تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۲۵ - ۱۸:۱۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آسیب‌های اجتماعی حوزه تعریف‌ شده‌ای ندارد/اعتیاد و مواد مخدر خانواده و جغرافیا نمی‌شناسد

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران گفت: بحث آسیب‌های اجتماعی حوزه تعریف‌ شده‌ای ندارد و نمی‌توان دامنه تعریف و مسائل فرهنگی و اجتماعی را در یک قالب گنجاند.

به گزارش سیمرغ ما، علی‌اصغر میرزایی عصر امروز در نخستین جلسه شورای هماهنگی مواد مخدر این شهرستان، اظهار کرد: آمار مثبتی که در این زمینه می‌بینیم برآیند زحمات همه مسؤولان شهرستان است که این شهرستان را موفق‌تر از سایر شهرستان‌ها در حوزه‌های آسیب‌های اجتماعی کرد.

 

 

وی افزود: بحث آسیب‌های اجتماعی حوزه تعریف‌ شده‌ای ندارد و نمی‌توان دامنه تعریف و مسائل فرهنگی و اجتماعی را در یک قالب گنجاند.

 

 

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران با اشاره به اینکه دنیا درگیر بحث اعتیاد و مواد مخدر است و باید در حوزه فرهنگی کار بیشتری انجام دهیم، تصریح کرد: اعتیاد و مواد مخدر خانواده و جغرافیا نمی‌شناسد.

 

 

این مسؤول با بیان اینکه دولت در برنامه ششم برای معتادین بیمه ترک اعتیاد قرار داد و در حوزه فرهنگی و درمان اعتبارات بسیار خوبی پیش‌بینی کرد، اظهار کرد: حوزه اشتغال بهبودیافتگان هم در برنامه ششم توسعه دیده‌ شده است.

 

 

میرزایی افزود: استانداردسازی کمپ‌ها و مراکز درمانی از دیگر برنامه‌هایی این حوزه است و در سال ۹۶ مراکز درمانی خود را به پروتکل درمان برسانند.

 

 

وی با اشاره به اینکه مجموعه نظام بحث درمان و اجرای برنامه‌های فرهنگی پیشگیرانه در محلات، مدارس، دانشگاه‌ها و محیط‌های کارگری را جدی گرفت، اظهار کرد: در برنامه ششم توسعه استفاده از ظرفیت سمن‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد دیده‌ شده است.

 

 

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران ادامه داد: دنیا در حوزه آسیب‌های اجتماعی به سمت سازمان‌های مردم‌نهاد و خیران رفته است، در حال حاضر ثمن‌ها سازمان‌های مردم‌نهاد و خیران بسیجیانی هستند که باید در کارزار این موضوع شرکت کنند.

 

 

این مسؤول با تأکید بر اینکه سطوح مورد انتظار شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر تقریباً در ۴۳ بند خدمت دبیران شهرستان‌ها ارسال‌ شد، تصریح کرد: استفاده از ظرفیت‌های شهرستانی بسیار مهم است.

 

 

میرزایی افزود: کارهای فرهنگی و پیشگیری در این زمینه بسیار اثرگذار است و لازم است دوستان در این زمینه دقت نظر بیشتری داشته باشند همچنین دو مناسبت مذهبی ماه مبارک رمضان و ماه محرم راداریم که ظرفیت بزرگی برای انجام کارهای فرهنگی و پیشگیری هستند.

ارسال دیدگاه