تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۳۰ - ۲۳:۴۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

کتاب خاطرات خلبان “نیک مرد” تدوین می شود

نویسنده و فیلمساز دفاع مقدس از تدوین کتاب خاطرات خلبان نیک مرد از معدود خلبان هواپیمای کبری خبرداد.

به گزارش سیمرغ ما، مسعود آب‌آذری با بیان اینکه همزمان با ۲۹ فروردین‌ماه و روز ارتش و نیروی زمینی، تدوین کتاب خلبان جانباز مسعود نیک‌مرد آغاز شد، اظهار کرد: مسعود نیک مرد از خلبانان بالگرد جنگنده کبری هوانیروز بود که حماسه‌های فراوانی را در هنگام جنگ در جبهه‌های غرب و جنوب خلق کرد.

 

 

وی تصریح کرد: جمع‌آوری خاطرات و بازبینی دست‌نوشته‌ها و گردآوری اطلاعات مربوط به این سرهنگ هوانیروز در طول یکسال انجام شد.

 

 

این نویسنده دفاع مقدس یادآور شد: خلبان مسعود نیک‌مرد پس از آزادسازی خرمشهر مجروح شد و این خود موجب اتمام عملیات های پروازی وی از جنگ تحمیلی بود.

 

 

آب‌آذری گفت: این کتاب از دوران کودکی خلبان نیک مرد تا عملیات بیت‌المقدس که عملیات آزادسازی خرمشهر است را شامل می‌شود چرا که وی در این عملیات زخمی شد اجازه فعالیت تا پایان جنگ را نداشت.

 

 

وی خاطرنشان کرد: خلبان نیک‌مرد خاطرات روزانه خود را به شکل روزانه و لحظه‌ای یادداشت می‌کرد و این خاطرات از نگاه مردی که از آسمان به جنگ می‌نگرد بسیار قابل تامل و جذاب است.

 

 

این نویسنده دفاع مقدس تصریح کرد: علاوه بر دست‌نوشته‌های این خلبان حدود ۳۰ حلقه نوار ضبط شده از خاطرات این خلبان قهرمان به همراه اسناد و عکس‌ها تشکیل شده است.

 

 

وی گفت: مسعود نیک‌مرد جز معدود خلبانان جنگنده کبری است که خاطرات هر روز خود را می‌نوشت که این ویژگی در رزمندگان ارتش بسیار اندک بود و بخش‌هایی از این کتاب به خاطرات وی در مبارزات انقلابی اشاره دارد.

 

 

این نویسنده دفاع مقدس افزود: این مجموعه کتاب را به دلیل علاقه‌ام به پرواز، هوانیروز و سرهنگ خلبان نیک‌مرد تدوین و به امیر سرتیپ خلبان یوسف قربانی فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران به دلیل همراهی صمیمانه شان در تولید این اثر تقدیم می‌شود.

ارسال دیدگاه