تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۰۳ - ۱۰:۰۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

رودخانه‌ها بیت‌المال و سرمایه ملی هستند

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه رودخانه‌ها بیت‌المال، سرمایه ملی و بین نسلی هستند، گفت: همه ما باید از این نعمت صیانت کنیم که این نگاه کارشناسی را طلب می‌کند.

به گزارش سیمرغ ما، سیدعلی ادیانی صبح امروز در جلسه رفع مشکلات و ساماندهی حریم و بستر رودخانه تالار از سوادکوه تا سیمرغ که در فرمانداری شهرستان سیمرغ برگزار شد، اظهار کرد: قرار بر این شد بازدید میدانی از حوزه انتخابیه انجام شود تا هم در رعایت انفال و حق حکومت که رودخانه‌ها هم از مصادیق انفال در چهارچوب حقوق اسلام است برسد.

 

 

وی افزود: همچنین در راستای اینکه بتوانیم مجموعه حقوق مکتسبه مردم را هم در فرایند زمانی و بازه زمانی از قبل تا حال رعایت کنیم و با تنظیم صورت‌جلسه به رؤیت وزیر نیرو هم برسد.

 

 

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس ادامه داد: سه موضوع بیت‌المال و سرمایه ملی بودن رودخانه‌ها، منفعت‌رسانی به مردم و جذب گردشگر توسط رودخانه‌ها برای ما خیلی مهم است و همه این موضوعات را در کنار یکدیگر می‌بینیم.

 

 

ادیانی با بیان اینکه رودخانه‌ها بیت‌المال، سرمایه ملی و بین نسلی هستند، اظهار کرد: همه ما باید از این نعمت صیانت کنیم که این نگاه کارشناسی را طلب می‌کند.

 

 

وی افزود: دولت و مجموعه قوانین برای مردم است و نه مردم برای دولت‌ها و قوانین، قانون برای انتزاع امور و در رفاه و آسایش قرار گرفتن مردم است.

 

 

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اینکه فلسفه وجودی قوانین همان انتفاع و منفعت رسانی به مردم است، تصریح کرد: ما نمی‌توانیم در تهران بنشینیم و یک قانون را برای همه شرایط و مقتضیات یکسان ببینیم، قطعاً قانونگذار همه اقتضائات وضع قانون و مقرارت را می‌بیند.

 

 

وی ادامه داد: رودخانه یکی از مؤلفه‌های جذب توریسم و نعمت خداوند است، مجموعه فرایندهایی که برای رودخانه تعریف می‌شود در مازندران به‌ویژه سه رود تالار، کسلیان که شهر شیرگاه را به دو بخش تقسیم می‌کند و سیاه رود هم قائم‌شهر را به دو بخش تقسیم می‌کنند، این سه رودخانه سه ظرفیت برای توریسم و گردشگر است.

ارسال دیدگاه