تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۱۵ - ۲۳:۰۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

رشد ۱٫۸ درصدی ثبت‌نام کنندگان انتخابات شورای شهر و روستا/ثبت ۳۴ میلیون تردد در ایام نوروز

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران بابیان اینکه دو انتخابات مهم ریاست جمهوری و انتخابات شهر و روستا را پیش روداریم، گفت: در دوره چهارم شورای شهر و روستا ۱۷ هزار و ۹۵۶ نفر داوطلب داشتیم که در دوره پنجم انتخابات شورای شهر و روستا این عدد به ۱۸ هزار و ۲۸۶ نفر رسید که ۱٫۸ درصد رشد ثبت‌نام کنندگان را داشتیم.

به گزارش سیمرغ ما، علی‌رضا یونسی امشب در نخستین جلسه شورای اداری سیمرغ و آیین تودیع و معارفه فرماندار این شهرستان با اشاره به اینکه دولت کارهای بسیار ارزشمندی انجام داده است، تصریح کرد: افرادی که اندیشه بهاری دارند هوا و هوس بر آن‌ها قالب نیست و خدا را ناظر و حاضر بر اعمال خود می‌بینند و بر همان عمل می‌کنند.

 

 

وی افزود: پله‌پله طی کردن مسؤولیت‌ها هنر سیستم مدیریتی دولت است و تازه به دوران رسیده‌هایی که مدیریت، تجربه و تخصصی نداشتند در سیستم مدیریت دولت جایی ندارند.

 

 

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با بیان اینکه دولت قول داد تورم را کاهش می‌دهم که این کار را انجام و تورم بالای ۴۰ درصد را به زیر ۱۰ درصد رساند، اظهار کرد: تمام تلاشم این است که کشور از رکود اقتصادی خارج شود و امروز بسیاری از سازمان‌های بین‌المللی اقتصادی جهان بیان می‌کنند ایران از رشد اقتصادی قابل‌توجهی برخوردار بوده که‌ای تعهد آقای روحانی عملی شد.

 

 

این مسؤول ادامه داد: هزینه سلامت مردم به زیر ۱۰ درصد کاهش پیدا کند و بیش از ۱۱ میلیون نفر را دولت بیمه کرد و همچنان به این رسالت خود ادامه می‌دهد.

 

 

یونسی با اشاره به اینکه در ورزش کشور ما یکی از پیشگامان کشورهای اسلامی است و از همین مازندران ۱۳ سهمیه المپیک ورزشکاران مازندران کسب کردند، بیان کرد: در بین همه استان‌های کشور مازندران رتبه برتر را داشت.

 

 

وی با بیان اینکه مازندران از جمله استان‌های کشور است که در بخش ارتباطات بعد از تهران به لحاظ بهره‌برداری از سیستم اینترنت و دسترسی عامه مردم به اینترنت سرآمد عامه مردم هستیم، تصریح کرد: جزء نادر استان‌هایی هستیم که در زمان برگزاری انتخابات هیچ کوری در هیچ نقطه از استان نداریم که این به نظرم تلاش مضاعف همه عزیزان را می‌رساند.

 

 

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران افزود: در حوزه خروج بنگاه‌های تولیدی و مراکز خدماتی از وضعیت رکود مازندران با تشکیل یک هزار پرونده جزء اولین استان‌های کشور بودیم و با پرداخت ۴۷۵ میلیارد تومان به لحاظ دریافت جزو ۶ استان برتر کشور بوده‌ایم.

 

 

این مسؤول با اشاره به اینکه باشکوه‌ترین انتخابات بعد از پیروزی انقلاب انتخابات هفتم اسفند سال ۱۳۹۴ بود که یک صندوق رأی و یک برگ رأی باطل نشد، اظهار کرد: افراد در کمال امنیت و آزادی رأی دادند.

 

 

یونسی ادامه داد: حتی در یک حوزه انتخابیه یک مورد هم اختلاف جابه‌جایی آرا نداشتیم که این پاک‌دستی مجریان در همه حوزه‌ها را می‌رساند.

 

 

وی با بیان اینکه دو انتخابات مهم ریاست جمهوری و انتخابات شهر و روستا را پیش رو داریم، تصریح کرد: در دوره چهارم شورای شهر و روستا ۱۷ هزار و ۹۵۶ نفر داوطلب داشتیم که در دوره پنجم انتخابات شورای شهر و روستا این عدد به ۱۸ هزار و ۲۸۶ نفر رسید که ۱٫۸ درصد رشد ثبت‌نام کنندگان را داشتیم.

 

 

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران افزود: به لحاظ مدرک تحصیلی کاهش ۳٫۲ درصدی مدرک خواندن و نوشتن، کاهش ۳٫۳ درصدی مدرک دیپلم، افزایش قابل‌توجه ۹۰ درصدی را در حوزه مدرک فوق‌لیسانس و افزایش ۳۰٫۲ درصدی ثبت‌نام کنندگان مدرک دکترا را داریم که به نظر من امر قابل‌توجهی است.

 

 

این مسؤول با اشاره به اینکه در حوزه ثبت‌نام داوطلبان زن در انتخابات در این دوره افزایش نزدیک به ۲۲ درصدی بانوان را نسبت به دوره قبل داریم، اظهار کرد: این بیانگر این حقیقت است که نسبت به دوره گذشته برای مدیریت شهر و روستا تمایل پیدا کردند و توانایی خود را به رخ جامعه بکشند.

 

 

یونسی ادامه داد: در دوره چهارم شورای شهر و روستا ثبت‌نام کنندگان ۴۵ روستا به حدنصاب نرسید که در این دوره به نصف تنزل پیداکرده است.

 

 

وی با بیان اینکه از فردا آخرین‌ مهلت مراجع چهارگانه برای رسیدگی به صلاحیت داوطلبان است و همه اطلاعات وارد هیأت‌های اجرایی می‌شود، تصریح کرد: از ۱۷ فروردین بررسی صلاحیت‌های داوطلبان نمایندگان شهر و روستا شروع می‌شود.

 

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران گفت: بعد از اعلام نهایی صلاحیت به‌وسیله هیأت‌های اجرایی آن دسته از داوطلبانی که صلاحیتشان رد شد چهار روز فرصت دارند به هیأت‌های نظارت شکایت خود را ارائه دهند و هیأت‌های نظارت هم با سقف زمانی ۱۰ روزه مهلت‌دارند به شکایت‌ها رسیدگی کنند.

 

 

این مسؤول با بیان اینکه ۲۲ فروردین سال‌جاری ثبت‌نام داوطلبان کاندیداتوری ریاست جمهوری در وزارت کشور به مدت پنج روز انجام می‌شود، اظهار کرد: آهسته‌آهسته وارد فضای انتخاباتی می‌شویم.

 

 

یونسی ادامه داد: همه باید انصاف، قانون، اخلاق و دادن فرصت برابر به همه داوطلبان مدنظر باشد و عملاً نباید اجازه دهیم داوطلبان و هواداران تخریب شوند.

 

 

وی با اعلام اینکه اصلاً اجازه داده نخواهد شد منزلت‌ها زیر سؤال برود و مسؤولان ذی‌ربط بر شبکه‌های مجازی مراقبت دارند، تصریح کرد: هیچ داوطلبی به‌عنوان داوطلب نمایندگی شورها در چهارچوب قانون حق تبلیغات ندارد البته گزارش‌ها و اخبار در حال بررسی است و در جلسات هیأت‌های اجرایی موردنظر قرار خواهد گرفت.

 

 

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با تأکید بر اینکه مشارکت حداکثری باید در انتخابات باشد و مردم با حضور در پای صندوق‌های رأی از حقوق خود به‌درستی دفاع کنند، اظهار کرد: این هنر انقلاب اسلامی است که ارکان نظام با رأی مردم جابه‌جا می‌شود و در هیچ‌یک از کشورهای انقلاب اسلامی شبیه و بلکه در اکثریت غریب به‌اتفاق کورهای جهان این وضعیت وجود ندارد.

 

 

این مسؤول افزود: مردم پای صندوق‌های رأی حرف خود را خواهند زد.

 

 

یونسی با بیان اینکه آمادگی کامل برای برگزاری شکوهمندانه‌ترین انتخابات داریم، تصریح کرد: در این انتخابات بیش از ۵۰ هزار نفر در طی فرایند سازمان‌دهی شده به‌کارگیری می‌شوند.

 

 

وی ادامه داد: امروز به آمادگی ۱۰۰ درصدی برای برگزاری انتخاباتی با مشارکت بالا رسیدیم.

 

 

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با اشاره به اینکه در استان مازندران در این دولت بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار پروژه‌های عمرانی شد، اظهار کرد: به همین میزان اعتبار تزریقی شغل ایجادشده و مشکلات مردم کاهش پیدا کرد.

 

 

یونسی گفت: در نوروز امسال تا ۱۳ فروردین حدود ۳۴ میلیون تردد در استان مازندران ثبت شد و حدود ۱۳ میلیون شب اقامت در مازندران داشتیم که نسبت به سال گذشته ۱۲ درصد رشد داشت.

ارسال دیدگاه