تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۱۵ - ۲۳:۲۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

سند راهبردی توسعه شهرستان سیمرغ در حال تعریف است/ضرورت برندسازی محصولات کشاورزی

فرماندار جدید سیمرغ بابیان اینکه لازم است با توجه به سند چشم‌انداز پنج‌ساله یک سند چشم‌انداز راهبردی تعریف شود که برنامه عملیاتی برای همه دستگاه‌های اجرایی خواهد بود، گفت: مقدمات کار را فراهم کرده و بخشی از داده‌ها را جمع‌آوری کردیم.

به گزارش سیمرغ ما، مجتبی حبیب‌نژاد در نخستین جلسه شورای اداری سیمرغ و آیین تودیع و معارفه فرماندار این شهرستان، اظهار کرد: شهرستان سیمرغ شهرستان تازه تأسیس است و از لحاظ اطلاعات فقیر هستیم.

 

 

وی افزود: هنوز آمایش سرزمینی در شهرستان صورت نگرفته و دستگاه‌ها با توجه به مأموریت سازمانی در حال کار هستند و هدف مشخصی که این شهرستان را در ریل توسعه قرار دهد ندارند.

 

 

فرماندار جدید سیمرغ با اشاره به اینکه ضرورت دارد شناخت همه‌جانبه شهرستان و آمایش سرزمینی حتماً باید در اولویت کار قرار گیرد، تصریح کرد: برای دستیابی به این موضوع لازم است سندی تعریف شود.

 

 

این مسؤول ادامه داد: برای اینکه بتوانیم به اهداف توسعه همه‌جانبه در سطح شهرستان دست پیدا کنیم باید سند راهبردی توسعه برای شهرستان تعریف شود.

 

 

حبیب‌نژاد بابیان اینکه لازم است با توجه به سند چشم‌انداز پنج‌ساله یک سند چشم‌انداز راهبردی تعریف شود که برنامه عملیاتی برای همه دستگاه‌های اجرایی خواهد بود، اظهار کرد: مقدمات کار را فراهم کرده و بخشی از داده‌ها را جمع‌آوری کردیم.

 

 

وی افزود: اولویت آمایش سرزمینی است که دستگاه ظرفیت‌ها و نقاط ضعف را بشناسند و بتوانند مأموریت‌ها را به نحو احسن انجام دهند.

 

 

فرماندار جدید سیمرغ با اشاره به اینکه تدوین برنامه زمان‌بندی کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت برنامه بعدی است که این بحث توسط دستگاه‌های اجرایی به‌عنوان اولویت قرار بگیرد، تصریح کرد: اعتقاد به بحث مدیریت سیستمی و برنامه محور دارم و احساس می‌کنم اگر مدیری برنامه نداشته باشد هدف ندارد و مدیری هم که هدف ندارد نمی‌تواند کارایی لازم را داشته باشد.

 

 

این مسؤول ادامه داد: نظرم این است باید همه مدیران برنامه‌ای تعریف کنند و مطابق با برنامه مأموریت‌ها را انجام دهند.

 

 

حبیب‌نژاد با بیان اینکه در شهرستانی قرار داریم که بیشتر فعالیت اقتصادی شهرستان بحث کشاورزی است و توجه ویژه‌ای به بحث کشاورزی باید داشته باشیم، اظهار کرد: برخی از محصولات صرفاً باید به‌عنوان برند تعریف شود که تا الآن این اتفاق رخ نداده است.

 

وی افزود: برخی محصولات کشاورزی شهرستان دارای رتبه هستند در سطح استان و می‌توانیم برند سازی کنیم.

 

 

فرماندار جدید سیمرغ با اشاره به اینکه پس از مطالعات صورت گرفته تلاش می‌کنیم بیشترین سرمایه‌گذاری ما در بحث کشاورزی باشد، تصریح کرد: شهرستان به جهت بهره‌مندی از خاک بسیار غنی و زرخیز و منبع بسیار خوبی از آب‌های زیرزمینی و رودخانه تالار می‌تواند به بحث کشاورزی کمک کند.

 

 

این مسؤول ادامه داد: تلاش می‌شود سرمایه‌گذاری را در این راستا به‌عنوان اولویت قرار دهیم.

 

 

حبیب‌نژاد بابیان اینکه بحث دیگر که نیاز است در شهرستان به آن پرداخته شود مسائل زیرساختی است، اظهار کرد: شهرستان تازه تأسیس است و زیرساخت‌های لازم فقط بحث آب نیست البته در مسئله آب هم به دلیل فرسوده بودن شبکه‌های آب‌رسانی است البته در بحث برق هم با تلاش دوستان مشکلاتی وجود دارد.

 

 

وی افزود: محورهای مواصلاتی یکی از شاخصه‌های توسعه شهرستان است که باید به آن توجه شود.

 

 

فرماندار جدید سیمرغ با اشاره به اینکه طرح‌های هادی روستا، معماری شهری و مبلمان شهری باید تقویت شود، تصریح کرد: باید تلاش شود شهر و روستای بسیار زیبایی داشته باشیم.

 

 

این مسؤول ادامه داد: در بحث سیاسی نگاه ما بحث اعتدال خواهد بود و از همه گروه‌ها در جهت توسعه شهرستان استفاده می‌کنیم.

 

 

حبیب‌نژاد با بیان اینکه ضرورت دارد برای شهرستان اتاق فکر و شورای راهبردی در شهرستان تشکیل شود، گفت: ضرورت دارد نسبت به برخی گروه‌های همسو دولت در جهت توسعه شهرستان استفاده شود و گروه‌های همسو دولت باید در متن تصمیم‌سازی‌ها باشند و باید از این گروه‌ها استفاده شود.

ارسال دیدگاه