تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۰۸ - ۱۶:۴۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آیا برای اعمال نظر شخصی به هر که رسیدیم باید اهانت کنیم؟/ این افراد باید گریه می‌کردند

امام‌جمعه سیمرغ با تأکید بر اینکه انتخابات می‌گذرد و عمر فانی شدنی است، گفت: اگر باکسی که متن را خواند کاری نداشته باشیم باید از کسانی که گوش می‌دادند و به‌عنوان حمایت از یک کاندیدا کف می‌زدند پرسید برای اینکه نظر من اعمال شود به هر که رسیدیم اهانت کنیم؟

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی در خطبه‌های امروز نماز جمعه سیمرغ ضمن گرامیداشت یاد مرزبانان شهید و صبر برای خانواده‌های این شهدا، اظهار کرد: کشورهای همسایه خصوصاً پاکستان با شرایطی که دارد مراقب باشند تا جوانان عزیزمان در به خاطر غفلت و سهل‌انگاری آن‌ها در خطوط مرزی به شهادت نرسند.

 

 

وی ادامه داد: در ماه شعبان قرار داریم که آداب و مستحباتی در این ماه وجود دارد و نبی مکرم اسلام هم صدقه و استغفار در این ماه را از بهترین کارها دانستند.

 

 

امام‌جمعه سیمرغ بابیان اینکه روز سوم شعبان روز ولادت باسعادت امام حسین (ع) و روز پاسدار است، تصریح کرد: روز ولادت امام حسین (ع)، روز ولادت سپاه پاسداران و روز طلیعه پاسداری از مکتب مترقی اسلام توسط امام راحل نام‌گذاری شده است.

 

 

وی افزود: می‌بینیم گروه‌ها، جریانات و حکومت‌هایی با سپاه این نیروی وفادار به اسلام و انقلاب مخالفت دارند و حتی تا جایی پیش می‌روند که سپاه را یک گروه غیر حقوق بشری می‌نامند.

 

 

یوسفی با اشاره به اینکه آمریکا و انگلیس مدعی حقوق بشر هستند اما به حقوق بشر عمل نمی‌کنند و از داعش حمایت می‌کنند، اظهار کرد: کسانی که مدعی دفاع از انسان و انسانیت هستند از قاتلین خون‌خوار حمایت می‌کنند.

 

 

وی ادامه داد: روز دوشنبه ولادت حضرت ابوالفضل (ع) و روز جانباز است و امروز نسبت به جانبازان وظیفه‌هایی داریم.

 

 

امام‌جمعه سیمرغ بابیان اینکه سه‌شنبه روز ولادت امام زین‌العابدین (ع) است در که در طی ۳۵ سال امامت خود در مقطعی به‌طورکلی غریب شد و فقط سه نفر همراهش بودند و بقیه راه را عوض کردند، تصریح کرد: نباید به سمتی حرکت کنیم که دین سمت در مقابلمان قرار گیرد به‌خصوص در شرایط فعلی که همه باید در امر انتخابات توجه و دقت داشته باشیم.

 

 

یوسفی در ادامه به اتفاقی که در ستاد یکی از کاندیدهای در ایلام رخ داد اشاره کرد و گفت: به خدا قسم خیلی متأثر شدم جمعی به ثامن الحج امام رضا (ع) اهانت کردند.

 

 

وی با تأکید بر اینکه انتخابات می‌گذرد و عمر فانی شدنی است، تصریح کرد: اگر باکسی که متن را خواند کاری نداشته باشیم باید از کسانی که گوش می‌دادند و به‌عنوان حمایت از یک کاندیدا کف می‌زدند پرسید برای اینکه نظر من اعمال شود به هر که رسیدیم اهانت کنیم؟

 

 

امام‌جمعه سیمرغ بابیان اینکه این افراد باید گریه می‌کردند و فریادشان بلند می‌شد چراکه به امام هشتم ما توهین شد، تأکید کرد: این عمل زشت و قبیح است.

 

 

وی در ادامه به‌اتفاق مشابه و جزئی‌تری که در شهرستان رخ داد، اشاره کرد و گفت: در شهرستان ما به مقام عظمای ولایت و رهبری توهین می‌شود اما عده‌ای از مسؤولین ارشد که حضور داشتند دردهانشان نزدند.

 

 

یوسفی با اشاره به اینکه اینجا شهر شهید کشوری و شهر ولایت است، اظهار کرد: وقتی به شهید کشوری خبر دادند قلب امام (ره) مشکل دارد خود را به بیمارستان رساند و گفت حاضرم همه وجود خود را بدهم که این نشان از پایبندی به ولایت دارد.

 

 

وی افزود: هرکسی می‌خواهد رئیس‌جمهور و عضو شورا بشود، بشود اما باید مراقب باشیم که آخرت خود را برای دنیای بعضی‌ها ندهیم، من از مهمانان حاضر در آن مراسم توقع داشتم که برخورد کنند.

 

 

امام‌جمعه سیمرغ با اشاره به اینکه ۱۵۰ شهید داده‌ایم و منتظر نمی‌شویم هرکسی هر چه دلش خواست برای دفاع یا تکذیب بگوید، تصریح کرد: در انتخابات جریانات، نگاه‌ها، دیدگاه‌ها و تزهای مختلف هستند اما باید دارای قواعد باشند.

 

 

این مسؤول در ادامه خاطرنشان کرد: ۱۲ اردیبهشت در تقویم جمهوری اسلامی روز شهادت شهید آیت‌الله علامه مرتضی مطهری و روز معلم نام‌گذاری شده که از همه فرهنگیان خصوصاً آموزش‌وپرورش شهرستان تقدیر و تشکر دارم و امیدوارم نسل نو جامعه با الگوهایی که در آموزش‌وپرورش داریم راه سعادت و تقوا را طی کنند.

 

 

یوسفی در پایان روز عقیدتی و سیاسی سپاه و بسیج را هم تبریک گفت.

ارسال دیدگاه