تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۰۵ - ۱۶:۲۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بسیج پیشگام در تحقق اقتصاد مقاومتی/ دولت حمایتی از کارآفرینان نکرده است

اقتصاد مقاومتی همان نسخه شفابخشی است که بسیاری از کارشناسان برجسته اقتصادی کشور آن را در برابر تهدیدهای دشمن موثر می‌دانند، به همین دلیل بسیاری از جوانان کشور با دریافت تسهیلات با بازپرداختی اندک از سوی نیروهای مقاومت بسیج اقدام به تحقق این امر می‌کنند.

به گزارش سیمرغ ما، تنها اسلامی که منبع اصلی آگاه سازی مردم و نجات بخش تمامی بشر است، اسلام ناب‌محمدی است، اما متاسفانه برخی از کشورها و گروه‌ها تلاش می‌کنند تا با بهره برداری سیاسی و سوء استفاده از این مسئله، این نام را به همراه داشته باشند تا محتوای آن را از بین ببرند.

 

 

انقلاب ایران براساس دین مبین اسلام پایه گذاری شده است و مردم همیشه بر اساس فرموده‌های حضرت امام و منویات رهبری به این مسئله توجه فراوانی دارند، نگاه دین اسلام بر از میان بردن محرومیت در جوامع مختلف است و بر همین اساس یکی از محورهای سخنان رهبری در سالروز رحلت امام این بود، و اگر تمامی مردم بتوانند به این مسئله توجه کنند هیچ‌گاه محرومی در کشور وجود نخواه داشت.

 

 

چگونه با تهدیدهای دشمنان مقابله کنیم؟
یکی از موضوعات، که می‌تواند به مشکلات محرومان و مظلومان کمک کند، توجه کشور به اقتصاد مقاومتی است و همه باید برای اجرایی شدن شعار سال تلاش کنند، اقتصاد مقاومتی به این معنی است که کشور به اندازه‌ای قوی شده باشد که تهدیدهای دشمنان بر آن اثرگذار نباشد.

 

 

یکی از آسیب‌های موجود در کشور وجود فقر و پائین بودن سطح درآمد خانوارها است و اقتصاد مقاومتی یکی از راهکارهایی است که می‌تواند این موضوع را درمان کند.

 

 

برای برون رفت از فقر، بیکاری و ناهنجاری‌های اجتماعی مانند طلاق و اعتیاد، لازم است تا همه به دستورات دین مبین اسلام عمل کنیم، در حالی که استان‌های شمالی کشور دارای بهترین خاک، آب و هوا در سطح جهان هستند و می‌توانند با کشت مرغوب‌ترین محصولات مانند برنج موجب خودکفایی کشور شوند، به دلیل عدم توجه به مصرف بهینه زمین و شرائط کشت، این اتفاق نیفتاده است.

 

 

متاسفانه کشاورزان هنوز برای کشت محصولات خود شیوه سنتی را دنبال می‌کنند، این مسئله موجب می‌شود که در زمان برداشت محصول با کاهش برداشت آن مواجه شوند.

 

 

دغدغه همیشگی رهبری باید جدی گرفته شود
چندسالی است که رهبری در جلسات و دیدارهای مختلف با مردم و ارکان مختلف کشوری بر تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در جامعه تاکید می‌کنند و تنها راه برون‌رفت از وضعیت نامناسب اقتصادی و مقابله با تحریم‌های ظالمانه دشمن را توجه ویژه به این بحث می‌کند.

 

 

این در حالی است که طیف اصلی این تاکید‌های رهبری دولت‌ها بوده‌اند تا مردم کشور بتوانند به رفاه بیشتر دست پیدا کنند، اما کمترین توجه‌ از سوی دولتمردان در این زمینه صورت گرفته است به طوریکه رهبری امسال را با تاکید بر تحقق شعار «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» آغاز کرده‌اند.

 

 

اقتصاد مقاومتی همان نسخه شفابخشی است که بسیاری از کارشناسان برجسته اقتصادی کشور، آن را در برابر تهدیدهای دشمن موثر می‌دانند، به همین دلیل بسیاری از جوانان کشور با دریافت تسهیلات با بازپرداختی اندک از سوی نیروهای مقاومت بسیج اقدام به تحقق این امر می‌کنند.

 

 

از هر کسی کاری بر می آید، بسم الله
محمد توکلی یکی از جوانان فریدونکناری است که در راستای طرح‌های اقتصاد مقاومتی اقدام به پرورش ماهی کرده است. وی در گفت‌و‌گو با بلاغ گفت: با توجه به فرموده‌های رهبری مبنی بر تحقق اقتصاد مقاومتی اقدام به ساخت استخر پرورش ماهیان گرمابی و سردآبی برای تولید و توزیع کرده‌ام.

 

 

وی با اشاره به اینکه راه‌اندازی این موارد ۵۰ میلیون تومان بوده است، خاطرنشان کرد: مساحت این استخر ۲۰۰ مترمربع است که در هرماه یک میلیون تومان درآمد برآورد شده است که به ازای آن برای ۳ نفر شغل ایجاد می‌شود.

 

 

این جوان فریدونکناری بر حمایت دولت برای موفقیت این طرح‌ها تاکید کرد و گفت: در آغاز کار تسهیلات ۱۵ میلیون تومانی از سوی بسیج سازندگی دریافت کردم و تامین هزینه‌های باقیمانده آن برای یک جوان سخت است.

 

 

کمک دولت بصرفه نیست
توکلی تصریح کرد: تسهیلات دولت به دلیل سودهای کلان آن سرسام‌آور است که با فرموده رهبری مبنی بر تحقق اقتصاد مقاومتی متفاوت است و همچنین به جوانانی که در ابتدای کار قرار دارند تسهیلاتی تعلق نمی‌گیرد.

 

 

وی خاطرنشان کرد: اگر دولت حمایت‌های لازم را انجام دهد، این طرح‌ها قابل گسترش است و با رونق آن علاوه بر رفع مشکل بیکاری جوانان، به راحتی می‌توان در برابر هجمه‌های دشمنان مقاومت کنیم.

 

 

به گزارش بلاغ، اینکه همچنان اقتصاد مقاومتی بر روی کاغذ مانده است نمی‌تواند دردی از جوانان جامعه را درمان کند و این نسخه شفابخش نیازمند اقدام و عمل به موقع مسئولان است، به طور قطع با توجه به این امر مهم می‌توانیم خود و کشورمان را در برابر هجمه‌های دشمنان بیمه کرده و با بهبود اوضاع اقتصادی آینده این انقلاب را بیش از پیش تضمین کنیم.

ارسال دیدگاه