تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۲۸ - ۱۸:۲۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

اعلام تایید یا ردصلاحیت نامزدهای شوراها در دوم اردیبهشت‌ماه

مدیرکل سیاسی و انتخابات مازندران گفت: پس از اعلام رای هئیت‌های نظارت در دوم اردیبهشت، به وسیله فرمانداری و بخشداری‌ها، مراتب تائید و یا ردصلاحیت به داوطلبان اعلام می‌شود.

به گزارش سیمرغ ما، جعفر قمی طی گفت‌و‌گویی درباره آخرین وضعیت پنجمین انتخابات شورای شهر و روستای مازندران، اظهار کرد: در مازندران ۱۸ هزار و ۲۹۲ نفر در انتخابات شوراها ثبت‌نام کردند که با انصراف ۴۰۰ نفر، ۱۷ هزار و ۸۹۲ نفر برای دستیابی به کرسی شورا در صورت تایید صلاحیت باهم به رقابت می‌پردازند.

 

وی افزود: از این تعداد ۲ هزار و ۲۳۳ نفر در حوزه شهری و مابقی در حوزه روستایی ثبت‌نام کردند.

 

مدیرکل سیاسی و انتخابات مازندران تصریح کرد: یک‌هزار و ۶۷ زن نیز در این دوره از انتخابات شرکت کردند.

 

قمی با اشاره به اینکه بر اساس جدول زمان‌بندی انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی از تاریخ ۱۷ تا ۲۳ فروردین ماه صلاحیت داوطلبان در هیئت‌های اجرایی بررسی شد، خاطرنشان کرد: امروز صبح بررسی صلاحیت‌ها در شورای نظارت شهرستان‌ها انجام شده و هیئت‌های نظارت بخش و شهر درباره صلاحیت آن دسته از داوطلبانی که در هیئت‌های اجرایی مورد بررسی قرار گرفتند، دوباره بررسی کرده و اول اردیبهشت رای قطعی را به هیئت‌های اجرایی اعلام می‌کنند.

 

وی ادامه داد: پس از اعلام رای هئیت‌های نظارت در دوم اردیبهشت، به وسیله فرمانداری و بخشداری‌ها، مراتب تائید و یا ردصلاحیت به داوطلبان اعلام می‌شود.

 

مدیرکل سیاسی و انتخابات مازندران گفت: داوطلبانی که رد صلاحیت شدند، از سوم تا ششم اردیبهشت فرصت دارند تا شکایات خود را به هیئت های نظارت ارائه دهند.

 

قمی یادآور شد: هیئت‌های نظارت از هفتم تا شانزدهم اردیبهشت به مدت ۱۰ روز به بررسی شکایات داوطلبان پرداخته و ۱۷ اردیبهشت رای نهایی، به فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها اعلام می‌شود.

 

وی در پایان بیان کرد: ۱۸ تا ۲۰ اردیبهشت نیز اسامی نامزدها به صورت رسمی منتشر شده و کاندیداها می‌توانند از تاریخ ۲۱ تا ۲۷ اردیبهشت ماه سال ۹۶ نسبت به فعالیت‌های تبلیغاتی اقدام کنند.

ارسال دیدگاه