تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۱۵ - ۲۳:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مسؤولین در توجه به سیمرغ شاخص جمعیتی را لحاظ نکنند/ ایجاد ۱۸۵ فرصت شغلی طی سال گذشته در سیمرغ

فرماندار سیمرغ گفت: در توجه به شهرستان از سوی مسؤولین شاخص جمعیتی نباید لحاظ شود و به نیازمندی‌ها و عقب‌ماندگی‌های شهرستان توجه شود چراکه شهرستان سیمرغ شهدای بزرگی چون کشوری، طور و هاشمی تقدیم این نظام و انقلاب کرده و مردم انتظار توجه ویژه به شهرستان دارند.

به گزارش سیمرغ ما،فرج‌الله یدالله‌پور در نخستین جلسه شورای اداری سیمرغ و آیین تودیع و معارفه فرماندار این شهرستان، اظهار کرد:از ابتدای ورودم به این شهرستان دو عنوان توجه به محورهای ارتباطی شهرستان و بحث زیرساخت‌های کشاورزی به‌عنوان محورهای توسعه سیمرغ مورد توجه بوده است که امروز با پیگیری‌های انجام‌شده طی این مدت اقدامات خوبی در این زمینه‌ها انجام شد.

 

 
وی با اشاره به اینکه محور ارتباطی سیمرغ به قائم‌شهر در حوزه شهرستان سیمرغ به بهره‌برداری رسید، تصریح کرد: سه محور سیمرغ به جویبار، سیمرغ به بهنمیر و سیمرغ به بابل کار اجرایی، بهسازی و تعریض این محورها شروع‌شده و پیمانکارها در حال کار هستند.

 

 
فرماندار سابق سیمرغ ادامه داد: در حوزه ساختمان اداری هم مشکلاتی داشتیم که احداث سایت اداری ۶ واحدی را شروع کرده که در حال اجراست.

 
این مسؤول بابیان اینکه اجرای پروژه روکش آسفالت کیاکلا به جویبار از دیگر برنامه‌های حوزه راه‌های ارتباطی بوده است، اظهار کرد: تأمین اعتبار اجرای پروژه روکش آسفالت کیاکلا به بهنمیر انجام‌شده و در مرحله انتخاب پیمانکار قرار دارد و جزء پروژه‌هایی است که باید اجرایی شود.

 
یدالله‌پور افزود: بحث اتمام ساختمان بخشداری تالارپی رو به اتمام است و قطعاً در هفته دولت مورد بهره‌برداری می‌گیرد، روکش آسفالت راه دسترسی به شهرک صنعتی و روستای سمناکلا را در حوزه راه و شهرسازی داشتیم که مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

 
وی یکی از دغدغه‌ها و نیازمندی‌های شهرستان را احداث پل دوم نجارکلا قدیم اعلام کرد و گفت: این پروژه جزء مصوبات و در مرحله مطالعه و انتخاب پیمانکار قرار دارد که قطعاً در سال ۹۶ اجرایی به نتیجه می‌رسد.

 
فرماندار سابق سیمرغ به اقدامات خوب زیرساختی انجام‌شده در حوزه کشاورزی اشاره کرد و ادامه داد: تسطیح و یکپارچه‌سازی اراضی از جمله اقدامات انجام‌شده در حوزه کشاورزی است که در افزایش راندمان بهره‌برداری و بهره‌گیری از اراضی کشاورزی تأثیرگذار است و بیش از ۴۶۲ هکتار از اراضی شهرستان با بیش از ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری هزینه شد.

 
این مسؤول بابیان اینکه در امسال هم تا به امروز برای بیش از ۲۶۰ هکتار اراضی کشاورزی شهرستان قرارداد انعقاد شده و کار در حال اجراست، تصریح کرد: در اجرای پروژه لاینینگ هم بیش از هفت کیلومتر در سال گذشته انجام‌شده و در سال جاری هم برای اجرای سه کیلومتر دیگر انعقاد قرارداد شد.

 
یدالله‌پور افزود: در مکانیزه کرده ادوات کشاورزی مورد نیاز کشاورزان در شهرستان پرداخت تسهیلات کم‌بهره را داشتیم که در سال ۹۴ بیش از یک‌میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان و برای سال ۹۵ این رقم به ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به کشاورزان و متقاضیان پرداخت شد همچنین مجموعه کانال‌های سنتی مورد استفاده کشاورزان طی دو سال کاملاً لایروبی شد.

 
وی با اشاره به اینکه در حوزه بهداشت و درمان هم اقدامات خوبی صورت گرفت، اظهار کرد: استقلال، استقرار و آماده‌سازی ساختمان اداری شبکه بهداشت و درمان با هزینه ۵۵۰ میلیون تومان ازجمله این اقدامات بود.

 
فرماندار سابق سیمرغ افزود: اجرای پروژه مرکز جامع سلامت روستایی با هزینه یک میلیارد تومان، احداث دوخانه بهداشت روستایی و شروع پروژه احداث ساختمان اورژانس ۱۱۵ از دیگر اقدامات حوزه بهداشت و درمان شهرستان است همچنین تحویل یک دستگاه آمبولانس با تجهیزات کامل به ارزش ریالی بیش از یک میلیارد تومان از اقداماتی بود که در حوزه بهداشت و درمان شهرستان انجام‌شده بود.

 
این مسؤول به اقدامات خوب حوزه ورزش در شهرستان اشاره کرد و گفت: اتمام و افتتاح پروژه مجموعه ورزشی ۵ هزار نفری شهدای سیمرغ با هزینه ۵ میلیارد تومانی در این دولت که هم‌زمان با سفر ریاست جمهوری به استان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

 
یدالله‌پور ادامه داد: یکی از مشکلات جدی حوزه ورزش شهرستان خانه کشتی شهر کیاکلا بود که وضعیت نابسامانی داشت و با ورود در این حوزه بحث حقوقی آن حل و برای ساماندهی خانه کشتی هم اعتباراتی در نظر گرفته شد ضمن اینکه برای سال ۹۵ هم اعتباراتی برای تکمیل و ادامه کار این پروژه در نظر گرفته شد.

 
وی بابیان اینکه در حوزه صنعت و بازار هم اقداماتی صورت گرفته، تصریح کرد: در ابتدای ورود به شهرستان متوجه شدم عوارض شهرستان سیمرغ به قائم‌شهر پرداخت می‌شود که جلوی این کار را گرفته و با ورود پیدا کردن به این حوزه موفق به تشکیل دادن اتحادیه‌های صنفی شدیم.

 
فرماندار سابق سیمرغ ادامه داد: استقلال و استقرار اداره صنعت، معدن و تجارت از دیگر اقدامات این حوزه در شهرستان بود.

 
این مسؤول بابیان اینکه در حوزه آب شرب با کمبود آب مواجه بودیم و با توجه به اینکه تأمین آب شرب شهرستان سیمرغ، جویبار و بخش بهنمیر هم در سیمرغ مدیریت می‌شود مشکل کمبود آب داشتیم که با پیگیری‌های انجام‌شده مصوب شد دو حلقه چاه در شهرستان حفر شود، اظهار کرد: سال گذشته یک حلقه چاه با هزینه ۴۵۰ میلیون تومان حفر و وارد مدار شد و حلقه چاه دیگر در سال جاری باید اجرایی شود.

 
یدالله‌پور افزود: احداث ایستگاه آب‌رسانی به شهرک صنعتی و روستاهای سمناکلا، آهنگرکلا و نجارکلا قدیم از دیگر برنامه‌های این حوزه بوده است همچنین طی سه سال اخیر بیش از ۳ میلیارد تومان برای بازسازی و نوسازی شبکه آب‌رسانی حوزه شهری و روستایی شهرستان هزینه شد.

 
وی با بیان اینکه در حوزه امور منابع آب یکی از مشکلات جدی شهرستان بحث طغیان رودخانه تالار بود که از دغدغه‌های جدی ما هم بود، تصریح کرد: با پیگیری‌های انجام‌شده سال گذشته هزینه ۲۰۰ میلیون تومانی از طریق امور منابع آب استان و شهرستان قائم‌شهر و سیمرغ توانستیم نقاط حادثه‌خیز را اصلاح و لایروبی انجام شود.

 
فرماندار سابق سیمرغ ادامه داد: اگرچه این دغدغه مردم رفع شده اما باید این روند استمرار پیدا کند.

 
این مسؤول به اقدامات انجام‌شده در حوزه امور توزیع برق اشاره کرد و گفت: طی دو سال اخیر بیش از ۳ میلیارد تومان بابت نوسازی شبکه و رینگ شبکه شهرستان به شهرستان‌های همجوار هزینه شد و کارهای بسیار خوبی در حوزه امور توزیع برق انجام شد.

 
یدالله‌پور در ادامه به اقدامات حوزه عمران روستایی هم اشاره کرد و گفت: در حوزه عمران روستایی هم همه روستاها دارای طرح هادی شدند و در عین‌حال طرح هادی در ۱۲ روستا در دست اجراست که امیدواریم در سال ۹۶ اعتبارات لازم در نظر گرفته شود و این روند ادامه پیدا کند.

 
وی با بیان اینکه در حوزه عمران شهری اقدامات خوبی در سال ۹۵ صورت گرفت، تصریح کرد: یکی از خواسته‌های جدی مردم شهر کیاکلا بحث آسفالت معبر و کوچه‌ها بود که حرکت خوبی صورت گرفته و بسیاری کوچه‌ها و معابر شهر کیاکلا آسفالت شد.

 

 

فرماندار سابق سیمرغ خاطرنشان کرد: در حوزه ایجاد اشتغال سال گذشته با پرداخت تسهیلات ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومانی حدود ۱۸۵ فرصت شغلی ایجاد شد و از محل بسته حمایتی رونق تولید هم بیش از ۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی دچار مشکل پرداخت شد.

 
این مسؤول با اشاره به اینکه حدود یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال پرداخت شد، اظهار کرد: در مجموع بیش از ۲۲۹ فرصت شغلی در سال ۹۵ ایجاد شد همچنین تأسیس مؤسسه کاریابی قائم سیمرغ در شهرستان سیمرغ در ایجاد فرصت‌های شغلی برای جوانان جویای کار شهرستان تأثیرگذار بوده است.

 
یدالله‌پور با بیان اینکه در حوزه امنیتی شهرستان با توجه به آخرین ارقام ضریب امنیتی شهرستان بسیار مطلوبی است، تصریح کرد: در حوزه جرائم ۴۴ گانه کاهش جرائم را در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ و در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ داشتیم.

 
وی افزود: در حوزه فرهنگ هم استقرار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی را به‌صورت مستقل در شهرستان داشتیم که طی مدت کوتاه اقدامات بسیار خوبی داشتند.

 

 

فرماندار سابق سیمرغ با تأکید بر اینکه دولت اقدامات زیرساختی بسیار خوبی در شهرستان داشته و خدمات دولت در حوزه شهرستان سیمرغ ماندگار خواهد بود، اظهار کرد: اعتقاد دارم مردم بزرگ شهرستان سیمرغ شایسته خدمات بیشتری هستند و باید به این شهرستان توجه شود.

 
یدالله‌پور گفت: در توجه به شهرستان از سوی مسؤولان شاخص جمعیتی نباید لحاظ شود و به نیازمندی‌ها و عقب‌ماندگی‌های شهرستان توجه شود چراکه شهرستان سیمرغ شهدای بزرگی چون کشوری، طور و هاشمی تقدیم این نظام و انقلاب کرده و مردم انتظار توجه ویژه به شهرستان دارند.

ارسال دیدگاه