تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۲۹ - ۱۱:۰۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ساخت ۶۸ مرکز خدمات جامع سلامت روستایی در مازندران

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: ساختمان ۶۸ مرکز خدمات جامع سلامت روستایی طی ۶ ماه در استان ساخته شد و از ۳۵۰ مرکز پیش‌بینی‌شده برای کشور ۶۸ مرکز سهم مازندران بود.

به گزارش سیمرغ ما، قاسم جان بابایی در مراسم افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت روستایی رکن‌کلا و نجارکلا ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه (س) و تبریک نوروز، اظهار کرد: پیشرفت‌هایی که در حوزه سلامت رخ داد با همکاری خوب حوزه مجلس شورای اسلامی با وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی بوده است.

 

 

وی افزود: همه نمایندگان استان کمک کردند و وقتی دیدند که وزارت بهداشت در حال انجام کار است پای حمایت خود ایستادند.

 

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی مازندران پیشرفت بسیار خوبی در حوزه وزارت بهداشت و درمان داشته است، تصریح کرد: از یک هزار و ۹۰۰ خانه بهداشتی که قرار بود در سطح کشور ساخته شود ۱۵۰ خانه بهداشت در مازندران طی سال ۹۳ ساخته و تحویل داده شد و در حال حاضر ۸۰ خانه بهداشت در حال ساخت داریم.

 

 

وی ادامه داد: بیش از ۱۰ درصد از خانه‌های بهداشت سطح کشور را مازندران ساخته که این کار هم به خاطر مشارکت مردم بوده است.

 

 

جان‌بابایی با بیان اینکه ساختمان ۶۸ مرکز خدمات جامع سلامت روستایی طی ۶ ماه در استان ساخته شد و از ۳۵۰ مرکز پیش‌بینی‌شده برای کشور ۶۸ مرکز سهم مازندران بود، اظهار کرد: همه مراکز استان مخروبه یا استیجاری بودند که با مشارکت مردم دانشگاه علوم پزشکی مازندران در بین ۶ سازمان حوزه سلامت کشور مورد تقدیر از رئیس‌جمهور محترم قرار گرفت.

 

 

وی افزود: برای اینکه هزینه درمان کاهش پیدا کند باید این مراکز معتبر شوند همچنین هر مقدار سرمایه‌گذاری در این مرکز کاهش هزینه درمان را طی چند سال آینده خواهد داشت.

 

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه اگر بتوانیم از طریق این مراکز افراد دارای فشارخون و دیابت را خوب کنترل کنیم کاهش نابینایی چشم و سکته‌های قلبی و مغذی را خواهیم داشت، اظهار کرد: سرمایه‌گذاری در این مراکز به خزانه مملکت برمی‌گردد.

 

 

وی ادامه داد: بهداشت اول و آخر همه کشورها است و هر کشوری که در حوزه بهداشت موفق بوده از این نقطه یا خانه‌های بهداشت شروع کرده است.

ارسال دیدگاه