تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۲۹ - ۱۱:۰۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

اعتبارات خوبی در زمینهٔ بهداشت و درمان شهرستان هزینه شد/سیمرغ را بر اساس شاخص جمعیتی نبینند

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه طی سال‌های ۹۴ و ۹۵ درزمینهٔ بهداشت و درمان اعتبارات خوبی در شهرستان هزینه شد، گفت: حدود یک میلیارد تومان برای ساخت و تجهیز این مرکز هزینه شد.

به گزارش سیمرغ ما، فرج‌اله یداله‌پور در مراسم افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت روستایی رکن‌کلا و نجارکلا ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه (س) و تبریک نوروز، اظهار کرد: از آقایان منافی خیرین عزیزی که این زمین را واگذار کردند تشکر می‌کنم.

 

 

وی افزود: دهه فجر سال گذشته کلنگ‌زنی این پروژه انجام‌شده بود و با توجه به کمک و مساعدت دانشگاه علوم پزشکی در هفته دولت تقریباً آماده‌شده بود و قرار بود در دهه فجر سال جاری افتتاح شود که با حضور وزیر محترم بهداشت و درمان در استان به‌صورت هم‌زمان رسماً افتتاح شد.

 

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه طی سال‌های ۹۴ و ۹۵ درزمینهٔ بهداشت و درمان اعتبارات خوبی در شهرستان هزینه شد، تصریح کرد: حدود یک میلیارد تومان برای ساخت و تجهیز این مرکز هزینه شد.

 

 

وی ادامه داد: آماده‌سازی فضای اداری شبکه بهداشت و درمان شهرستان با بیش از ۵۵۰ میلیون تومان هزینه که منجر به استقلال و استقرار شبکه بهداشت و درمان شهرستان شد، احداث دو مرکز بهداشتی در روستاهای ملاکلا و نجارکلا قدیم، ساختمان در حال احداث مرکز اورژانس ۱۱۵ سیمرغ و اختصاص یک دستگاه آمبولانس به ارزش ریالی یک میلیارد تومان از جمله اقدامات حوزه بهداشت و درمان شهرستان بوده است.

 

 

یداله‌پور بابیان اینکه نیازمندی‌هایی در شهرستان داریم، تأکید کرد: خواهشمندیم درباره شهرستان شاخص جمعیتی را لحاظ نکنید چرا که اگر این بحث باشد به خاطر شهرستان کوچک و کم‌جمعیت بودن محروم می‌شویم.

 

 

وی افزود: سیمرغ شهرستان کوچک و کم‌جمعیتی است اما به برکت خون همه شهدا به‌ویژه شهید کشوری و بنا به خواسته مادر مرحومه ایشان این شهرستان تأسیس شد و حال که تأسیس‌شده باید امکاناتی را داشته باشیم.

 

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه توقع احداث بیمارستان ۱۰۰ تخت خوابی در سیمرغ نداریم اما انتظار داریم امکانات اولیه در اختیار مردم شهرستان باشد، تصریح کرد: اگر بنا باشد برای هر امکاناتی مردم شهرستان به قائم‌شهر مراجعه کنند این موضوع شهرستان شدن ما را زیر سؤال می‌برد.

 

 

وی ادامه داد: تجهیزات خوبی برای مرکز ده تخت خوابی امام علی (ع) کیاکلا انجام‌شده اما کم‌وکاستی‌هایی هم وجود دارد که جز نیاز مردم شهرستان است.

 

 

یداله‌پور در پایان گفت: در بخش سونوگرافی تخصص رادیولوژی نداریم و آزمایشگاه موجود در درمانگاه هم مجهز نیست و همه خدمات را ارائه نمی‌دهد.

ارسال دیدگاه