تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۲۲ - ۱۵:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

رونق اقتصادی در مازندران امیدوارکننده است/ طرح «هر روستا یک شغل» در دستور کار دولت قرار دارد

رئیس دولت تدبیر و امید گفت: بسترهای رونق اقتصادی در مازندران با رشد قابل توجهی مواجه بوده که امیدوارکننده است.

به گزارش سیمرغ ما، رئیس جمهور در سفر به مازندران به بندر امیرآباد رفت تا به صورت همزمان و ویدئو کنفرانسی چند پروژه اقتصادی و درمانی را افتتاح کند.

 

 

حسن روحانی با بیان اینکه مازندران از مناطقی است که فرصت‌های اقتصادی زیادی دارد، اظهار کرد: دولت به توسعه این منطقه توجه دارد و سرمایه‌گذاری‌های زیادی را صورت داده است.

 

 

وی افزود: آمارهایی که مسؤولان مازندران ارائه دادند نشان می‌دهد بسترهای رونق اقتصادی در استان با رشد قابل توجهی مواجه بوده که امیدوارکننده است.

 

 

روحانی تصریح کرد: مسافرت دریایی ۵۳ درصد رشد داشته است که نشان از توسعه این بخش مهم اقتصادی است.

 

 

زمینه صادرات در مازندران ایجاد شده است

 

 

وی با بیان اینکه وقتی واردات داشته باشیم و صادرات وجود نداشته باشد این به معنای فضای نامناسب کسب و کار است، تصریح کرد: باید همزمان با واردات، محصولات ایرانی صادر شوند تا تولید کشور رونق یابد.

 

 

رئیس‌جمهور دریای خزر را دارای اهمیت زیادی در بخش کردشگری دانست و خاطرنشان کرد: توسعه اسکله‌های متعدد و ظرفیت‌های تخلیه و بارگیری و ذخیره‌سازی که در بندر امیرآباد ایجاد شده است نشان می‌دهد زمینه صادرات کالا در استان وجود دارد و باید بسترهای صادرات را به وجود آوریم تا تاجران رغبت به استفاده از امکانات صادراتی بندر امیرآباد داشته باشند.

 

 

 

وی بیان کرد: ایجاد شبکه ریلی در بندر امیرآباد که آن را به شبکه ریل سراسری متصل می‌کند موجب اتصال بنادر جنوب به شمال و خارج از کشور می‌شود.

 

 

روحانی با بیان اینکه در یک سال گذشته روابط خوب اقتصادی با کشورهای همسایه دریای خزر همچون روسیه داشته‌ایم، اضافه کرد: روابط اقتصادی ما با روسیه ۸۰ درصد افزایش داشته که بخش خصوصی بیشترین سهم را از این موضوع کسب کرده است.

 

 

ایجاد منطقه آزاد تجاری اوراسیا

 

 

رئیس دولت تدبیر و امید از ایجاد منطقه آزاد تجاری اوراسیا در آینده نزدیک خبر داد و گفت: با کشورهای اوراسیا برای ایجاد یک منطقه آزاد تجاری به توافق رسیده‌ایم و زیر ساخت‌های آن آماده شده است.

 

 

روحانی تاکید کرد: امیدواریم با به ثمر نشستن این مهم، صادرات محصولات ایرانی متحول شود.

 

 

وی گفت: وقتی در بندر آمیرآباد دولت ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌کند و بخش خصوصی سرمایه‌گذاری ۱۰۰۰ میلیارد تومانی دارد، این نشان از عزم جدی بخش خصوصی در رونق اقتصادی استان و کشور دارد.

 

 

روحانی زمینه را برای صادرات محصولات مازندران مناسب دانست و تاکید کرد: مازندران بسته به ظرفیت‌هایی که برای آن به وجود آماده است می‌تواند صادرات خوبی داشته باشد و خواست دولت نیز توسعه صادرات محصولات تولیدکنندگان مازندرانی است.

 

 

وی به برنامه‌های تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری در مازندران اشاره کرد و گفت: باید کشت دوم برنج را غنیمت بشریم و به سمت کشت‌های چند باره در سال برویم.

 

 

روحانی افزود: به یکی از کشورهای همسایه سفر کرده بودم و مشاهده کردم محصولی را ۸ بار کشت می‌کنند، اراضی ما هم قابلیت کشت های چند باره را دارند.

 

 

عدم رشد معادن در شش ماه اول سال ۹۵

 

 

رئیس دولت تدبیر و امید بخش معادن استان را مهم توصیف کرد و گفت: بخش معادن در شش ماه اول سال بسته به گزارش بانک مرکزی رشد نداشته است اما در سه ماه سوم سال شاهد رشد نسبی بوده و یقینا در سه ماه چهارم نیز رشد داشته است.

 

 

وی تاکید کرد: اکتشاف‌های خوبی در معادن کشور رخ داده که با مدیریت درست این منابع، می‌توان اشتغال قابل توجهی را در کشور ایجاد کرد.

 

 

روحانی توجه مسؤولان مازندران به توسعه بوم‌گردی را مهم ارزیابی کرد و گفت: اشتغال روستاییان امری مهم است و دولت نیز طرح هر روستا یک شغل را در دستور کار قرار داده است.

 

 

رئیس جمهور تصریح کرد: بوم‌گردی روستایی می‌تواند درآمد خوبی برای استان داشته باشد، هرچند تاثیرهای فرهنگی و اجتماعی مثبتی نیز به همراه دارد.

 

 

بلاغ/

ارسال دیدگاه