تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۲۵ - ۱۸:۲۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

می‌توانستیم سیاست‌های بهتری در بحث اجتماعی داشته باشیم

فرماندار سیمرغ گفت: بحث اجتماعی به سیاست‌های دولت برمی‌گردد که ما می‌توانستیم برنامه‌های خیلی خوبی داشته باشیم که به اینجا نرسیم.

به گزارش سیمرغ ما، مجتبی حبیب‌نژاد در نخستین جلسه شورای هماهنگی مواد مخدر این شهرستان، اظهار کرد: در بحث مواد مخدر پارامترهای بسیاری دخیل است که برخی مستقیماً به ما و سیاست‌هایی که داشتیم برمی‌گردد و بخش دیگر به فرد مربوط می‌شود.

 

 

وی افزود: بحث اجتماعی به سیاست‌های دولت برمی‌گردد که ما می‌توانستیم برنامه‌های خیلی خوبی داشته باشیم که به اینجا نرسیم.

 

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه پیاده کردن برخی از برنامه‌هایی به بحث اشتغال و درآمدی آسیب زد که اگر درست عمل می‌کردیم برخی عوامل مربوط به رفتن به سمت اعتیاد را نداشتیم، تصریح کرد: آسیب‌پذیری خانواده‌ها بسیار زیاد شده و نتوانستیم برنامه‌ای برای بنیان خانواده داشته باشیم.

 

 

حبیب‌نژاد ادامه داد: مردمان بسیار متدینی در شهرستان داریم و هنوز نگاه سنتی بر شهر و شهرستان حاکم است و خانواده‌ها در معرض خطر هستند.

 

 

وی با بیان اینکه رخ دادن این اتفاقات به سیاست‌های ما برمی‌گردد و نتوانستیم سیاست درستی تدوین کنیم که جامعه را از حالت رکود خارج کند و به‌صورت پویا نگه دارد، اظهار کرد: جمعیت کشور جمعیت فعالی است اما برنامه خوبی تدوین‌نشده است.

 

 

این مسؤول افزود: وزارت بهداشت و وزارت کشور تلاش فراوانی داشته و ابلاغیه‌هایی شده است که باید راهبردهای اشاره‌شده در سطح شهرستان اجرایی شود.

 

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه دوستان این روند را ادامه داده و پیگیر باشند، تصریح کرد: از اساتید جامعه‌شناسی و روانشناسی در سمینارها و همایش‌هایی که می‌توان برگزار کرد استفاده شود.

 

 

حبیب‌نژاد در پایان گفت: اگر بتوانیم به سمتی حرکت کنیم که کار کارشناسی و علمی صورت گیرد بدون تعارف بخش اعظمی از مشکلات کاهش پیدا می‌کند.

ارسال دیدگاه