به اینکه این می‌شود اسلام، تصریح کرد: اگر در منطقه نگاه کنیم به‌ویژه تاریخ ۱۵۰ سال گذشته اسلام نگاه کنیم می‌بینیم که ۱٫۵ میلیارد مسلمان به جرم مسلمانی تحت شدیدترین شکنجه‌ها و جنایت‌های بشری قرار می‌گیرند و پوشش حقوق بشری هم دشمن‌روی آن می‌گذارد.

 

 

وی افزود: آیا این اسلام با این دشمنان نیاز به انقلابی برای پاسداری آن ندارد، قطعاً نیاز است، ما برای پاسداری از اسلام انقلاب کردیم.

 

 

برمر بابیان اینکه ما انقلاب کردیم که تغییرات بنیادین در نظام فاسد، غلط و کج‌ومعوج میراث دو هزار و پانصدساله ایجاد کنیم، اظهار کرد: این‌چنین انقلابی با هم‌چین دایه‌ای دشمن‌هایی دارد که سپاه به‌عنوان چشمان همیشه بیدار ملت می‌بیند دشمن را می‌شناسد و به تهدیدها واکنش به‌موقع نشان می‌دهد.

 

 

وی ادامه داد: اینجا مورد اعتراضیم که چرا دشمن می‌گویم که بعضی‌های که مشکل‌دارند را به قرآن کریم ارجاع می‌دهم.

 

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سیمرغ با اشاره به اینکه در قرآن کریم شیطان بیش از ۲۲۸ بار و منافقان ۲۲۶ بار تکرار شده است، تصریح کرد: در ۴۲ موضوعی که قرآن کریم به آن اشاره داشته شیطان و منافقان در ردیف ۱۳ و ۱۴ قرار دارند.

 

 

وی افزود: اینکه می‌بینید در ۴۰ سال گذشته سیاست‌های اسلام هراسی، سپاه هراسی و بسیج هراسی حکایت از این قضیه دارد.

 

 

برمر بابیان اینکه دشمن ساکت نیست و در ۴۰ سال گذشته سپاه از دالانی بر حوادث رد شد و اتفاق خوبی می‌شد که کارنامه ۴۰ ساله گذشته سپاه را مطالعه کنید، اظهار کرد: یک کارنامه درخشان که نشان از تجربه یک ملت دارد.

 

 

وی ادامه داد: افتخار سپاه افتخار همه مردم است و چه زیبا گفتند حضرت آقا: «سپاه یک هدیه برای ملت است.»

 

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سیمرغ با اشاره به اینکه سپاه از همه کوچه‌های تنگ، باریک و پرپیچ‌وخم این انقلاب طی ۴۰ سال گذشته عبور کرده است، تصریح کرد: خلوص نیت سپاه و پاسداران عزیز و به برکت خون شهدا و رهبری‌های امام خامنه‌ای عامل پیروزی ما در این میدان‌ها بوده است.

 

 

وی افزود: ما به دشمن تبریک می‌گوییم و تشکر می‌کنیم چراکه اگر ما را از این مسیرهای سخت و طاقت‌فرسا عبور نمی‌داد امروز سپاه به این قله از افتخار و اقتدار نمی‌رسید.

 

 

برمر بابیان اینکه پاسداران موجوداتی هستند که علی‌رغم اینکه در دنیای پرزرق‌وبرق مادی جهان امروز حضور دارند و خطر لغزیدن و منحرف شدن از صراط مستقیم بیشتر از گذشته احساس می‌شود همچنین خطر سایش، فرسایش، زنگ‌زدگی و غبار گرفتگی بیش از گذشته احساس می‌شود، اظهار کرد: پاسداران زنگ نزدند، غبار نگرفتند، فریب نخوردند و اغوا نشدند بلکه با کوله باری از ذخایر معنوی و با کوله‌پشتی ایمان و عمل صالح وارد مسیرهای سخت پاسداری شدند و فرقی هم نمی‌کند کدام مسیر به آن‌ها پیشنهاد شود.

 

 

وی ادامه داد: پاسداران در انقلاب اسلامی وارد شدند.

 

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سیمرغ با اشاره به اینکه عده‌ای فکر می‌کنند انقلاب اسلامی در یک خلأ متولدشده است درصورتی‌که انقلاب اسلامی در شرایطی به وجود آمد و ظهور کرد کمونیست، ناسیونالیست و مارکسیست از تفکرات موجود در آن دوران بود، اظهار کرد: کسی فکر نکند انقلاب این موارد راندید.

 

 

وی افزود: امروز اردوگاه استکبار جهانی سردمداران تفکر لیبرال دموکراسی که مصادیقش را در منطقه، دنیا و حتی خود خاک دشمن می‌بینیم، امام عزیز ما آمد و انقلاب به برکت مجاهدت‌ها و مقاومت‌های پاسداران، بسیجیان، کارگران، کشاورزان، صنعت‌گران، معلمان و همه زنان و مردان این مملکت اتفاق افتاد و خط بطلان بر همه جریانات وقت دنیا زد.

 

 

برمر بابیان اینکه انقلاب در خلأ متولد نشد و پاسداران چشم و گوش بسته پاسدار نشدند همچنین سپاه هم‌چشم و گوش بسته و در شرایط گنگ به وجود نیامد، تصریح کرد: این معنی و مفهوم یک سپاهی و پاسدار است و اگر سپاهی به‌غیراز شخصیتی که تفسیر شد دیدید در سپاهیگری او باید شک کنید.

 

 

وی ادامه داد: حضرت آقا نسبت به یک پاسدار تفسیر زیبایی دارند و می‌فرمایند: «پاسدار در هر جمعی قرار گرفت باید محور باشد.»

 

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سیمرغ با اشاره به اینکه پاسدار کسی است که اگر در خرمن زغال قرار گرفت باید آتش این زغال باشد، اظهار کرد: حضرت امام خمینی (ره) و حضرت آقا از پاسداران انتظار روشنگری و روشن نگه‌داشتن شعله مجاهدت و مقاومت برای این انقلاب رادارند.

 

 

وی افزود: در ایام عید خدمت خانواده معزز شهید کشوری رسیدیم که بیان کردند: شهید احمد به‌قدری پاسداران را دوست داشت که اگر در یک جمعی از پاسداران قرار می‌گرفت پوتین خود را آن‌ها عوض می‌کرد که این اعتقاد یک رزمنده و مجاهد ولایتی در جبهه است.

 

 

برمر بابیان اینکه در ۴۰ سال گذشته برای این انقلاب گالن گالن خون ریخته شد و شهید احمد کشوری با چشمان خود دید که چطور پاسداران را سلاخی و قربانی می‌کردند، تصریح کرد: شهید احمدها مظلومیت پاسداران و سپاه را در جبهه‌های خوزستان و کردستان دیدند.

 

 

وی ادامه داد: این مفهوم سپاهیگری است اما دعوای ما با دشمن سوءتفاهم نیست و این دعوا سر بودن اسلام است.

 

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سیمرغ با اشاره به اینکه برای هم‌چین اسلامی، انقلاب شد، سپاه به وجود آمد و کسی پاسدار شد، تأکید کرد: وظیفه حراست و حفاظت از انقلاب اسلامی با این عقبه فقط بر عهده سپاه نیست و همه دستگاه‌های کشوری، نهادی، جامعه و وظیفه تک‌تک آدم‌های شهر، روستا، کارمندان، کارگران، کشاورزان و صنعتگران است.

 

 

وی افزود: سپاه این‌گونه شکل گرفت و کسی سپاه را خلق نکرد بلکه سپاه از دل مزارع، مساجد و منازل جوشید و خروشید و نهایتاً ساماندهی شده و تأسیس سپاه به دستان مبارک حضرت امام (ره) اتفاق افتاد.

 

 

برمر بابیان اینکه وظیفه پاسداران مختص و منحصر به سپاه نیست، تصریح کرد: سپاه ۴۰ سال گذشته ثابت کرد در مسیر پاسداری از ارزش‌ها در انقلاب از همه صادق‌تر و ثابت‌قدم‌تر است و پاسداران تمام دارایی خود را در طبق اخلاص برای این مملکت گذاشتند.

 

 

این مسؤول از حضور پرشور و حماسی مردم شهیدپرور و مسؤولین شهرستان سیمرغ به خاطر حضور در مراسم یادواره شهدای مدافع حرم شهرستان تشکر کرد و تأکید کرد: در روز ۲۹ اردیبهشت هم به این حضور نیاز است چراکه حضرت آقا در خصوص انتخابات می‌فرمایند: ـ «انتخابات شب قدر نظام است.»

 

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سیمرغ با اشاره به اینکه با انتخابات به دشمن فخر می‌فروشیم و حضور حداکثری همه اقشار مختلف مردم مهم است، تأکید کرد: با حاضر شدن در پای صندوق‌های رأی مشت محکمی بر دهان یاوه‌گویان می‌زنیم و این بار هم چهره استکبار جهانی را تحقیر می‌کنیم.

 

 

وی ادامه داد: پای صندوق رأی و لحظه رأی دادن شهدا را فراموش نکنیم و ملاک و معیار ماکسانی باشند که شبیه‌تر به شهدا و شبیه‌ترین آدم به تفکر امام راحل و تفکر مقام معظم رهبری باشد.

 

ارسال دیدگاه