تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۲۸ - ۱۸:۲۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

سوژه بعدی چهره سال هنر انقلاب اسلامی چیست؟

چهره سال هنر انقلاب اسلامی گفت: در حال حاضر فراخوان تازه‌ای را در بین هنرمندان جهان با نام “ترامپیسم” از دو روز قبل عید منتشر کردیم و تاکنون هنرمندان ۴۸ کشور دنیا در این نمایشگاه شرکت کرده‌اند.

به گزارش سیمرغ ما، سید مسعود شجاعی طباطبایی کاریکاتوریست و هنرمند انقلابی در خصوص تاریخچه فعالیت‌های خود در عرصه کاریکاتور گفت: من از ۱۸ سالگی به صورت مستقیم فعالیت خود در عرصه کاریکاتور را آغاز کرده و همان سال‌ها ۲۲ کاریکاتور بسیار بزرگ را در حوالی فرودگاه با موضوع دفاع مقدس کار کردم. همان اتفاق به همکاری من در سال ۶۰ با نشریه اطلاعات هفتگی انجامید.

 

وی ادامه داد: در زمان دانشجویی اولین نمایشگاه گروهی کاریکاتور را با نام “هویت” برپا کردیم. بعد از “هویت”، با همکاری برخی دوستان گروه کاریکاتور کاسنی را بنا نهادیم و به صورت متمرکز به برپایی نمایشگاه‌ها پرداختیم. از دیگر فعالیت‌های خود در زمینه کاریکاتور می‌توانم به تاسیس خانه کاریکاتور، برپایی اولین دوسالانه کاریکاتور و اولین سایت کاریکاتور اشاره کرد.

 

چهره سال هنر انقلاب اسلامی در خصوص نمایشگاه “هولوکاست” تصریح کرد: امسال برای نمایشگاه کاریکاتور “هولوکاست” نامزد و برنده جایزه چهره انقلاب اسلامی در سال ۹۵ شدم. این نمایشگاه در نوع خود اتفاق خاصی بوده و واکنش شدید رژیم صهیونیستی و شخص نتانیاهو را در برداشت تا جایی که نتانیاهو جوش آورده و تمام تلاشش را برای جلوگیری از برگزاری این نمایشگاه در کشورهای دیگر انجام داد. وی حتی بسیاری از هنرمندان حاضر در این نمایشگاه را تهدید کرد اما خوشبختانه تمام تلاشش ناکام مانده و این نمایشگاه در ابعاد بین‌المللی با بازخورد بسیار ویژه ای روبرو شد.

 

طباطبایی با اشاره به فعالیت‌های خود در جاری خاطرنشان کرد: در حال حاضر فراخوان تازه‌ای را در بین هنرمندان جهان با نام “ترامپیسم” از دو روز قبل عید منتشر کردیم و تاکنون هنرمندان ۴۸ کشور دنیا در این نمایشگاه شرکت کرده‌اند. این فراخوان بین‌المللی با موضوع ترامپ، براساس نفرت، نژادپرستی و فعالیت های جنگ طلبانه وی طرح ریزی شده و واژه ترامپیسم هم الگویی از فاشیسم و نازیسم و خشونت‌های این دو حزب است.

 

بلاغ

ارسال دیدگاه